תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

קופת גמל להשקעה: עד 70 אלף בשנה ואפשרות לפטור ממס

אם גם לכם יש כסף שיושב בעו"ש או בפק"מ ואתם לא בטוחים מה לעשות איתו, אז כדאי שתכירו את קופת גמל להשקעה - מוצר חיסכון חדש, המאפשר להפקיד עד 70 אלף ₪ בכל שנה קלנדרית. מי שיחסוך את הכספים ויבחר למשוך אותם כקצבה החל מגיל 60, ייהנה מפטור מלא ממס

קופת גמל להשקעה

מוצר החיסכון החדש שיזם משרד האוצר, נועד לאפשר לציבור החוסכים אלטרנטיבה אטרקטיבית לחיסכון בכלל ולחיסכון לגיל הפרישה בפרט. אם יש לכם כסף שיושב בצד ולא עובד בשבילכם ואתם מחפשים עבורו אלטרנטיבה, אז זו בדיוק הכתבה בשבילכם. קופת גמל להשקעה מאפשרת לנהל חיסכון, תוך צבירת רווחים ופטור ממס רווח הון לחוסכים, שיבחרו למשוך את הכספים כקצבה החל מגיל 60.

יתרון משמעותי של קופת הגמל להשקעה הוא שניתן לעבור בין מסלולי ההשקעה השונים בכל עת ומבלי לפגוע ברציפות ההשקעה

הטבה - פטור ממס רווח הון

חוסכים שיחליטו לחסוך עד גיל 60, יוכלו לבצע משיכה של הכספים כקצבה וכך יזכו להטבה בדמות פטור ממס. כלומר, הם לא ישלמו מס על הקצבה.

נזילות

קופת גמל להשקעה מאפשרת לחוסכים נזילות מלאה - כלומר ניתן למשוך את כספי החיסכון שנצברו בקופה, במשיכה חד-פעמית (משיכה הונית) בכל נקודת זמן (בכפוף לתשלום מס).

הכספים יועברו לעמית תוך 4 ימי עסקים מעת הגשת הבקשה למשיכת הכספים. יחד עם זאת, מי שירצה ליהנות מפטור ממס רווח הון כאמור, יאלץ לחסוך את הכספים עד גיל 60 ולמשוך אותם כקצבה לאחר מכן.

כמה כסף ניתן להפקיד?*

ניתן להפקיד עד 70 אלף ₪ בשנה עבור כל בן משפחה (כולל בני משפחה שהם קטינים). כלומר אם התא המשפחתי מורכב מ- 4 נפשות, ניתן להפקיד עד 70 אלף ₪ עבור כל אחד מבני המשפחה, כלומר עד 280 אלף ₪ בשנה.

סכום ההפקדה המקסימלי (70 אלף ₪ לאדם כאמור) יעודכן מידי שנה (ב- 1 לינואר) בהתאם לשינוי במדד המחירים לצרכן. ההפקדה יכולה להתבצע באופן חד פעמי או באופן תקופתי.

התחילו לחסוך באמצעות קופת גמל להשקעה. לחצו כאן>>

בחירת מסלולי השקעה ומעבר ביניהם

בדומה לקופת גמל מסורתית, גם קופת גמל להשקעה מאפשרת גמישות מלאה בבחירת מסלול ההשקעה ובמעבר בין מסלולי ההשקעה, לאורך חיי החיסכון. למעשה, ניתן לבחור בין מגוון מסלולי השקעה רחב ולהחליט אם החיסכון מוטה לאפיק המנייתי, הסולידי, או לשילוב ביניהם וזאת בהתאם לאופיו ולצרכיו של החוסך.

יתרון משמעותי של קופת הגמל להשקעה הוא שניתן לעבור בין מסלולי ההשקעה השונים בכל עת ומבלי לפגוע ברציפות ההשקעה. כלומר מעבר ללא תשלום מס רווח הון. עובדה זו יוצרת יתרון למוצר על פני אפיקי השקעה אחרים, כדוגמת פוליסת חיסכון, תעודת סל, קרן נאמנות וכו'.

מעבר בין קופות גמל להשקעה

מלבד מעבר בין המסלולים, קופת גמל להשקעה מאפשרת לנייד את הכספים גם בין החברות השונות וללא אירוע מס. כלומר, בעת מעבר בין קופת גמל להשקעה של חברה אחת לקופה של חברה שנייה, לא ישולם מס רווח הון. זהו יתרון חשוב נוסף של המוצר.

עלויות ניהול

בקופות הגמל להשקעה ניתן לגבות 2 סוגי דמי ניהול. דמי ניהול מהכספים שנצברו בקופה ודמי ניהול מהכספים שמופקדים לקופה. דמי הניהול המקסימאליים שנקבעו הם עד 4% מכל הפקדה לקופה, ועד 1.05% (שנתי) מהכספים הצבורים בקופה.
דמי הניהול שלנו במיטב דש הינם 0% מההפקדה ו 0.7% מהצבירה. מי שיבחר להפקיד כספים באמצעות אשראי, יישא בעלות נוספת של 0.7% מההפקדה, הנובעת מעלות סליקת האשראי.

מעקב אחר החיסכון

המעקב אחר הכספים שנחסכו בקופת גמל להשקעה מתבצע בדומה לקופת גמל רגילה. כלומר, באמצעות דו"ח שנתי ודו"ח רבעוני. אצלנו במיטב דש תוכלו לעקוב אחר החיסכון שלכם באופן דיגיטלי ופשוט, באמצעות אתר העמיתים שלנו.

כיצד ניתן להצטרף?

ניתן להצטרף באמצעות האינטרנט ובקלות. קופת גמל להשקעה הינה מוצר דיגיטלי נוסף של מיטב דש ואתם יכולים להצטרף אליו בכל שעה ומכל מכשיר.

לחצו כאן והתחילו לחסוך באמצעות קופת גמל להשקעה >>

 

*ההפקדה עבור בן משפחה משמעותה הענקת מתנה שתועבר לבעלות ועל שם אותו בן משפחה לזכותו מופקדים הכספים. האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם. 

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 6 שנים

  אהלן, האם אפשר לבחור במסלול IRA לקופת הגמל להשקעה? תודה!

 • לפני 6 שנים

  לא ברור בכלל. ההפקדה החודשית/שנתית היא מהנטו שלי ולא מן הברוטו אז מה הרעיון? לקחת כסף שכבר שילמתי עליו מס ולהכניס אותו למכלאה פנסיונית?

  • לפני 4 שנים

   טריקים של בנקים לחלוב כספים של אנשים שעובדים קשה

 • לפני 7 שנים

  אם אני מפקיד סכום חד פעמי והקופה לא מניבה רווחים עדיין גובים 0.7% מהצבירה?

  • לפני 6 שנים

   ברור

 • לפני 7 שנים

  רבים מכם שואלים לגבי תשואות - התשואה בכל אחד ממסלולי ההשקעה בקופות הגמל להשקעה נגזרת ישירות מהתשואה של המניות והאג"חים בהן הקופה מושקעת - בדיוק כפי שתיק השקעות נשען על תשואות הנכסים המרכיבים אותו. לכן לא ניתן לתת תחזית לתשואות כלשהן וכמובן שבשוק יורד הקופה יכולה לרדת אף מתחת לקרן ההפקדה המקורית. כמו כן אין תשואה קבועה ומובטחת.

  לקופות הגמל להשקעה אין היסטוריה של תשואות אך לקופות הגמל הרגילות יש עשרות שנים של נתוני תשואה מצטברים ומחמיאים, וכ-300 מיליארד ש"ח של נכסי הציבור מתנהלים במסגרתן.

  האפשרות האטרקטיבית של מימוש הכספים באופן של קבלתם כקצבת זקנה חודשית החל מגיל 60 (לכל המוקדם) כאשר על קצבה זו לא משולם מס הכנסה - היא בלתי תלויה בקצבאות והכנסות אחרות, ואינה מוגבלת בתקרה כלשהי. גובה הקצבה ייקבע על פי מקדם ההמרה לקצבה - זהו פרמטר סטטיסטי שקובעות קרנות הפנסיה בהתאם לטבלאות תמותה שמפרסמת לשכה מרכזית לסטטיסטיקה. גם כאן, כמו לגבי התשואה, לא ניתן לחזות מה יהיה מקדם ההמרה לקצבה נכון למועד בו תבקשו לקבל קצבה חודשית לראשונה ("המקדם הקובע"). הקצבה היא תוצאה של חלוקת יתרת הכספים שנצברה במקדם ההמרה לקצבה ולכן ככל שתוחלת החיים עולה - קצבת הזקנה החודשית שתשולם לפנסיונר - תהיה קטנה יותר.

 • לפני 7 שנים

  אם כך אז זה לא משתלם אם הרווחים המשוערים הינם בין 1-1.3 אחוז אז זה אומר רווח נומינאלי של 0.3 אחוז במקרה הטוב אחוזי הרווחים לא גבוהים מה גם ששמים את אופק הסיכון כאן לא משתלם האפיק הזה בכלל

 • לפני 7 שנים

  איך יקבע מקדם הקצבה?

 • לפני 7 שנים

  מה תהיה הקיצבה החודשית ? זה כי חשוב לדעת.

 • לפני 7 שנים

  על מה מס על הרווחים?

 • לפני 7 שנים

  כיצד ניתן לפדות כספים שנצברו בקופות גמל במעמד עצמאי מבלי לשלם שיעור מס של 35 אחוז..אין שום הצדקה בקבלת קצבה בגיל 60 ...מרגיז

 • לפני 7 שנים

  האם הקצבה תהיה פטורה ממס גם במקרה שיש לי הכנסות אחרות (קיצבצ זקנה, פנסיה והכנסה מעבודה) נניח מעל ל 15,000?

 • לפני 7 שנים

  מה גובה הקיצבה המשולמת החל מגיל 60 וכיצד זה נקבע - אחוז מגובה הצבירה, סכום קבוע שנקבע שרירותית?
  אבקש הבהרה לנושא

 • לפני 7 שנים

  ? האם ניתן לנהל IRA

 • לפני 7 שנים

  אני בעוד כמה חודשים בן 60 האם זה גם בשבילי?
  האם יש תשואה מובטחת?

 • לפני 7 שנים

  מהו אפיק ההשקעה של הקופה?

 • לפני 7 שנים

  מי מחליט מה תהיה גודל הקיצבה? או לכמה חודשים מחולק הסכום שניצבר?

 • לפני 7 שנים

  מה תהיה הקיצבה החודשית עם הפקדה של 70,000ש"ח

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: קופת גמל להשקעה: עד 70 אלף בשנה ואפשרות לפטור ממס
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.