תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

האם אתה צריך מנהל תיק השקעות?

בתקופה של ריביות נמוכות, רבים מוצאים עצמם מתלבטים מה לעשות עם הכסף שנמצא בפיקדונות בבנקים המבטיחים ריבית כמעט אפסית * תיק השקעות מנוהל בידי מנהל תיקים מקצועי מהווה עבור החוסכים אלטרנטיבה מעניינת – האם המוצר הפיננסי הזה מתאים לכם?

אחת ההשפעות הפחות ידועות של הריבית הנושקת לאפס במשק היא עלייה בתדירות שיחות הטלפון שאני מקבל מחברים, ידידים ואפילו מכרים. "היי עמית", הם זורקים לי וכמעט מיד עוברים לעניין: "יש לי כסף פנוי בבנק והם כל הזמן מציעים שאפקיד אותו באחת מתכניות החיסכון שלהם. תכניות בתשואה שנתית של יותר מדי אפסים אחרי הנקודה, שזה בעצם לא כלום. לא בא לי ללכת על זה, אני מחפש פתרון אטרקטיבי יותר. מה אתה מציע?"

אז לידיעתכם, חבריי, ידידיי ומכריי: קיימים מגוון פתרונות שעשויים לתת תשואה טובה יותר מהפיקדונות בבנקים, כולם אגב כלולים בסל המוצרים של מיטב דש. אני מציע שנתמקד הפעם באחד המעניינים והמבטיחים שבהם – ניהול תיק השקעות על ידי מנהל תיקים מקצועי במסגרת חשבון הבנק של הלקוח.

בשוק ההון, כמעט כמו בחיים עצמם, רגשנות מוגזמת עלולה להפגיש אתכם עם הפסדים כואבים והשקעות כושלות

תיק השקעות מנוהל הוא למעשה חשבון השקעות על שם הלקוח, המנוהל בבנק בו נמצא חשבון העובר ושב של הלקוח (לדוגמא, לאומי או פועלים), או בחשבון בחבר הבורסה של בית ההשקעות (מיטב דש).

לאחר פתיחת החשבון המנוהל, הלקוח נותן למנהל התיקים בבית ההשקעות ייפוי כוח לקנייה ומכירה של ניירות ערך בחשבון בלבד.

אני רוצה לפתוח תיק השקעות

תיק השקעות מנוהל הוא מוצר פיננסי שעשוי להתאים ללקוחות רבים, מסוגים שונים. אנסה לאפיין כאן ארבעה סוגי לקוחות מתאימים במיוחד למוצר זה:

1. הלקוח שאין לו זמן לנשום

רבים מאתנו עסוקים מאוד בעבודה ובמשפחה, ומוצאים עצמנו ללא זמן, אנרגיה, או יכולת לעסוק בניהול הכסף הפנוי שלנו. אנחנו מנסים איכשהו לברור עיקר מתפל בכל האינפורמציה שמסביב, כדי לקבל החלטות השקעה מושכלות, אבל מבינים די מהר שזה פשוט לא ילך בלי סיוע חיצוני. כאן נכנס לתמונה מנהל התיקים המקצועי, שאמור לספק ניהול השקעות, מותאם לצרכים הפיננסיים של הלקוח, שקוף ומבוסס על אמון הדדי וקשר רציף עם הלקוח.

poll questionאחת לכמה זמן אתם בוחנים את תיק ההשקעות שלכם?

2. הלקוח שמבין בשוק ההון כמו בפיזיקה גרעינית

ניהול תיק השקעות עצמאי עלול להיות משימה מתסכלת ואף כואבת (בכיס), אם אינכם מצוידים בידע פיננסי-כלכלי, כמו גם בהבנה טכנית הנדרשת לביצוע מסחר עצמאי, אם אין לכם הבנה בסיסית בהתנהגות השווקים, עשו לעצמכם טובה גדולה והימנעו ממסחר עצמאי.

במקרה כזה, גם התנהלות מול יועץ השקעות בבנק אינה פתרון מספק מבחינתכם, משום שהיועץ בבנק אינו מוסמך לנהל לכם את התיק, אלא רק לייעץ לכם לגבי כדאיות קנייה או מכירה של נייר ערך. ברגעי משבר ו/או הזדמנות בשוק המניות, ייעוץ עלול כאמור לא להספיק, כיוון שהיועץ זקוק לאישור שלכם בכדי לפעול בתיק. אתם צריכים מישהו שגם יידע מה לעשות וגם יעשה את זה בפועל (יקנה/ ימכור ני"ע) - בעיתוי, בכמות ובאיכות הנכונים. 

בתיק השקעות שמנוהל בבית השקעות - אתם לא לבד, כי אם מול מנהל תיקים מקצועי ומנוסה, שילווה אישית את התיק ויהיה זמין לכל שאלה ו/או בקשה. כל זאת, כמובן, לאחר שבנה עבורכם את תיק ההשקעות הכי מדויק מבחינתו, שגם מביא בחשבון את אופייכם כמשקיעים. המטרה של מנהל התיקים היא ביצועים מרשימים, אך תמיד תוך ניהול השקעות אחראי. כלומר, ניסיון להשיג תשואות גבוהות, אך כמובן לצד ניהול הסיכונים בצורה מושכלת.

קראו עוד במגזין:

 

 

3. הלקוח שלוקח הכול ללב

בהשקעות פיננסיות, יאמר לכם כל מנהל תיקים, אסור בתכלית האיסור לערב רגשות בקבלת החלטות השקעה. בשוק ההון, כמעט כמו בחיים עצמם, רגשנות מוגזמת עלולה להפגיש אתכם עם הפסדים כואבים והשקעות כושלות.

משקיעים אמוציונליים נוטים, למשל, לקנות ני"ע ביוקר כאשר השוק עולה יותר מידי ולמכור ני"ע בפאניקה כאשר השוק יורד. כל זאת, בניגוד מוחלט לאסטרטגיה הבסיסית של כל מנהל תיקים, שאומרת "לקנות בזול ולמכור ביוקר".

בכפר הגלובלי של עולמנו, כשהכול אונליין 24/7, קיים עודף עצום של מידע פיננסי. למלאכת הסינון נודעת חשיבות עצומה. המסננים חייבים לדעת להבדיל בין עיקר לתפל, אסור להם להיכנע לדחפים או רגשות, שיגרמו להם להתפתות לריבוי פעולות מיותרות. זו עבודה למקצוענים, למומחי שוק מנוסים. לכן, ניהול תיק השקעות על ידי מנהל תיק מקצועי הוא פתרון מצוין, שלא לומר הכרחי, ללקוחות המתקשים לנתק את הרגש מהמסחר בבורסה.

לפתיחת תיק השקעות במיטב דש

4. הלקוח שחושב יותר מידי

הוא בטוח שאין לו שום דבר משותף עם הלקוח הרגשני מהסעיף הקודם. הוא שכלתן ובוחן כל פיסת מידע בצורה מדוקדקת. בדרך כלל, יש לו הבנה בסיסית ואף יותר מכך בשוק ההון, מה שמוביל אותו למלכודת אכזרית לא פחות: ביטחון עצמי מופרז. הוא בטוח שהוא יודע הכי טוב בכל מה שנוגע להשקעות, ולא מוכן לקבל דעות של אחרים.

כך קורה לפעמים שלקוח שרכש מניה ב-100 שקל, לא יסכים למכור אותה במחיר נמוך יותר, גם אם היא במגמת ירידה לאורך זמן ומתרחקת מאוד מסכום הרכישה. כך קורה גם שלקוח נמנע מהשקעה חוזרת בנייר ערך מסוים, אם הפסיד בו לפני כמה שנים.

ניהול תיק השקעות הוא מלאכה מורכבת, הדורשת יכולת קבלת החלטות בשילוב של ידע, ניסיון, מומחיות וניתוח מצבים משתנים בשוק ההון. זה לא פשוט ולא מתאים למשקיעים החוששים מאוד מכל שינוי בתיק, או כאלה הטרודים כל היום במחשבות על כל מניה. למי שזה מצבו – וזה לגמרי טבעי, מומלץ להסתייע במנהל תיקים מקצועי.

 

אין באמור כדי להוות ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.

מתעניינים בפתיחת תיק השקעות? השאירו פרטים
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 6 שנים

  מה הסכום המינימלי לפתיחת תיק בבית השקעות?

  • לפני 6 שנים

   שלום אבי,
   המינימום הנדרש לפתיחת תיק השקעות במיטב דש הוא 300,000 ש"ח.

 • לפני 6 שנים

  האם אתם חושבים שכעת זה זמן טוב להיכנס להורסה? בדיוק מכרתי דירה שהיתה ברשותי ואני מחפש איך להשקיע את הכסף שהתפנה לי

  • לפני 6 שנים

   שלום כרמי,
   לצערנו אף אחד מאיתנו לא יכול לתזמן את השוק.
   בכניסה לשוק ההון, יותר נכון להסתכל על טווח ארוך ולא על טווח קצר.

 • לפני 6 שנים

  האם לקוח יכול לצפות בהרכב השקעות ובתשואה בכל עת ?

  • לפני 6 שנים

   שלום אבי,
   בוודאי. הלקוח יכול לעקוב אחר יתרת התיק דרך הבנק בו מנוהל החשבון בכל עת.
   בנוסף, הלקוח גם מקבל כל חודש דו"ח תשואה של ביצועי התיק.

מתעניינים בפתיחת תיק השקעות? השאירו פרטים
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אתם קוראים: האם אתה צריך מנהל תיק השקעות?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.