תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

האם כדאי לי לפתוח תיק השקעות מנוהל?

25/08/2019

תיקי השקעות המנוהלים בידי המומחים הפיננסיים של מיטב דש היו פעם חלום רחוק למשקיעים שלא יכלו להשיג 200-300 אלף שקל. רף כניסה של 25 אלף שקל בלבד באמצעות מיטב דש מנג'ר, פתח את ההזדמנות לכולם

אם פתחתם בשנה האחרונה טלוויזיה, רדיו, פייסבוק או אחד מאתרי הכלכלה, ייתכן ונתקלתם במונחים "ניהול תיק השקעות" ו"תיק השקעות מנוהל". אולי גם שאלתם את עצמכם מדי פעם: תיק השקעות מנוהל? איך זה קשור אליי?

לפרטים על תיק השקעות דיגיטלי, לחצו כאן >

נתח גדול מהחסכונות בעולם המודרני מושקעים בניירות ערך ובנכסים פיננסיים. תיקי השקעות הם חשבונות הכוללים השקעה במגוון ניירות ערך ונכסים פיננסיים: מניות, אגרות חוב, פיקדונות, תעודות התחייבות, אופציות, מטבע חוץ ועוד.

עד לאחרונה תיקי ההשקעות המנוהלים לא היו זמינים לכלל המשקיעים, עקב רף כניסה גבוה של 250-300 אלף שקל לתיק. מציאות זו השתנתה באופן דרמטי השנה

ניהול תיק השקעות הוא פעולה של בחירת ניירות ערך ונכסים פיננסיים על ידי מנהל השקעות תוך התאמת ההשקעה ואפיקיה ללקוח, בעיקר מבחינת נטיית הסיכון שלו, טווח ההשקעה החזוי וניתוח השווקים והבורסות, המתבצע באמצעות מנהלי ההשקעות של החברה, אשר מנהלת את תיקי ההשקעות.

אני רוצה לפתוח תיק השקעות דיגיטלי>>

בתיקי השקעות מנוהלים אין די בבחירה ראשונית ורכישה של ניירות ערך כאלה או אחרים. כדי למקסם את הרווחיות, חייב מנהל התיק לבצע מעת לעת שינויים ועדכונים ביחס לניירות ערך המוחזקים. כל זאת, בהתאם לבדיקות וניתוחים של מנהלי ההשקעות והאנליסטים, הכוללים בין השאר בחינה האם חל שינוי בעסקי החברה? האם התחלפו בחברה אנשי מפתח? מה פוטנציאל הרווחיות של מוצרים חדשים? מהי רמת הסיכון של תחום הפעילות של החברה? וכו'.

מנהל תיק השקעות או יועץ השקעות?

בישראל קיימים שני סוגים של שירות בתחום תיקי ההשקעות: ייעוץ השקעות אשר ניתן לרוב על ידי הבנקים, וניהול תיקי השקעות שניתן על ידי חברות ניהול התיקים.

מנהל התיקים מורשה לבצע פעולות בתיק ההשקעות המנוהל עבור הלקוח ולנהל אותו בפועל בהתאם לייפוי הכוח שקיבל ממנו. יועץ השקעות לעומת זאת, מעניק ללקוחותיו שירותי ייעוץ בלבד והפעולה מבוצעת על ידי הלקוח.

היועץ לא יכול לפעול ללא הנחיה מכם, גם אם זיהה הזדמנויות קנייה מעולות בשוק. הוא חייב ליצור אתכם קשר, להסביר לכם, לקבל אור ירוק ורק אז לבצע. בשוק ההון התנודתי ועתיר המידע של ימינו, העיכוב הזה עלול לפספס הזדמנויות.

מנהל תיק השקעות, פועל על סמך רישיון לניהול השקעות והינו בעל סמכות לבצע שינויים בזמן אמת בתיק לפי שיקול דעתו המקצועי ועל סמך ייפוי כוח שקיבל מכם מראש. מנהל התיקים נותן לכם ראש שקט בזמן שהוא מבצע את ניהול התיק בהתאם לאופי ההשקעה שהגדרתם. הוא כמובן מקבל את המנדט לעבוד כך עוד לפני היציאה הדרך, כתנאי בסיסי לביצוע עבודתו. אתם כמשקיעים יכולים כמובן לעקוב אחר ניהול התיק, ולראות מה קורה בו בכל רגע.

קראו עוד במגזין:

 

 

יתרון נוסף של ניהול התיקים: האצלת הסמכויות לגורם מקצועי. המסחר בשוק ההון מתבצע כיום באופן דיגיטלי, משוכלל ועתיר מידע, תוך שילוב של ניירות ערך ישראליים וזרים, עם הקפדה על פיזור רחב להפחתת סיכונים. מדובר בתהליך השקעה דינמי, המחייב מקצועיות רבה בבחינת ניירות הערך, בחירתם והתאמת טקטיקה ואסטרטגיה לאחזקתם.

השורה התחתונה ברורה: עדיף להפקיד את המשימה בידי איש מקצוע. תיק השקעות מנוהל הוא פתרון מתאים במיוחד למשקיעים שאין להם זמן, יידע ו/או ניסיון לעסוק בניהול השקעותיהם. משקיעים כאלה - כלומר: רוב המשקיעים - מעדיפים להעביר את הניהול בתיק ניירות הערך שלהם לגורם מקצועי, שיקבל החלטות אונליין ויבצע שינויים בתיק כמתחייב מהמצב המשתנה בשווקים.

עד לאחרונה תיקי ההשקעות המנוהלים לא היו זמינים לכלל המשקיעים, עקב רף כניסה גבוה של 250-300 אלף שקל לתיק. מציאות זו השתנתה באופן דרמטי בשנת 2019, עם השקתם של תיקי השקעות דיגיטליים כמיטב דש מנג'ר, שהוריד את רף הכניסה ל-25 אלף שקל בלבד.

מיטב דש מנג'ר הוא תיק השקעות המנוהל באמצעות קרנות נאמנות, מה שמבטיח פיזור רחב במיוחד והפחתת סיכון בהתאם.

לפרטים נוספים והצטרפות למיטב דש מנג'ר לחצו >>

השירות ניתן על ידי מיטב דש ניהול תיקים בע"מ ומיטב דש טרייד בע"מ ("מיטב דש") באמצעות פלטפורמה דיגיטלית להצטרפות לשירות ניהול תיקים. התיק מנוהל באמצעות קרנות נאמנות. מנהל הקרן הינו מיטב דש קרנות נאמנות בע"מ. מיטב דש עוסק בשיווק השקעות (ולא בייעוץ) ולו זיקה לנכסים המנוהלים על ידו. אין באמור לעיל ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור המתחשב בנתונים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ני"ע. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי. אישור הבקשה ופתיחת החשבון כפופים לשיקול דעתה הבלעדי של מיטב דש ובהתאם לתנאים הקבועים בהסכם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 4 שנים

  250000 ש' אחרי 5 שנים- 250000 ש'
  זה מה שקיבלתי מהם לפני 10 שנים........

 • לפני 4 שנים

  תודה רבה על המידע

 • לפני 4 שנים

  הנציג שלכם לא הצליח לטפל בנושאים שאעלתי לצורך הצטרפות.
  מקווה שיתקשר אלי נציג בכיר
  טל. 054-4951455

  • לפני 4 שנים

   שלום מיכאל,
   שוחחנו, להבא ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון כוכבית 2887.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: האם כדאי לי לפתוח תיק השקעות מנוהל?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.