תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

אבא ואמא הפקות בע"מ: איך מממנים את כל זה?

זה מתחיל בברית/ה, נמשך בימי ההולדת, במסיבות בגן ובבית הספר, בבר המצווה ועד נשף סיום התיכון. כך תעמדו בזה כלכלית וגם תדאגו לעתיד הילדים

אם יש לכם ילדים, אתם בטח יודעים איך נראית היום מסיבת יום הולדת ממוצעת בישראל וכמה היא עולה. ימי ההולדת הם רק חלק משפע ההפקות שינחת על ראשיכם מרגע שתהפכו, במזל טוב, לאמא ואבא. רבים מההורים זורמים עם זה בטבעיות, אפילו בכיף, בעוד שאחרים מתגלגלים איכשהו ושורדים מהפקה להפקה.

חלפו 12 או 13 שנים, והנה אתם מתברכים בילד או ילדה דעתניים, שיודעים בדיוק מה הם רוצים. הסטנדרטים עולים משנה לשנה וכך גם העלויות

אני רוצה להתחיל לחסוך עבור עתיד הילדים שלי>>

בואו נסמן כמה מההפקות שמצפות לכם בהמשך הדרך. כולן משמחות, כולן מרגשות – אך כולן גם, מה לעשות, יקרות. לכן, מומלץ שתגיעו אליהן מוכנים, עם חיסכון שנצבר שנים מראש. יש לנו גם הצעה מצוינת לחיסכון כזה, מיטב דש קידס – נרחיב על כך בהמשך. אבל תחילה, כמובטח, מצעד ההפקות:

1. ברית/ה

התינוק רק נולד, אתם המומים, מותשים ונרגשים. עוד לא בחרתם שם ובום! – צריך לתכנן אירוע. אינטימי או המוני? איפה זה יקרה? מי יוזמן? מהר מאוד תגלו שזה ממש לא יהיה מתוכנן בקפידה, כמו בחתונה שלכם. אחר כך תגלו גם שזה עולה הרבה כסף. מכאן והלאה, הרוב יהיה תפילות שהמתנות יכסו את ההוצאות, אולי גם שיישאר משהו לחיסכון.

2. ימי הולדת

באיזה גיל מתחילים ממש לחגוג? ואיך חוגגים, באולם עם המשפחה המורחבת או בגרסה המצומצמת בבית? כשילדכם יגדל, החגיגות יגדלו אתו: אחת בגן או בכיתה, אחת לחברים אחר הצהריים, עוד אחת למשפחה. האם תסתפקו במסיבה פשוטה "כמו פעם", או שתשכרו מפעיל? ואולי תגנבו את ההצגה עם סדנה מגניבה ויקרה? בקיצור, המון כאב ראש והרבה מאוד כסף, במיוחד אם החלטתם ללכת בגדול.

קראו עוד במגזין:

 

 

3. מסיבות גן ובית ספר

זהירות! לפניכם אבני דרך תובעניות שלא ציפיתם להן, שמתרבות עם השנים. ברפרטואר כאן נכללות מסיבות תחילת שנה וסיום שנה; אירועי יום המשפחה; ימי בית ספר בנושאים שונים ומשונים; מסיבות חנוכה, פורים ומה לא. אתם כמובן נדרשים להשתתף בהכנות, להפגין יצירתיות, לפנות חצי יום, להלביש את הילד לפי המפרט המדויק ולהכין כיבוד. אה, ועוד משהו קטן: להשתתף במימון, כמובן. מי חשבתם שישלם?

לפתיחת תכנית חיסכון עבור הילדים לחצו כאן.

4. בר/בת מצווה

חלפו 12 או 13 שנים, והנה אתם מתברכים בילד או ילדה דעתניים, שיודעים בדיוק מה הם רוצים. הסטנדרטים עולים משנה לשנה וכך גם העלויות. אם ממש לא בא לכם לשכור אולם, די ג'יי וכל שאר ההפקה, אולי תצליחו להמיר את האירוע בטיול משפחתי בחו"ל. אם כי ייתכן כמובן שתאלצו לקיים את שניהם. בתוך כל הטירוף הזה, מומלץ שתחזיקו אצבעות חזק שההכנסות מהמתנות יעלו על ההוצאות, שלא לדבר על האפשרות להגדיל עוד קצת את החיסכון שפתחתם לילד/ה עוד בימים הרחוקים ההם של הברית/ה.

5. מסיבת סיום התיכון

מותר לכם, כמו רוב ההורים, להתמרמר כאוות נפשכם על "איך איבדנו פרופורציות ומה נהיה מהנוער". אבל, כשהנער או הנערה שלכם ידרשו את עזרתכם בהכנות לנשף, סביר להניח שתעמדו דום לשירותם ותסבסדו את העלויות המופרזות של שמלות הערב או חליפות הטוקסידו, הנעליים, התסרוקות, האיפור ואפילו הלימוזינה (כן, כן..)

ומה הלאה?

משפחות ישראליות רבות מתקשות לממן את חמשת האירועים שהזכרנו כאן. ואם כל זה לא מספיק, יום אחד הילד הקטן והמקסים שלכם יהיה בן 20 ומשהו, ויצטרך להסתדר בעצמו. הוא ירצה להירשם ללימודים גבוהים, לקנות דירה, להקים עסק, לטייל בעולם, להתחתן, ללדת ילדים. לא תוכלו (וגם אין סיבה) לממן אותו לנצח, אבל לבטח תרצו לספק לו מקפצה לחיים עצמאיים. כדי שתוכלו לעשות זאת, חשוב להתחיל לחסוך עבורו כבר מהלידה וכך לצבור סכומים מרשימים שימתינו לו כשיתבגר.

חיסכון מיטב דש קידס הוא למעשה קופת גמל להשקעה, המאפשרת לחסוך באמצעות הפקדה חודשית שוטפת או בהפקדות בודדות, לדוגמא כספים שהתקבלו במתנה באירועים. אפשר ורצוי גם וגם.

למה זה כדאי? במציאות כלכלית שבה תכניות החיסכון של הבנקים מציגות ריביות כמעט אפסיות, הורים רבים בוחרים במיטב דש קידס. מכשיר פיננסי המציע נזילות מלאה של כספי החיסכון בכל עת, ניהול השקעות בידי מומחים, דמי ניהול נמוכים והטבות מס.

שווה להתעכב על הטבות המס. חיסכון באמצעות מיטב דש קידס מאפשר דחיית מס מתמשכת: כלומר תשלום המס יתרחש רק ביציאה, בעת משיכת הכסף. מה שאומר שדחיית מס עשויה גם להימשך שנים. בנוסף, ניתן לעבור בין מסלולי החיסכון השונים (למשל, בין מסלול סולידי למסלול מוטה השקעה במניות) מבלי לשלם מס רווחי הון בשיעור 25%.

אני רוצה לחסוך עבור עתיד הילדים שלי>>

החברה המנהלת מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. בכל סתירה בין האמור בעלון זה לאמור בתקנון הקרן הוראות התקנון תגברנה. עלון זה נכון למועד כתיבתו, ההסדר התחקיתי והכללים החלים בנוגע לכל אחד מהמוצרים המפורטים עשויים להשתנות מעת לעת.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 5 שנים

    כל כך אמיתי. אנשים השתגעו וכל ילד נהיה מינימום קיסר

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: אבא ואמא הפקות בע"מ: איך מממנים את כל זה?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.