תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

מחפשים איך להשקיע 300 אלף ₪? 5 טיפוסי משקיעים שלא כדאי ללמוד מהם

הפחדן שלא יודע לקבל החלטות, גאון הדור שתמיד יודע יותר מכולם, והנגרר שעושה בדיוק את ההפך ממה שצריך: לאיזה טיפוסים של משקיעים אתם לא רוצים להידמות?

"מה הפילוסופיה שלך לניהול השקעות?", נשאל פעם וורן באפט, אחד המשקיעים הגדולים בהיסטוריה. "פילוסופיה? זה פשוט מאוד", הוא השיב. "כדאי לקנות עסק שגם אידיוט יוכל לנהל. הרי בשלב מסוים אידיוט באמת ינהל אותו".

מהפה של באפט זה נשמע אולי פשוט, אבל ניהול השקעות הוא ממש לא עסק לאידיוטים. אז למה נראה שחלק מהמשקיעים לא ממש יודעים מה הם עושים? יש כאלה שהם פאסיביים לגמרי, כאלה שמפחדים לקבל החלטות, או כאלה שמנהלים את ההשקעות שלהם בביטחון מופרז ובטוחים שהם תמיד יודעים יותר מכולם.

המשקיע הפחדן חושב כל הזמן על תסריטים אפוקליפטיים ומתקשה להירדם בלילה מחשש שהחסכונות שלו יתאיידו

אם יש לכם כמה מאות אלפי שקלים פנויים ואתם שואלים את עצמכם איפה כדאי להשקיע אותם, כדאי שתבדקו קודם איזה סוג משקיע אתם. האם אתם זורמים עם העדר או כאלה שמותירים את הגורל שלהם ליד המקרה? רגע לפני שאתם שוקלים מה לעשות עם הכסף, כדאי שתכירו את המשקיעים שלהם אתם ממש לא רוצים להידמות.

קראו עוד במגזין:

 

1. הנגרר // שעושה את מה שכולם עושים

המשקיע הנגרר הוא זה שהולך עם כולם, בלי לשאול יותר מדי שאלות. כולם משקיעים באינטרנט ומנפחים בועה של דוט.קום? הוא שם. כולם קונים דירות במזרח אירופה? הוא כבר על המטוס, בודק נדל"ן. המשקיע הנגרר נכנס להשקעה בדרך כלל בזמן הגרוע ביותר האפשרי, רגע לפני ההתרסקות הגדולה וההתפכחות. הוא חייב מישהו שיעמוד לצדו, ויגיד לו מתי לרדת מהרכבת.

2. גאון הדור // שחושב שהוא יודע יותר מכולם

ניהול השקעות? קטן עליו. גאון הדור הוא זה שבטוח שהוא יודע יותר מכולם וחוטא בחטא ההיבריס. יכול להיות שהוא מתוחכם וחשוף למידע רב בניגוד לרוב המשקיעים, אבל השאננות והביטחון העצמי המופרז שלו עוד יעלו לו ביוקר. ניהול השקעות מחייב זהירות וצניעות. לעולם אינך יכול לדעת בוודאות מה יהיה כיוון השוק. אז לפני שאתה מאבד משווי חסכונותיך, כדאי שתנשום עמוק. עדיף תמיד להסתכל על כל התמונה ולא לפעול מתוך גחמה.

מעוניינים לבחון אפשרות לנהל את כספכם בצורה מקצועית?
מלאו פרטים ונקבע עמכם פגישה ללא התחייבות

3. הפחדן // שכל הזמן חושש מכישלונות והפסדים

המשקיע הפחדן חושב כל הזמן על תסריטים אפוקליפטיים ומתקשה להירדם בלילה מחשש שהחסכונות שלו יתאיידו. הזהירות של המשקיע הפחדן יכולה לגרום לו לקבל החלטות טובות (למשל, לשמור על כסף המיועד לדירה במסגרת סולידית), אבל היא גם עלולה לגרום לו לוותר על הזדמנויות מצוינות, ולהסתפק בתשואות נמוכות, דווקא במקרים בהם נטילת סיכון מחושב היא הגיונית. השווקים כל-כך דינמיים, שהתבצרות בעמדה מסוימת ופחד מנטילת סיכונים, עלולים לפעול כבומרנג, ולהוביל דווקא להפסדים.

4. הפסיבי // שלא יודע לקבל החלטות

המשקיע הפאסיבי הוא זה ששונא לקבל החלטות. אותו אחד שלפני כמה שנים ביצע את ההשקעה שלו דרך בנק גדול או דרך בית השקעות, ובינתיים לא עשה איתה שום דבר (ולא בדק גם איזה עמלות הוא משלם). במקרה הטוב, אם יש לו מזל, ההשקעה תניב תשואות יפות, אבל ללא מזל, זה יכול להיגמר בהפסד צורב ובהרבה דמעות.

poll questionלאיזה טיפוסים של משקיעים אתם לא רוצים להידמות?

5. המשקיע שלא משקיע // כי אין לו זמן להתעסק בזה

המשקיע שלא משקיע נותן למדדים להכות אותו, רק כי אין לו זמן. בינתיים הוא נותן לכספים הפנויים שלו לנוח בחשבון העו"ש, בלי לצבור ערך. למשקיע כזה כדאי להתעורר מהר, ולהעביר את שרביט ההשקעה למישהו שפנוי לכך.

יש לכם 300 אלף שקל פנויים, ואתם מחפשים מי שינהל אותם במקצועיות?
פנו אלינו ונתאים לכם את תיק ההשקעות האופטימלי עבורכם, לצד ליווי ישיר ממנהל השקעות אישי.

האמור אינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. שירותי ניהול תיקי השקעות כפוף לחתימה על הסכם על פי דין. אין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. אין באמור משום הצעה או המלצה להחזקת, רכישת או מכירת ניירות ערך או נכס פיננסי או ביצוע כל עסקה בהם.

לתיאום פגישה ללא התחייבות, השאירו פרטים בטופס וניצור עמכם קשר בהקדם.
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  לתיאום פגישה ללא התחייבות, השאירו פרטים בטופס וניצור עמכם קשר בהקדם.
  הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
  אתם קוראים: מחפשים איך להשקיע 300 אלף ₪? 5 טיפוסי משקיעים שלא כדאי ללמוד מהם
  Website by:

  © 2017 מיטב דש בע”מ
  אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.