תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

הכסף שלכם חכם או טיפש? 5 שאלות ופתרון אחד

09/02/2021

עדיין נותנים לכסף שלכם לשכב בבנק, בחשבון העו"ש או בפיקדון עם ריבית אפסית? חבל, כי לא רק שהוא לא מייצר בשבילכם עוד כסף – הוא גם מאבד מערכו הריאלי. מה כדאי לכם לעשות עכשיו, במידה ויש לכם סכום כסף פנוי החל מ-25,000 ₪?

כל החיים אתם עובדים בשביל הכסף, האם זה הדדי? האם גם הכסף עובד בשבילכם ומייצר לכם עוד כסף, או שהכסף סתם שוכב בחוסר מעש בחשבון הבנק ועשוי לאבד מערכו?

להשאיר את הכסף בחשבון העובר ושב זה כמו לקנות עץ פרי ולצפות שיניב פירות עסיסיים, בלי להשקות אותו

ברוב המקרים, הכסף שלכם יכול יותר. רק כדי להמחיש, נניח שתחסכו כל חודש 1,000 ₪ והכסף שלכם יניב תשואה בשיעור של 5% בשנה. בחלוף 20 שנים יהיו לכם ביד 411,034 ₪, מהם 171,034 ₪ רק מהתשואה! האם זה המצב גם במקרה שלכם? להלן חמש שאלות שיסייעו לכם לבדוק האם הכסף שלכם חכם או טיפש – ופתרון אחד שיבטיח שהוא יתחיל לעבוד בשבילכם כבר עכשיו.

לפתיחת תיק השקעות דיגיטלי, לחצו כאן>>

השקעתם באופן חכם?

להשאיר את הכסף בחשבון העובר ושב זה כמו לקנות עץ פרי ולצפות שיניב פירות עסיסיים, בלי להשקות אותו. לא עובד, מניסיון. הכסף הפנוי בעו"ש לא נושא ריבית משמעותית ולכן לא מצמיח תשואה ו/או רווחים משמעותיים. גרוע מכך: ככל שמדד המחיר לצרכן עולה, הכסף בעו"ש עשוי לאבד מערכו הריאלי.

מה בנוגע להפקדה בפיקדון או תוכנית חיסכון של הבנק? בשל הריבית הנמוכה השוררת במשק בעשור האחרון, גם הריבית בפיקדונות ובתוכניות החיסכון זעומה, עוד לפני שדיברנו על כך שברוב תוכניות החיסכון בבנק צריך לסגור את הכסף ואי אפשר לגעת בו לתקופה ממושכת.

אז מה כן? אפשר בהחלט להשקיע את הכסף באפיקים עם פוטנציאל תשואה גבוה יותר, שמאפשרים למשוך את הכסף מתי שרוצים. אפשר להיכנס להשקעה במניות או קרנות נאמנות, או להתחיל לחסוך באמצעות קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות. כל אלו הם אפיקי השקעה שבהם הכסף שלכם עובד בשבילכם.

דאגתם לפיזור התיק?

אחרי שבחרתם אפיק השקעה, מומלץ להימנע מהסיכון הכרוך בהשקעת כל הכסף שלכם במקום אחד. גם אם ביום ההשקעה הכול מתנהל באופן רגוע וחיובי, טלטלות בשוק ההון מסוכנות במיוחד כאשר הן תופסות אותנו עם כל מה שהשקענו בפוזיציה אחת.

דרך בדוקה להפחית את רמת הסיכון היא לבנות תיק השקעות ולפזר את הכסף בין כמה אפיקי השקעה, מכשירי השקעה, שווקים וסקטורים שונים. ניתן לשנות את תמהיל ההשקעה בהתאם לתקופה. כך, לדוגמא, בתקופה שבה שוק ההון מצוי בתנופה תוכלו להגדיל את האחזקות במניות, בעוד שבתקופה תנודתית תוכלו להגדיל את משקל האג"ח בתיק. בשפה המקצועית קוראים לזה הקצאת נכסים (אלוקציה).

poll questionהאם אתם משקיעים, השקעתם או שוקלים להשקיע ישירות בשוק ההון?

בדקתם מהי רמת הסיכון המתאימה לכם?

לפני שאנחנו קונים סמארטפון רובנו עושים את כל הבדיקות האפשריות: מהו המחיר, מהו גודל המסך, עד כמה המעבד חזק ועוד. האם אתם בודקים את כדאיות ההשקעה באותה יסודיות, או שאתם סומכים על מה שאחרים עושים – ועלולים למצוא את עצמכם מופתעים בהמשך הדרך?

כדאי להיכנס להשקעה רק לאחר שבחנתם את רמת הסיכון המתאימה לכם, המגמות בתחום שבו תרצו להשקיע וביצועי ההשקעה הרצויה בשנים האחרונות. יש לא מעט מקומות בחיים שבהם אנחנו אוהבים הפתעות – אך עולם ההשקעות אינו אחד מהם.

הקפדתם לא להירדם בשמירה?

בחרתם בהשקעה הטובה והנכונה ביותר מבחינתכם? מעולה. עם זאת, השקעה איננה בבחינת "שגר ושכח". ללא השגחה עלולות להתרחש "הפתעות", למשל ירידות במניה, ירידה בסקטור או ירידות בשוק כולו. חשוב להישאר כל הזמן עם היד על הדופק, לוודא שההשקעה שלכם עדיין רווחית ושאתם במסלול הנכון.

קראו עוד במגזין:

 

 

דילגתם מעל מלכודות של החלטות השקעה רגשיות?

החשיפה המאסיבית למידע אונליין, פרשנויות סותרות בנוגע לאפיק ההשקעה שבחרתם, תנודתיות בשווקים – כל אחד מאלה עלול לערער את הביטחון באסטרטגיית ההשקעה שהגדרתם. האם בשלב הזה אתם נופלים במלכודת האמוציות ופועלים מהבטן – או בוחנים בצורה מחושבת את הצעדים שלכם לאור הנתונים? החלטות רגשיות עלולות להוביל לנקודה שאתם הכי רוצים להימנע ממנה: קנייה ביוקר כאשר השוק בשיא ומכירה בזול כשהשוק יורד.

מכסף טיפש לכסף חכם בפעולה אחת

מה עושים כשאין לכם ידע, זמן או אפילו סבלנות לבצע את הפעולות שיאפשרו לכסף שלכם לעבוד בשבילכם? מה אם אתם פשוט עסוקים מדי בעבודה ובחיים עצמם? אל דאגה, אתם לגמרי לא לבד בעניין הזה. השקעה ישירה ועצמאית בשוק מחייבת תשומת לב רבה ותכופה – וזה לא מתאים לכולם. כאן נכנס לתמונה מיטב דש מנג'ר, תיק השקעות המושקע בקרנות נאמנות ומנוהל על ידי מומחי ההשקעות של מיטב דש.

בניגוד לעבר הלא רחוק, היום כבר לא צריך מיליונים בבנק כדי ליהנות מתיק השקעות מנוהל. רף הכניסה למיטב דש מנג'ר עומד על 25,000 ₪ בלבד - ואין אפילו עלויות ישירות לניהול התיק, כי דמי הניהול כבר כלולים בקרנות הנאמנות המרכיבות את התיק. לאחר תהליך הצטרפות קצר שבו נכיר את הצרכים וההעדפות שלכם, נבנה עבורכם פרופיל השקעה מותאם ונוכל לנהל את הכסף שלכם בצורה מיטבית ועם בדיקה תקופתית לפחות פעם בשנה שמדיניות ההשקעות מתאימה למצבכם.

להצטרפות למיטב דש מנג'ר, לחצו כאן>>

החברה המנהלת מיטב דש ניהול תיקים בע"מ. האמור אינו מהווה יעוץ/שיווק השקעות או תחליף לייעוץ/ שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. שירותי ניהול תיקי השקעות בכפוף לחתימה על הסכם על פי דין. אין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. אין באמור משום הצעה או המלצה להחזקת, רכישת או מכירת ניירות ערך או נכס פיננסי או ביצוע כל עסקה בהם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    עשיתי את התהליך שלכם וכעת נותר לי להפקיד כסף

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: הכסף שלכם חכם או טיפש? 5 שאלות ופתרון אחד
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.