תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites iconהרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

תיק השקעות דיגיטלי: כבר לא לעשירים בלבד

23/06/2019

מהו תיק השקעות דיגיטלי המנוהל על ידי מומחי ההשקעות של מיטב דש, מהם יתרונותיו הגדולים – ומהו השינוי המהפכני המאפשר לרבים ליהנות ממנו?

לאחר שנים של שיעור ריבית נמוך, כמעט אפסי, העומד כעת על רבע אחוז בלבד, מאות אלפי ישראלים מתחבטים מה לעשות עם הכסף שלהם ש"שוכב" בתוכניות החיסכון והפק"מים בבנק – ולא משיג כמעט תשואה או ריבית.

פוטנציאל התשואה בשוק ההון בהחלט קיים ואף עשוי להיות גבוה. אך היעדר ידע ומיומנות במסחר ובשוק עצמו עלולים לפגוע בסיכויי הרווח בהשקעה לטווח קצר. משקיעים רבים נוטים לפעול באופן אמוציונלי ולרכוש מניות כשהן עולות ולמכור אותן כשערכן יורד

אחת האפשרויות, היא כמובן להשקיע בשוק ההון. האם לאורך זמן ההשקעה הזו משתלמת? מחקרים שבדקו את נתוני שוק ההון במשך כמה עשורים מספקים תשובה חיובית. כך למשל מחקר שהתפרסם בסוף 2017 ובדק את נתוני התשואות ב-16 מדינות מפותחות (כגון ארצות הברית, גרמניה, אנגליה ובריטניה), מצא שב-35 השנים האחרונות הניבה ההשקעה בשוק ההון תשואה ממוצעת של כ-10.7% לשנה. 

מה קורה בישראל? בעשור האחרון מדד ת"א 25 הניב תשואה מצטברת של כ-151% ומדד ת"א 100 רשם תשואה של כ-129%. מחקר שערך בנק ישראל אף מראה שהשקעה בשוק ההון לאורך שנים, עשויה להיות משתלמת יותר מהשקעה בנדל"ן.

פוטנציאל התשואה בשוק ההון בהחלט קיים ואף עשוי להיות גבוה. עם זאת, היעדר ידע ומיומנות בסיסית במסחר ובשוק עצמו עלולים לפגוע בסיכויי הרווח בהשקעה לטווח קצר. משקיעים רבים נוטים לפעול באופן אמוציונלי ולא רציונאלי ולרכוש מניות כשהן עולות ולמכור אותן כשערכן יורד. מה תועיל להם תשואת המדדים המובילים בשוק?

כמובן, תמיד קיימת האפשרות ללמוד איך להשקיע, לאתר הזדמנויות ולעקוב אחר ביצועי ההשקעות שלכם באופן שוטף. אבל, מה יעשו אנשים שאין להם זמן או רצון ללמוד ולהתמקצע בתחום?

כאן קיימת האפשרות השנייה - ניהול תיק השקעות על ידי גוף פיננסי, שיבצע השקעה מושכלת בהתאם לפרופיל ההשקעה שלכם ובהתאם למצב השוק. לתיק השקעות מנוהל יש מגוון יתרונות, אך גם חיסרון משמעותי עבור משקיעים רבים. עד לפני כשנה, אפשרות הזו הייתה פתוחה רק בפני משקיעים שסך תיק ההשקעות שלהם היה 300 אלף שקלים ויותר. במלים אחרות: ידם של רבים לא יכלה ליהנות מהיתרונות של תיק השקעות מנוהל.

בשנה האחרונה, בעיה זו נפתרה בזכות שירות פורץ הדרך - מיטב דש מנג'ר. תיק השקעות מנוהל ודיגיטלי, הממוקד בהשקעה בקרנות נאמנות עם רף כניסה נמוך במיוחד, העומד על 25 אלף שקלים בלבד.

אני רוצה לפתוח תיק השקעות דיגיטלי>>

ניהול תיקים דיגיטלי: איך זה עובד?

ניהול השקעות דיגיטלי באמצעות מיטב דש מנג'ר, מבוסס על השקעה בקרנות נאמנות. בהתאם לפרופיל ההשקעה שלכם, נבחרות קרנות הנאמנות הרלוונטיות עבורכם, כאשר התיק כולו מנוהל ע"י מנהל השקעות מקצועי, אשר יכול להגיב באופן אקטיבי לתנודות בשוקי ההון.

קרן נאמנות היא מכשיר השקעה פופולרי במיוחד, דרכו משקיע כיום הציבור הישראלי היקף של כ-250 מיליארד שקלים (ללא קרנות סל). מנהלי קרנות הנאמנות משקיעים במגוון אפיקים רחב כדי לפזר סיכונים, בהתאם למדיניות הקרן.

קראו עוד במגזין:

 

 

ניהול תיקים דיגיטלי: היתרונות

לא לעשירים בלבד: מיטב דש מנג'ר למעשה פותח צוהר לעולם ניהול תיקים מקצועי לקהל רחב הרבה יותר, כיוון שהוריד את רף הכניסה מ- 300 אלף ₪ ל- 25 אלף ₪. כך רבים יכולים ליהנות ממוצר פרמיום שהיה שמור עד לאחרונה לעשירים בלבד וכעת פתוח בפני רבים.

ניהול השקעות מקצועי: כששוקלים להשקיע בשוק ההון, חשוב לוודא שהכסף שלכם נמצא בידיים טובות ואחראיות. בית ההשקעות מיטב דש פועל במשך ארבעה עשורים בניהול כספי המשקיעים באמצעות שורה של בעלי מקצוע מנוסים: אנליסטים, כלכלנים וכמובן מנהלי השקעות מיומנים. לכולם יש מטרה משותפת: לייצר עבור הלקוחות תשואה חיובית לאורך זמן, תוך התמודדות עם מצבי שוק משתנים. ההשקעה במיטב דש מנג'ר מאפשרת לכם ליהנות מכל היתרונות של ניהול תיק השקעות מקצועי ע"י המומחים שלנו וליהנות מהניסיון רב השנים שלנו.

התאמה אישית: פרופיל המשקיע נבנה באמצעות מילוי שאלון מפורט, דרכו אנו לומדים מה מטרותיכם בהשקעה, מה רמת הגמישות, עד כמה אתם אוהבי או שונאי סיכון ועוד, כך שבהתאם לתוצאות, אנו מגבשים את אסטרטגיית ההשקעה המתאימה עבורכם ביותר.

זמן תגובה: השקעה בתיק מנוהל מאפשרת למנהל ההשקעות לבצע בזמן אמת את השינויים הנחוצים, בהתאם לפרופיל ההשקעה שלכם. באופן זה הוא יכול להגיב ולעדכן את תיק ההשקעות שלכם בהתאם למצבים המשתנים בשוק וכמובן על מדיניות ההשקעות ורמת הסיכון שהגדרתם.

חיסכון בעמלות: בניהול השקעות דיגיטלי באמצעות מיטב דש מנג'ר, נגבים דמי הניהול רק על ידי קרנות הנאמנות. על השירות הנוסף של ניהול התיק באמצעות מנהל השקעות לא נגבית עמלה נוספת. בכך נחסכות מכם עמלות הקנייה והמכירה שמאפיינות השקעה רגילה במניות, כמו גם דמי המשמרת שנגבים לרוב על ידי הבנקים עבור החזקת ניירות ערך.

נזילות גבוהה: אצלנו ניתן לסגור בכל רגע נתון את תיק ההשקעות ולמשוך את הכספים, בלי קנסות ובלי המתנה לתחנת היציאה. מרגע שתעבירו את הבקשה למשיכת הכספים, הכסף יעבור לחשבון הבנק שלכם עד 7 ימי עסקים.

פיזור השקעות: בניהול השקעות דיגיטלי, תוכלו ליהנות מפיזור של עשרות ואף מאות ניירות ערך. ההשקעה מתבצעת אך ורק דרך קרנות נאמנות, שכל אחת מהן מושקעת בעשרות ועד מאות ניירות ערך. הפיזור הרחב יכול להגדיל את פוטנציאל התשואה לאורך זמן, תוך הקטנת רמת הסיכון של התיק.

ביצוע פעולות בלחיצת כפתור: ניהול תיק דיגיטלי באמצעות מיטב דש מנג'ר מאפשר לכם לבצע מגוון רחב של פעולות בכל מקום ובכל זמן שתבחרו: משינוי מדיניות ההשקעה ועד צפייה בנתוני התיק 24/7 ומשיכת הכספים. הכל, דרך החשבון האישי שלכם.

לניהול השקעות באמצעות מיטב דש מנג'ר >>

השירות ניתן על ידי מיטב דש ניהול תיקים בע"מ ומיטב דש טרייד בע"מ ("מיטב דש") באמצעות פלטפורמה דיגיטלית להצטרפות לשירות ניהול תיקים. התיק מנוהל באמצעות קרנות נאמנות. מנהל הקרן הינו מיטב דש קרנות נאמנות בע"מ. מיטב דש עוסק בשיווק השקעות (ולא בייעוץ) ולו זיקה לנכסים המנוהלים על ידו. אין באמור לעיל ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור המתחשב בנתונים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ני"ע. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי. אישור הבקשה ופתיחת החשבון כפופים לשיקול דעתה הבלעדי של מיטב דש ובהתאם לתנאים הקבועים בהסכם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  לא ברור לי איך אפשר לראות תשואה מהשנה האחרונה

  • לפני 3 שנים

   שלום לביא,
   ניתן לראות תשואות של קרנות ספציפיות, לא ניתן לבצע השוואה בין תיקי השקעות.
   אתה מוזמן להתקשר אלינו ונענה לך על כל שאלה.
   בברכה,
   מיטב דש מנג׳ר

 • לפני 3 שנים

  האם אפשר לנהל כך גם תיק של 125 אלף שקל? האם יש בסכום כזה הטבה בעמלת ניהול?

  • לפני 3 שנים

   שלום סרגי,
   אכן ניתן לנהל תיקים גם בסכומים הללו.
   נשמח לשוחח עמך, אנא צור עמנו קשר בטלפון כוכבית 2887 ונענה לך על כל שאלה.
   בברכה,
   מיטב דש מנג׳ר

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: תיק השקעות דיגיטלי: כבר לא לעשירים בלבד
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.