תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

חדש במיטב דש: השקעה במדד ה - S&P 500 באמצעות קופות הגמל וקרנות ההשתלמות

05/07/2020

מעוניינים להשקיע במעקב אחר מדד מוביל של הכלכלה האמריקנית? זו ההזדמנות שלכם. למי מתאים המסלול החדש – ומהם 5 היתרונות הגדולים שלו מבחינתכם כחוסכים?

מיטב דש גמל ופנסיה משיקה מסלול השקעה חדש לעמיתי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות: השקעה פסיבית במדד S&P 500, מדד הדגל של הכלכלה האמריקנית. המדד עוקב אחר תשואת 500 המניות של החברות הציבוריות בעלות שווי השוק הגדול ביותר בארה"ב.

מדד S&P 500 הניב בעשור האחרון, מתחילת יוני 2010 ועד סוף מאי 2020, תשואה מצטברת של 179.45%, כלומר תשואה שנתית ממוצעת של 10.82%

מעוניינים לפתוח במיטב דש קופת גמל או קרן השתלמות אשר עוקבות אחר המדד? לחצו על הקישור והתחילו בתהליך ההצטרפות הדיגיטלי. שימו לב כי בתהליך תצטרכו לבחור במסלול ההשקעה המתאים.

למי זה מתאים?

השקעה במדד ה-S&P 500 היא למעשה השקעה בכלכלה האמריקאית. המדד מאגד מניות של חברות ענק מובילות בתחומן, בהן אפל, מיקרוסופט, אמזון, גוגל, פייסבוק, ויזה, אינטל, נטפליקס, וולט דיסני, קוקה קולה ועוד.

מדד S&P 500 הניב בעשור האחרון, מתחילת יוני 2010 ועד סוף מאי 2020, תשואה מצטברת של 179.45%, כלומר תשואה שנתית ממוצעת של 10.82%. ההשקעה במסלול מיועדת ללקוחות המעוניינים בחשיפה מנייתית מלאה של כספי קרן ההשתלמות או קופת הגמל שלהם, ועשויה להתאים לחוסכים המעוניינים בהשקעות לפרקי זמן ארוכים, זאת מתוך תפיסה שהחשיפה למניות לאורך זמן תניב תשואה גבוהה יותר בהשוואה למסלולים סולידיים יותר.

יתרונות רבים לחוסכים

לחשיפה למדד ה-S&P 500 באמצעות מסלול ההשקעה החדש, יש מספר יתרונות:

1. לא מנסים "להכות" את השוק - הולכים איתו:  התשואה שיניב המסלול החדש אינה תלויה בשיקול דעת אנושי מצד הגוף המנהל את המסלול, שעשוי לדייק או לטעות בהחלטות הנוגעות להרכב המניות, תזמון ההחזקה בכל מניה ספציפית וניהול אסטרטגי של ההשקעות, (צמצום או הגדלה של החשיפה לשוק). הגישה הפאסיבית להשקעות גורסת כי לאורך זמן, אי אפשר להכות את המדדים המובילים ואי אפשר לתזמן את השוק, ולכן עדיף לעקוב אחר התשואה המשוקללת של כל המניות הנכללות במדד, לפי שוויין היחסי.

2. פיזור סיכונים: מעקב אחר מדד ה-S&P 500 מבטיח שכספכם יהיה מושקע בשוק באופן תמידי. בכך אתם מבטיחים לעצמכם פיזור סיכונים על פני 500 חברות מובילות, כאשר הסטייה בין תשואת המסלול לתשואת המדד שאחריו הוא עוקב, נמוכה.

קראו עוד במגזין:

 

 

3. עלויות תפעול וברוקראז' נמוכות: במכשירי השקעה בהם מתבצע ניהול אקטיבי של אפיק מנייתי, עם צוות השקעות אנושי שבוחר מניות בצורה נקודתית, נדרשות פעולות קנייה ומכירה של התיק לאורך השנה. יתרונו של מסלול השקעה פאסיבי, הוא השימוש בקרנות סל (ETF) המוחזקות באופן קבוע, כך שעלויות הברוקראז' והתפעול של המסלול נמוכות.

4. הדולר יעלה? הרווחתם: המסלול מתנהל בצמוד לא רק לתשואה של מדד ה-S&P 500  עצמו, אלא גם ביחס למטבע בו הוא נסחר, הדולר האמריקאי. לכן, במקרה של התאוששות הדולר, שנכון ליום ההשקה נסחר ברמה של כ- 3.50 שקל, המשקיעים במסלול יוכלו להרוויח פעמיים – גם מהתשואה הפנימית של המדד עצמו וגם מהתחזקות הדולר ביחס לשקל, שכן התשואה לחוסכים היא במונחים שקליים.

5. עוברים למסלול החדש? אין אירוע מס: המסלול החדש פתוח בפני לקוחות חדשים וקיימים כאחד. אם אתם לקוחות קיימים המבקשים להצטרף למסלול זה, תוכלו לבצע זאת בקלות דרך האזור האישי לעמיתים - עדכון מסלול השקעה. המעבר הפנימי במיטב דש למסלול החדש יתבצע בתוך כשלושה ימי עסקים ואינו כרוך בעלות כלשהי או באירוע מס. המעבר מקרן חיצונית, שאינה מתנהלת במיטב דש, יתבצע בתוך כ- 10 ימי עסקים וגם הוא אינו כרוך בעלויות או במיסוי.

להצטרפות לקופת גמל, לחצו>>

להצטרפות לקרן השתלמות, לחצו>>

לתשומת לבכם: דמי הניהול בקופת הגמל ובקרן ההשתלמות עודכנו ביום 31 בינואר 2022 והתעריף הוא לפי שיעור של 0.8% מסך הצבירה ו- 0% מהפקדה.

*החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. אין לראות באמור ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים לכל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 2 שנים

  בדרך כלל [באופן היסטורי וגם יש לזה הסברים] כשהשווקים בעליה השקל מתחזק, אם כן ככל שיעלה ערך המדד הרי שבפועל יוצא שהחליפין מדולר לשקל יאיינו את התשואה שהושגה במדד האמריקאי אם לא גרוע מכך [הפער בשער החליפין דולר שקל יכול להגיע לעשרות אחוזים בין שעת ההשקעה למימוש] האם אין זה כך אשמח לתגובה כיון שכבר קרן ההשתלמות שלי אצלכם במסלול זה ואני שוקל גם לפתוח קרן גמל במסלול זה

 • לפני 2 שנים

  אניהגשתי בקשה להוציא את כספי קרן השתלמות למה אתם מתעכבים

  • לפני 1 שנים

   האם כבר קיבלת את הכסף? מענין אותי איך הם בשרות?

 • לפני 2 שנים

  האם יש כשרות הלכתית למסלול הזה מגוף כלשהו,
  אשמח לדעת

  • לפני 2 שנים

   שלום איציק רשימה של כל ה תעודת כשרות שלנו
   https://www.meitavdash.co.il/companies-and-business-units/long-term-savings/savings-info/teudot-kashrut/

  • לפני 2 שנים

   מסלול s&p500 לקרן השתלמות אין הכשר?

  • לפני 2 שנים

   שלום איציק,
   מסלול S&P500 קיבל תעודות הכשר לפי הפירוט הבא:
   בקופות הגמל, בקופות הגמל להשקעה ובקרנות הפנסיה ע"י בד"צ העדה החרדית ירושלים וועד ההלכה להשקעות וקרנות.
   בקרנות השתלמות המסלול הוכשר ע"י בד"צ העדה החרדית ירושלים.

 • לפני 3 שנים

  מה דמי הניהול

  • לפני 2 שנים

   שלום אלי,
   דמי הניהול משתנים בין המוצרים השונים ובהתאם ליתרת הכספים שכל עמית מבקש לנהל באמצעותנו. לקבלת הצעה, אנא צור עמנו קשר בטלפון כוכבית 3366.

 • לפני 3 שנים

  מעניין מאוד, יכולים ליצור קשר! :)

  • לפני 3 שנים

   איזה כיףףףףףףףףףףףףףףףףף

 • לפני 3 שנים

  שלום רב , אני מעונין להפקיד סכום של 20,000 שח חד פעמי לקרן השתלמות הקיימת כבר אצלכם "מחקה מדד s&p 500. האם אפשרי ?

  • לפני 2 שנים

   שלום אבינועם,
   הפקדה בסכום חד-פעמי לקרן השתלמות היא אפשרית בכפוף לכך שהקרן שלך במעמד עצמאי ואינה חסומה להפקדות. לצורך בדיקת הסוגייה של חסימה להפקדות יש ליצור עמנו קשר במוקד השירות בטלפון כוכבית 3366, שם גם תקבל פרטי חשבון בנק להעברה בנקאית.

 • לפני 3 שנים

  מהי רשימת הקרנות עוקבות שאתם משתמשים בהן? ומה מדיניות המיסוי לגבי כל אחת, ומהיא מדיניות הדיבידנדים בכל אחת (האם מחולקים או מושקעים בחזרה)?

  ומה הם דמי הניהול למצטרפים חדשים?

  • לפני 2 שנים

   שלום שרגא,
   מידע מפורט על נכסי ההשקעה מתפרסם באתר מיטב דש.
   למשל, לגבי קופות גמל הוא נמצא כאן (יש לבחור במסלול ההשקעה המבוקש):
   https://www.meitavdash.co.il/companies-and-business-units/kupat-gemel/gemel-info/%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%AA-%D7%A0%D7%9B%D7%A1%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA/
   אנו משקיעים במגוון רב של קרנות ולכן לא נוכל להיכנס לפירוט על כל אחת מהן, תוכל לחפש עליהן מידע אונליין לאחר שתיכנס לרשימת הקרנות בקישור שצירפתי.
   דמי הניהול למצטרפים באופן דיגיטלי הם 0.7% מהצבירה (במונחים שנתיים) במוצרי הגמל וההשתלמות. אם ברשותך סכומים שצברת וברצונך לקבל הצעת דמי ניהול אישית עבורך שמתייחסת גם אליהם, אנא צור קשר עמנו בטלפון כוכבית 3366.

 • לפני 3 שנים

  האם יש סיכון מט"ח? אם הדולר ירד החוסך יפסיד?

  • לפני 2 שנים

   שלום גל,
   מסלול ה-S&P500 חשוף כמעט לחלוטין לשער הדולר ומכאן שירידה חדה של הדולר תפגע בתשואה של המסלול, המתורגמת בסופו של דבר למונחי תשואה שקלית, שהיא תשואת המדד בקיזוז היחלשות הדולר ביחס לשקל או בתוספת התחזקות הדולר ביחס לשקל.

 • לפני 3 שנים

  רציתי לדעת האם העקיבה מתבצעת דרך ETF זרים בלבד או גם דרך קרנות סל ישראליות ? במידה וגם ישראליות באילו קרנות מדובר ?

  • לפני 3 שנים

   שאלה לתומר, מה היא מדיניות הקרנות סל השונות במחינת מיסוי? ודיבידנדים? (לקרנות אמריקאיות יש מס ירושה גדול, ומחלקות דיבידנדים במקום להשקיע מחדש)

  • לפני 3 שנים

   שלום אורי,

   על מנת לצמצם את "טעות העקיבה" למינימום, המסלול משקיע במקביל במספר קרנות סל, ישראליות ובינלאומיות, העוקבות אחר מדד ה-S&P500. בין הקרנות הישראליות ניתן למנות קרנות של מגדל, קסם ופסגות, ואין בין הנכסים קרנות מבית מיטב דש או גופים קשורים.

 • לפני 4 שנים

  הגיע הזמן. יפה שאתם מתקדמים גם לפאסיבי

 • לפני 4 שנים

  למה לא ללכת על קופה בניהול אישי ולשים את הכל בS&P?
  מגיעים לאותה תשואה בעלויות יותר נמוכות....

  • לפני 3 שנים

   תתקשר אלי 0546207115

  • לפני 4 שנים

   שלום שמעון,

   מי שמעוניין להיצמד לתשואת מדד ה-S&P500 בהחלט יכול לעשות זאת גם דרך קופה בניהול אישי, אבל במחשבה נוספת תגלה שבקופה בניהול אישי תצטרך לרכוש בעצמך קרנות סל או קרנות מחקות, שלוקחות דמי ניהול שנתיים ואליהם מצטרפים גם דמי הניהול השנתיים לחברת הגמל שמתפעלת את הקופה, ולבסוף - נזכור שיש עמלות קנייה ומכירה שגם כן יוצאות מכיסך. לעומת זאת, קופה המתמחה במסלול השקעה מסוים, עושה בשבילך את כל העבודה ובדמי ניהול נמוכים, תוך פיזור ההשקעה בין מספר קרנות ETF של מנפיקים שונים, מה שממצע את טעות העקיבה אחר תשואת המדד. בסוף יש מי שיעדיפו לבחור בעצמם את ה-ETFים ואז כמובן קופה בניהול אישי זה הכי מתאים להם - ואגב, גם קופה בניהול אישי זה מוצר שקיים אצלנו במיטב דש.

 • לפני 4 שנים

  מה הוא הסכום. מינימאלי. להשקעה

  • לפני 2 שנים

   האם יש למסלול הזה הכשר הלכתי מגוף כשרות כלשהו,
   אשמח לדעת

  • לפני 4 שנים

   מכיוון שמדובר בקופת גמל / קרן השתלמות לכל דבר ועניין, שבה כספי כל החוסכים במסלול החדש מנוהלים יחד, לא קבענו רף מינימאלי להשקעה ברמת המשקיע הבודד.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: חדש במיטב דש: השקעה במדד ה - S&P 500 באמצעות קופות הגמל וקרנות ההשתלמות
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.