תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

איך תחסכו מספיק כדי להגשים חלומות

רובנו חושבים שאנחנו לא מרוויחים מספיק כסף ומעוניינים להרוויח יותר. אבל בין אם אתם מתקשים לסגור את החודש או לא, כדאי תמיד לזכור שחיסכון הוא ככל הנראה הדרך היחידה להגשים מטרות כלכליות. איך עושים את זה נכון?

גם אתם, כמו רבים מאתנו עסוקים בלחיות את הרגע מתוך מחשבה שאם לא ניהנה עכשיו, אז מתי? מידי חודש, מיד עם קבלת המשכורת, קונים את הבגד הכי אופנתי, את הנעליים הכי יקרות, או את התכשיט והשעון שאתם הכי רוצים, מבלי לעצור רגע ולחשוב צעד אחד קדימה – על החיסכון לעתיד. הכי קל לדחות את החיסכון להזדמנות אחרת ולהעדיף רכישה כאן ועכשיו. אבל כדאי לזכור, שחיסכון הוא ככל הנראה הדרך הטובה ביותר להגשמת מטרות פיננסיות, וכן, גם חלומות.
אני רוצה לחסוך >>

לא משנה כמה תלוש השכר שלכם מרשים או טעון שיפור – כולם עלולים לחטוא בדחיית החיסכון

צריכה וחיסכון הם שני מרכיבים דומיננטיים בהתנהלות הכלכלית שלנו, כאשר לעיתים קרובות החיסכון נדחק הצידה לטובת הצריכה בהווה. למה? כי ככה יותר כיף ונעים לנו, כי עכשיו בא לנו לקנות משהו שאנחנו ממש צריכים. אחת המשימות החשובות שלנו, בכל גיל, היא למצוא את האיזון בין הצריכה לחיסכון, כך שנוכל מצד אחד לצרוך את מה שאנחנו רוצים וצריכים ומצד שני לחשוב גם צעד אחד (או הרבה צעדים) קדימה ולהסתכל אל העתיד.

קראו עוד במגזין:

 

אין קשר לתלוש השכר

לא משנה כמה תלוש השכר שלכם מרשים או טעון שיפור – כולם עלולים לחטוא בדחיית החיסכון, גם אם תיאורטית אתם יודעים כמה חשוב לחסוך כסף. בדרך כלל, אנשים בעלי הכנסה גבוהה מרגישים ש"יהיה בסדר", הם חיים את ההווה ומשתמשים במלוא הכסף הנזיל שלהם לצריכה שוטפת. חופשות בארץ ובחו"ל ומותרות נוספות הופכות לשגרה, ללא מחשבה על העתיד המשפחתי ובכלל. מנגד, אנשים רבים המרוויחים משכורות נמוכות מתמודדים עם קושי יומיומי לסגור את החודש, והחיסכון לא נלקח כלל בחשבון.

לכן, הדרך אל החיסכון עוברת בשינוי דפוסי החשיבה וההרגלים. איך עושים את זה? קודם כל מגדירים את החיסכון כהוצאה קבועה – כך החיסכון ייהפך לחלק בלתי נפרד מההתנהלות הכלכלית ולא ייחשב למותרות.

מה מטרת החיסכון שלכם?

אז הבנו את חשיבות החיסכון והמודעות לצורך לחסוך, ומה עכשיו? השלב השני הוא הגדרת מטרת החיסכון. אם מטרת החיסכון לא מוגדרת, יתכן חוסר התאמה בין סכום החיסכון והאפיק שבו הוא נחסך, לבין הייעוד של הכסף. בנוסף, כאשר סכום החיסכון לא מוגדר מראש, יש חשש שהחיסכון לא יהיה עקבי בכל חודש. כך החיסכון עשוי להיות נמוך מהרצוי, או לחילופין, אם בחודש אחד נחסוך סכום גבוה יותר על חשבון החודש שבו לא חסכנו, החיסכון עלול לבוא על חשבון סעיפי הוצאה אחרים, שעליהם המשפחה לא הייתה רוצה לוותר.

למה אנחנו מתכוונים כשאנחנו מדברים על התאמת סכום החיסכון ואפיק החיסכון למטרת החיסכון? לדוגמא, סביר שצעיר שחוסך כספים לצורך רכישת דירה בעתיד, מימון חתונה או לטיסה הבאה לחו"ל, יכול להעדיף לבחור לעצמו חיסכון חודשי קבוע עם פרופיל סיכון גבוה יחסית. לעומת זאת אדם מבוגר המצוי מספר שנים לפני פרישה ומגדיר לעצמו חיסכון לצורך שיפוץ הבית לאחר פרישתו לפנסיה, סביר שיהיה מעוניין לשמור על ערך השקעותיו ויעדיף פרופיל סיכון נמוך יותר.

poll questionאיפה אתם חוסכים את הכסף שלכם?

אז איפה חוסכים?

לאחר שהפנמנו את הצורך בחיסכון ולאחר שהגדרנו לעצמנו את מטרת החיסכון, הגיע שלב היישום – בחירת תכנית החיסכון.
מתלבטים? לא יודעים היכן לחסוך? נפתור לכם את ההתלבטות – נא להכיר: קופת גמל להשקעה מדובר באפיק חיסכון שניתן למשוך ממנו את הכסף בכל שלב בחיים ולאו דווקא בגיל פרישה. קופת הגמל להשקעה מספקת את הפתרון לבעיות ולהתלבטויות שהזכרנו. היא עשויה להתאים כחיסכון להשקעה בעתיד המשפחה, לניהול הכסף הפנוי, לגיל פרישה וגם עבור הילדים והנכדים לכל מטרה: לימודים, חתונה, רכישת דירה, הקמת עסק, טיול או כל מטרה אחרת העולה על דעתכם.

קופת גמל להשקעה של מיטב דש

קופת גמל להשקעה של מיטב דש מציעה: דמי ניהול קבועים העומדים על 0.7% בשנה בלבד, אפשרות לפטור ממס רווח הון במשיכת הכספים כקצבה החל מגיל 60, מגוון מסלולי השקעה בעלי רמות סיכון שונות המותאמות לכל אחד ואחת בהתאם לצורכי החיסכון ותקרת הפקדה של 70,000 ₪ בשנת מס אחת, שאותם ניתן להפקיד כסכום חד פעמי או בהפקדות שוטפות באמצעות הוראת קבע.

ואיך זה נראה במספרים? הנה לכם דוגמא לצורך ההמחשה: צעיר בן 30 מפקיד בקופת גמל להשקעה 1,000 שקלים מדי חודש באמצעות הוראת קבע. בהנחה שהתשואה השנתית היא 4%, לאחר ניכוי דמי ניהול של 0.7% בשנה, סכום החיסכון שלו בגיל 67 יעמוד על 867,236 שקלים. כמובן שבכל שלב (עד גיל 67 ואפילו לאחריו) ניתן להשתמש בחיסכון שהצטבר, ולאחר מכן להמשיך להפקיד לקראת הגשמת החלום הבא..

אם אתם רוצים להגדיל את החיסכון, יותר גמישות בחיסכון ויותר נזילות – הגיע הזמן לחסוך באמצעות קופת הגמל להשקעה.

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.  

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 7 שנים

    אהבתי מאוד את התהליך של ההצתרפות

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: איך תחסכו מספיק כדי להגשים חלומות
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.