תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

ראש בראש: יועץ השקעות או מנהל תיקים?

תיק השקעות ברף כניסה של 25 אלף שקל בלבד עשוי להיות המוצר הפיננסי, שיעביר חוסכים מיועצי ההשקעות בבנקים אל מנהלי ההשקעות * מה היתרונות בתיק השקעות מנוהל, קטן יחסית, המבוסס על השקעה בקרנות נאמנות?

אני רוצה לפתוח תיק השקעות במיטב דש מנג'ר >>

שוק ההון הוא שוק דינמי, הפכפך ומרתק: יום אחד המדדים יכולים לרדת, אבל כבר למחרת המגמה עשויה להתהפך מהפסד לרווח - וכמובן, להיפך. כדי להיכנס כמשקיע לשוק ההון מומלץ להבין במסחר בניירות ערך ובכלכלה. מומלץ גם להתחיל לעקוב אחר המתרחש בשווקים באורח שוטף ויומיומי, כדי ללמוד מהם הסיכונים וההזדמנויות. לרובנו אין די זמן, סבלנות, ידע או אורך רוח להתעסק בזה, ולכן אנחנו  מעדיפים להשקיע באמצעות מומחים.

המציאות השתנתה ועכשיו אתם יכולים לקבל את יתרונות ניהול התיקים, גם אם אין לכם מאות אלפי שקלים בצד

כבר לא לעשירים בלבד

נכון לתחילת 2018, רובנו עדיין מנהלים את הכסף שלנו דרך יועצי ההשקעות. אנחנו פשוט מתקשרים ליועץ ההשקעות או מגיעים לסניף ומעדכנים שיש לנו סכום מסוים להשקיע. היועץ מחתים אותנו על הסכם ייעוץ, בודק את רמת הסיכון שלנו (או שכבר בדק אותה) ומציע לנו לרוב השקעה בקרנות נאמנות, לפעמים גם בפיקדונות.

אלא שעולם ההשקעות משתנה במהירות. לאחרונה נכנס לשוק מוצר חדש, שמציב אלטרנטיבה אטרקטיבית לייעוץ ההשקעות בבנקים: מיטב דש מנג'ר - תיק השקעות מנוהל דיגיטלית, עם רף כניסה נמוך במיוחד – 25 אלף שקל בלבד.

ניהול תיקי השקעות נחשב עד לא מזמן לנחלתם של קבוצת אנשים מצומצמת. יכולתם לפתוח תיק כזה רק אם היו לכם כמה מאות אלפי שקלים פנויים או יותר – בטח שלא עם 25 אלף שקלים. המציאות השתנתה ועכשיו אתם יכולים לקבל את יתרונות ניהול התיקים, גם אם אין לכם מאות אלפי שקלים בצד.

לעזוב את הבנק – כן או לא?

לפני שנמנה את אותם יתרונות, ראוי להקדיש כמה מלים דווקא לקושי שחווים רבים בהחלטה לעזוב את יועץ ההשקעות בבנק. אנחנו הרי מכירים את משה או דוד כבר שנים, אז למה לעזוב עכשיו? ראשית, דעו שאתם לא חייבים לעזוב. ניתן להמשיך להתייעץ עם יועץ ההשקעות ובמקביל לפתוח תיק השקעות בחברת ניהול תיקים עבור חלק מהכסף הפנוי שברשותכם.

שנית, רובכם כבר לא באמת מכיר את יועץ ההשקעות בבנק. הזמנים השתנו. ישנם סניפי בנק בהם מתחלף יועץ השקעות כמעט כל שנה. ישנם גם בנקים שיועצי ההשקעות שלהם יושבים במוקד השקעות, כלומר מתחלפים כל כמה שעות. לרוב כבר אין קשר אישי.

קראו עוד במגזין:

 

 

ניהול מקצועי אקטיבי

בניהול תיקים דיגיטלי באמצעות מיטב דש מנג'ר - אתם מקבלים ניהול מקצועי שוטף: יש "רעידת אדמה" בשווקים? מנהל התיקים שלכם יכול מיד לבצע פעולות אם יש צורך. יש שינויים בריבית, באינפלציה, המצב הפוליטי משתנה? מנהל התיקים יכול לקבל החלטות שוטפות ולשנות את הרכב התיק בהתאם לצורך ובכפוף למדיניות ההשקעות שאתם קבעתם.

לעומת זאת, כשקורה אירוע משמעותי בשווקים, יועץ ההשקעות בבנק אולי יעדכן אתכם. אולי, לא בטוח. מה לעשות, הוא צריך לעדכן עוד כמה עשרות לקוחות, אפילו מאות, כך שעד שיגיע אליכם, השווקים יכולים לרדת ולעלות מספר פעמים. בתרחיש הגרוע, לא תקבלו בכלל עדכון. בפועל, לא תפקידו של יועץ ההשקעות לעדכן אתכם, תפקידו לייעץ והוא לא רשאי גם לבצע פעולות בחשבונכם על דעת עצמו. לכן, ההשקעות שלכם בבנק לא יכולות להיות גמישות כמו תיק מנוהל למהלך האירועים בשוק ההון. יהיו מקרים שתמצאו עצמכם בעיכוב ובאיחור ביחס למה שקורה בשוק. זהו חיסרון גדול לעומת עבודה מול מנהל תיקי השקעות שיכול להגיב לאירועים ולבצע פעולות בתיק.

יש יתרונות נוספים בניהול תיקים דרך קרנות נאמנות. למשל, בניהול תיקים דרך קרנות נאמנות תשלמו דמי ניהול רק על קרנות הנאמנות, אבל לא תשלמו דמי ניהול על ניהול התיק. העלויות שלכם בניהול תיק השקעות דרך מיטב דש יהיו לרוב נמוכות יותר מאלו שתשלמו דרך הבנק, מאחר שתיהנו מחיסכון בעמלות. לרוב מדובר בחיסכון משמעותי, של עשרות אחוזים בעלויות.

מניהול אקטיבי ועד פיזור סיכונים

מה הן קרנות נאמנות? מדובר במכשיר השקעה נזיל ברמה יומיומית, שדרכו המשקיעים יכולים להיחשף למגוון אפיקי השקעה. ישנן קרנות שמשקיעות במניות, קרנות שמשקיעות באג"ח, קרנות שמשקיעות בשווקים בחו"ל ועוד שפע אפשרויות.

יתרון נוסף בהשקעה דרך קרנות נאמנות הוא הפיזור: כשאתם רוכשים יחידות בקרן נאמנות,  אתם בפועל רוכשים מעין תיק השקעות של עשרות, אפילו מאות ניירות ערך. מנהל ההשקעות של הקרן מפזר את ההשקעה ובכך מקטין בהתאמה את הסיכון.

השורה התחתונה: אם תבחרו להשקיע באמצעות מיטב דש מנג'ר - ניהול תיקים דיגיטלי, תוכלו להשקיע דרך קרנות נאמנות תחת פיקוח של צוות מנהלי תיקי השקעות מקצועיים, שיעקבו אחר התיק שלכם וישנו את תמהיל הקרנות על פי הערכותיהם לגבי השווקים. במציאות החדשה והמרתקת, אתם זקוקים לסכום התחלתי של 25 אלף שקלים בלבד, כדי להשקיע כמו המקצוענים. בהצלחה.

אני רוצה לפתוח תיק השקעות במיטב דש מנג'ר >>

השירות ניתן על ידי מיטב דש ניהול תיקים בע"מ ומיטב דש טרייד בע"מ ("מיטב דש") באמצעות פלטפורמה דיגיטלית להצטרפות לשירות ניהול תיקים. התיק מנוהל באמצעות קרנות נאמנות. מנהל הקרן הינו מיטב דש קרנות נאמנות בע"מ. מיטב דש עוסק בשיווק השקעות (ולא בייעוץ) ולו זיקה לנכסים המנוהלים על ידו. אין באמור לעיל ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור המתחשב בנתונים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ני"ע. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי. אישור הבקשה ופתיחת החשבון כפופים לשיקול דעתה הבלעדי של מיטב דש ובהתאם לתנאים הקבועים בהסכם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 5 שנים

  למה אין דירוג עמלה שנתית מישתנה יורדת בניהול השקעות על פי סכום עולה?

  • לפני 5 שנים

   שלום רמי,
   אתה מוזמן להתקשר אלינו למספר 2887* ונענה לך על כל שאלה.
   המשך שבוע נפלא

 • לפני 5 שנים

  האין זה ראוי שהממשלה תעודד השקעות בדירות,כדי לדרבן את הקבלנים,אך עליה לוותר על קנס של דירה שלישית וותר?
  (אני משוכנע שכן.)

 • לפני 5 שנים

  לא הבנתי מה היתרון שלכם ? גם אתם עובדים דרך קרנות נאמנות כמו בבנק, האם יש אדם שמדבר איתי לגבי ייעוץ או מכונה ?ועוד משהו ראיתי שבקרנות נאמנות שלכם בקטגוריה מסויימת יש 10 קרנות וכל אחת בדמי ניהול שונים מי מבטיח לי שתרכשו לי את הקרן הכי זולה ? אולי תרכשו לי את הכי יקרה וככה תרוויחו יותר ?אשמח לתגובה בהודעה חוזרת בפורום ולא לבקש את מספר הטלפון שלי על מנת לחזור אליי

  • לפני 5 שנים

   שלום ירין,
   היתרון שלנו הוא הניהול של התיק והעלות.
   העלות היחידה במיטב דש מנג׳ר היא דמי הניהול בקרנות הנאמנות המוחזקות בתיק, אין עמלות נוספות לניהול תיק ההשקעות.
   בנוסף, יש מנהל תיקים המנהל את התיק ומחלקת אנליסטים שבוחנת את השוק ולפי כך מבצעים שינויים בתיק, כך שהתיק מושקע באופן אקטיבי.
   נשמח לשוחח עמך בטלפון כוכבית 2887 לשאלות נוספות.
   בברכה,
   מיטב דש מנג׳ר

 • לפני 5 שנים

  הצטרפנו אליכם אתמול, מקווים שינוהל באחריות.

 • לפני 5 שנים

  האם אתם קונים בתיק גם קרנות סל שעוקבות מדדים?

  • לפני 5 שנים

   שלום פאר,
   כרגע תיק ההשקעות מורכב רק מקרנות נאמנות.
   לכל שאלה נוספת מוזמן לפנות אלינו בטלפון כוכבית 2887.
   בברכה,
   מיטב דש מנג׳ר

 • לפני 5 שנים

  מעוניין להעביר אליכם תיק של כ 65 אלפי שקל
  מבקש שיחה עם נציג כדי להבין את הפרטים המלאים

  • לפני 5 שנים

   שלום תמיר,
   מוזמן להתקשר לטלפון כוכבית 2887 ונשמח להסביר לך על המוצר.
   בברכה,
   מיטב דש מנג׳ר

 • לפני 5 שנים

  מעוניין להעביר אליכם כספים מםוליסת חיסכון שלא זזה בהראל. מבקש לדעת את התהליך להעברת הכספים

  • לפני 5 שנים

   שלום יהודה,
   אנא תפנה אליי במייל לקבלת הסבר על התהליך
   amitf@mtds.co.il

 • לפני 5 שנים

  אצלי בבנק על קרנות השתלמות אין לי עמלות. רק עמלת הניהול של הקרן.
  האם שרך מיטב אתם מוזילים את עמלת הניהול של הקרנות? (או של קרנות מיטב לפחות?).
  כמו כן, האם היועץ שלכם יתמקד יותר בקרנות שלכם?

 • לפני 5 שנים

  התחלתי את התהליך וברצוני לשים כ 100 אלףשקל. עצרתי בשלב של השאלות כיוון שלא הבנתי משהו. מבקש שיחזרו אלי

  • לפני 5 שנים

   שלום מנחם,
   לא השארת מספר טלפון לחזרה.
   אנא צור עמנו קשר בטלפון כוכבית 2887
   ונשמח לעזור בכל שאלה.
   בברכה,
   מיטב דש מנג׳ר

 • לפני 5 שנים

  עם כל הכבוד, עם 25 אלף או אפילו 100 אלף, לא תוכלו לקבל שירות של יועץ השקעות

  • לפני 5 שנים

   אצלי בסניף תוכל לקבל שיחה חד פעמית אם יש לך לפחות 100 אלף, אבל טיפול של יועץ זה רק מעל 200 אלף שח בהשקעות.

  • לפני 5 שנים

   בדיוק.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: ראש בראש: יועץ השקעות או מנהל תיקים?
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.