תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

איך חמש מאות שקלים בחודש הופכים להון קטן?

מה הייתם עושים עם עוד 100 אלף שקלים שהשתחררו פתאום מחיסכון ארוך שנים? קונים רכב? משתמשים כחלק מהון ראשוני לדירה, או סוגרים את המינוס? גלו כיצד תכנית חיסכון של מספר מאות שקלים, מצטברת לחיסכון עצום לאורך זמן. איך תמצאו את הסכום העודף לחיסכון? כל התשובות בכתבה הבאה

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו>>

נתחיל בסיפור מהחיים. לפני כמעט 20 שנים עידו סיים את בית הספר התיכון ועמד להתגייס לצבא. עידו, שהגיע ממשפחה מרובת ילדים, החל לעבוד כבר בגיל 16, בחברת טלמרקטינג שעסקה בגיוס תרומות למען ילדים במצוקה.  משעות אחר הצהריים, במשך 4.5 שעות ביום, מספר פעמים בשבוע. שכרו השעתי עמד אז על 14 ₪ ומשכורתו החודשית הסתכמה לכ 800 ₪.

בתקופה שבה מרבית משקי הבית נמצאים במינוס, נראה כמעט בלתי אפשרי לחסוך 

חשבון בנק כבר בגיל הנעורים

באותם ימים, אחד מהבנקים הגדולים הציע לעידו הצעה מפתה - פתיחת חשבון בנק לצעירים בבנק בתמורה לכרטיס להופעה של להקה מקומית אהובה. עידו פתח את החשבון והחל להפקיד בו את המשכורות החודשיות שחסך. כעבור מספר חודשים הבין עידו כי אינו חייב להשתמש במשכורת כולה ופתח תכנית חיסכון קטנה, אליה החל להפקיד 300 ₪ בחודש. בהמשך, הגדיל עידו את ההפקדה החודשית ל 500 ₪. וכך מדי חודש, היה הסכום עובר מחשבון הבנק לתכנית החיסכון בהוראת קבע ומצטבר.

תקופת הצבא

הימים עברו, ועידו התגייס לצבא. בתקופת הצבא המשיכו הוריו של עידו להפקיד עבורו את 500 השקלים החודשיים לתכנית החיסכון. עם הגיוס, עמד החיסכון על סכום של כ 12,000 ₪. שלוש שנים לאחר מכן, כשעידו השתחרר מהצבא, החיסכון כבר שילש עצמו והגיע כמעט ל 37,000 ₪. סכום נאה לבחור שרק החל את צעדיו הראשונים אחרי השחרור.

רוצים לקבל הערכה כמה כסף תוכלו לחסוך במשך השנים? כנסו למחשבון החיסכון שלנו ושחקו עם המספרים.

מה לעשות עם הכסף?

עידו בן 22, מתלבט, האם להשתמש בכסף לטיול שלאחר הצבא? לגלות את הודו? לרכוש רכב? לממן את לימודיו? או להמשיך לחסוך? לצעיר בן ה 22 הסכום שהצטבר נראה עצום, כבר באותם ימים. לבסוף החליט להשתמש רק בחלק קטן מהכסף (5,000 ₪) על מנת לרכוש רכב ישן שישמש אותו לצרכיו, ובד בבד המשיך עם החיסכון, שצבר גם מעט תשואה עם השנים.

עשרים שנים אחרי

עשרים שנים עברו משנת 1997, בה עידו התחיל את תכנית החיסכון. הוא עדיין מתמיד וממשיך להפקיד סכום של 500 ₪ בחודש (6,000 ₪ בשנה). עשור לאחר השחרור מהצבא, סכום הקרן גדל ב 60,000 ₪. ארבע שנים לאחר מכן נוספו עוד 24,000 ₪  לקרן החיסכון.

ומה קורה כיום? בחיסכון של עידו קיימים לא פחות מ 167,000  ₪. הון קטן. אז כיצד תוכלו לסייע למשפחה שלכם לצבור את אותו הסכום?

לפתיחת תכנית חיסכון לעתיד המשפחה, לחצו כאן

מקצצים מעט מההוצאות החודשיות ומגלים את המטמון - החיסכון

בתקופה שבה מרבית משקי הבית נמצאים במינוס, נראה כמעט בלתי אפשרי לחסוך. הוצאות עצומות על תחום התקשורת (הסלולר, הטלפון בבית, האינטרנט ושלל המכשירים המחוברים אליהם), הפיתוי לחופשות שנתיות בחו"ל, בגדים ותשלומי חשבונות חודשיים (חשמל, מים, ועד בית וארנונה) - כל אלה נראים כהוצאות עליהן לא ניתן לוותר.

אך עם קיצוץ קל של ההוצאות החודשיות שלכם, תגלו שניתן למצוא מאות שקלים אותם ניתן לחסוך. ואז אתם עשויים להרוויח פעמיים, פעם אחת את הסכום שחסכתם לעתיד על חשבון צריכה בהווה ופעם שניה אותו כסף שחסכתם "יעבוד" בעצמו בזכות הפוטנציאל הגלום בתשואה (אפקט הריבית דריבית).

קראו עוד במגזין:

 

 

הפכו את תכנית החיסכון למשימה משפחתית

גלו לילדים כי אתם מתחילים במשימה משפחתית - יצירת תכנית חיסכון שתשרת את המשפחה בעתיד. כל ויתור מצדם על בגד ממותג לטובת החיסכון (רובנו מבינים הרי שהעולם הופך גלובלי יותר והביגוד מיוצר כמעט באותם המקומות, היכן שקיים יתרון יחסי), השקעה בטלפון מדגם ישן במקום המודל האחרון, או נסיעה באוטובוס במקום במונית, יזכו לשבחים. את הסטטוס המתעדכן של תכנית החיסכון תוכלו לתלות במקום הידוע לכל בני המשפחה אך נסתר מעיני האורחים - וכך יוכלו לראות איך בכל שנה למשפחה יש 6,000 שקלים יותר (לא כולל תשואה אפשרית).

ממאות שקלים, לאלפים

בתחילת המאמר ראינו כיצד הפקדה של סכום חודשי קטן יכולה להצטבר להון קטן של יותר מ 100,000 ₪. אך מה ניתן לעשות אם לאחר קיצוץ ההוצאות אינכם מסוגלים להגיע להפקדות של מאות שקלים בחודש? עדיין ניתן להתחיל ולבנות תכנית חיסכון קטנה יותר, בה תפקידו רק 100 ₪ לחודש. לאחר שנה תצברו 1,200 ₪ בתוספת ריבית קטנה, ולאחר 10 שנים של חיסכון קטנטן, יחכו לכם 12,000 ₪ (לא כולל תשואה אפשרית). מדובר בסכום מכובד, לכל דבר ועניין.

לסיכום, התחלה של חיסכון ארוך טווח, בכל סכום שהוא, טמונה בהחלטה לעשות את הצעד ומעניקה למשפחה כולה את ההזדמנות לצבור סכום יפה שיכול לשמש כבטחון ליום שחור, או הגשמת חלום משפחתי או אישי. השנה החדשה שבפתח יכולה להיות עבורכם הזדמנות מצוינת להתחיל.

לפתיחת תכנית חיסכון לעתיד המשפחה, לחצו כאן

אין באמור משום הבטחת רווח ו/או תשואה. אין לראות באמור ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים או בצרכים של כל אדם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  בחיים לא להפקיד לבנק כסף, אסור אסור אסור!
  רק להשריע

 • לפני 3 שנים

  167,000 זה לא הון קטן זה כלום!!! זה בקושי רכב חדש או חתונה אחת לילד
  זה כמה טיפולי שיניים או מזון ל שנה וחודשיים למשפחה של 3 נפשות

  זה לא עוזר כלום בחיים רק מונע ממנו להנות מהחים בגיל הצעיר, זה לא פנסיה ולא משהו תקציבי רק כסף שהשתחרר כי לפני זה לא נהנה ממנו והריבית היא גרוש!

  • לפני 3 שנים

   זה לפחות מחנך לחסכון וזה כבר משהו, וגם כל סכום מעל מאה אלף טוב לשמור בצד לימי סגריר חלילה.

 • לפני 4 שנים

  שלום רציתי לדעת איפה אפשר להשקיע! סכומים קטנים של מאות שקלים בשנה תודה

 • לפני 4 שנים

  חסוי אני מחפש כל חודש לשים סכום של 1000 שח ומחפש איפה להשקיע אותו בבורסה או קרן נאנמות כדאי שיעשה יותר רבית אני לא יודע איפה להשקיע את כסף

 • לפני 4 שנים

  אני בן 16, יש בבעלותי סכום קטן מאוד של 1200 שקל.
  האם אני יכול להשקיע סכום בסדר גודל כזה ולראות צמיחה?

  • לפני 4 שנים

   שלום אור,
   אתה יכול להשקיע סכום זה ובמקביל גם לחסוך ולהפקיד ברמה חודשית.
   הצמיחה תלויה כמובן בשוק ההון ואפקט הריבית דריבית יבוא לידי ביטוי ביתר שאת בסכומים גבוהים יותר בהמשך.

 • לפני 4 שנים

  אני כבר 8 שנים מפריש לחיסכון 300 שקלים בחודש
  גם בתקופת הצבא כשהייתי מרוויח 700 שקל הייתי מפריש לחיסכון 500 שקל. יצאתי אחרי שנהוחצי עם 9000 שקל לא כולל הפיקדון של הצבא

 • לפני 5 שנים

  אני מחלק את ההשקעות . חלק אני שם הפקדון עם ריבית של 2 אחוז לשנה. וחלק אני שם בקופת גמל
  ככה שלפחות יש לי מקום אחד מובטח כמו הבנק. ופחות בטוח כמו קופת גמל

 • לפני 6 שנים

  יש לי כרגע 200.000 ₪ מה מיתן לעשות איתם ?
  הם לקנות דירה

  • לפני 5 שנים

   במחיר למשתכן אפשר לקנות אפילו עם 100 אלף

  • לפני 6 שנים

   איך אפשר לקנות דירה עם 200 אלף??

 • לפני 6 שנים

  2% שנתי בערך.... מקווה להיות הורה יותר אינטלגנטי...

 • לפני 6 שנים

  יש קופות עם תשואה של מעל 5% שנתי ועמלות נמוכות!!!
  בהצלחה

  • לפני 6 שנים

   שמע אין תשןאה בטוחה בשומקןם. אבל קופות הגמל במסלול כללי נתנו מעל 5 אחוז בממוצע בשנים האחרונות. לא ברור לי מי משאיר היום כסף בבנק.

  • לפני 6 שנים

   אפשר המלצות? יש לי תיק השקעות בבנק. הכסף בקרנות נאמנות שונות, אבל בקושי רואים תשואה, ומהמעט שמרוויחים הבנק לוקח עמלות גבוהות והמדינה לוקחת 25%. מרגיש כבר שעדיף להשאיר את הכסף בעו"ש.

 • לפני 6 שנים

  כל הכבוד לך סער שהשכלת לחסוך כבר מגיל צעיר. רוב האנשים מתעלמים מזה ויודעיפ רק לצרוך הכל כאן ועכשיו. ראית את העתיד לבוא

 • לפני 6 שנים

  במשך שנים חסכתי בבנק לבן הגדול. לבת אחריו חסכתי בפוליסה בחברת ביטוח. לאחרונה נולד לנו בן זקונים ואני מתלבט אם לשים את הכסף בקופג החדשה.
  מה אתם הייתם עושים לילדים שלכם??

 • לפני 6 שנים

  אנחנו חוסכים 700 שקל לכל אחד מהילדים. מקווים שזה אכן יצטבר לסכום משמעותי שיעזור להם בעתיד להתחיל את החיים ברגל ימין. השאלה היא כמה התשואה באמת תתרום לחיסכון הזה

 • לפני 6 שנים

  אני חוסך בסכום חודשי של 200 שח לכל ילד. מקווה להגיע לכמה שיותר אחרי הצבא שלהם

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: איך חמש מאות שקלים בחודש הופכים להון קטן?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.