תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

חיסכון והשקעות: 7 הכתבות שהכי אהבתם ב-2018

מדורים:
09/01/2019

מה קראתם ואהבתם באתר התוכן של מיטב דש בשנה החולפת? בעיקר כתבות שהסבירו לכם איך כדאי לחסוך ו/או להשקיע. הצצה לבחירות שלכם

2018 מאחורינו. זו הייתה ללא ספק שנה מרתקת וסוערת. למרות זאת, ראינו שרבים מכם המשיכו להשקיע, לחסוך, לסחור עצמאית או באמצעות מומחי השקעות בשוק ההון, לתכנן תקציב משפחתי, לבחון אפשרויות להגדלת הפנסיה וכמובן, להמשיך לחיות טוב.

כשבודקים קצת יותר לעומק את 7 הכתבות שהכי אהבתם ב-2018, מגלים מיד שכולן שייכות לתחומי ההשקעה והחיסכון. כלומר, כולן צופות פני עתיד. כי זו באמת השאלה שעניינה אתכם יותר מכל ב-2018: מה עליכם לעשות עכשיו כדי שבעתיד יהיה יותר טוב, יותר נוח, עם יותר כסף שמשרת את מטרותינו, יעדינו ורצונותינו?

בואו נעבור, מלמטה למעלה, על הכתבות שאהבתם ב-2018.

7. "קרן הפנסיה של מיטב דש מצטיינת בתשואות איכותיות, מקצועיות ושירות"

הסדרי הפנסיה נחשבו במשך שנים לנושא כאוב מבחינת הישראלים. לעצמאים רבים כלל לא היה הסדר פנסיוני ואם כבר היה, הם בדרך כלל שילמו דמי ניהול גבוהים. אצל השכירים הייתה בעיקר בעיה של פערים לא הוגנים: בעוד שעובדים בחברות הגדולות במשק, שנהנים מגב של ועדי עובדים חזקים, שלמו דמי ניהול נמוכים, עובדים רבים, בעיקר "החלשים" ביניהם, שילמו דמי ניהול מקסימליים שחתכו באכזריות בפנסיה שלהם.

בכתבה, מספר רונן טוב - המשנה למנכ"ל במיטב דש השקעות ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, על המהפכה האדירה שהתרחשה ועדיין מתרחשת בתחום הפנסיה בישראל.

אתם בין הבודדים שפספסו את הריאיון? אף פעם לא מאוחר.

6. "מיטב דש מנג'ר הוריד את רף הכניסה לניהול השקעות"

במקום השישי מתברג ראיון וידיאו נוסף, הפעם עם איתן רותם - מנכ"ל מיטב דש ניהול תיקים. איתן מספר על מיטב דש מנג'ר, מוצר פיננסי חדשני בעולם ההשקעות הישראלי המאפשר קבלת שירות באמצעים דיגיטליים.

מיטב דש מנג'ר הוא למעשה תיק השקעות מנוהל, המושקע אך ורק בקרנות נאמנות, עם רף כניסה נמוך במיוחד של 25 אלף שקל, לעומת 200-300 אלף שקל בתיקי ההשקעות המנוהלים עד כה.

בראיון מסמן איתן את לקוחות הבנקים, שתקועים כבר שנים עם פיקדונות בריבית כמעט אפסית, כמי שצריכים לשקול מעבר למיטב דש מנג'ר. בשתי מלים: סוס מנצח.

5. בני 50 פלוס - במה כדאי לכם להשקיע?

בין האנשים שחצו, בשעה טובה, את גיל 50 ניתן למצוא רבים שצברו הון פנוי, המיועד להשקעה. הכתבה הבאה מפרטת מספר רב של אפשרויות השקעה הקיימות כיום, ומרחיבה על פתרון מוצלח במיוחד: קופת הגמל להשקעה.

מכשיר פיננסי שנועד לספק חיסכון נוסף לחוסכים את הפנסיה – ולספק להם נזילות לכסף. קופת הגמל להשקעה מעניקה אפשרות, להפוך את החיסכון לקצבה פנסיונית פטורה ב-100% ממס, במשיכה לאחר גיל 60. וזה עוד לפני שדיברנו על היתרונות הנוספים שלה - קופת הגמל להשקעה.

4. קורס - התקציב המשפחתי: עוברים לצמיחה כלכלית

יחד עם עמותת פעמונים, פרסמנו במיטב דש ברבעון הראשון של 2018, סדרה חשובה של 7 שיעורים מצולמים בנושא תכנון התקציב המשפחתי. הסרטונים עסקו בשאלות שבהחלט ניתן להגדירן כבוערות: למה 65% מהישראלים נמצאים במינוס בבנק? למה רובנו מוציאים יותר כסף ממה שאנחנו מכניסים? עד כמה אנחנו מכירים את המצב הכלכלי של המשפחה שלנו?

לאחר הצגת השאלות, עובר הקורס המצולם לבנייה אקטיבית ובריאה יותר של התקציב המשפחתי. הדגש הוא על צמיחה כלכלית, תוך היכרות עם מוצרי חיסכון חשובים כדוגמת חיסכון לכל ילד, קופת גמל להשקעה וקרן פנסיה עם דמי ניהול מוזלים.

3. רוצים להגדיל את קצבת הפנסיה? דעו מה מציעות לכם קופות הגמל להשקעה

כתבה נוספת שעוסקת בקופות הגמל להשקעה, שצברו יותר מ-6 מיליארד שקל בשנתיים הראשונות לקיומן. הכתבה הינה מנקודת המבט של ישראלים רבים, שמודעים לכך שהם לא חוסכים מספיק כסף לפנסיה ומחפשים דרכים להגדיל את החיסכון.

אייל שלייפר - סמנכ"ל פנסיה ומטה, מסביר כי קופת הגמל להשקעה, היא ניסיון של רשות שוק ההון לומר לציבור החוסכים: "אוקיי, אנחנו יודעים שלא חסכתם כמו שצריך לתקופת הפרישה שלכם, אבל הנה, יש לכם עוד צ'אנס. הגדילו חיסכון עכשיו וקבלו עליו הטבות מס נהדרות, עם אפשרות להפוך אותו לקצבה פטורה בתקופת הפנסיה." שווה קריאה.

2. הקפיצה הגדולה: כל היתרונות של תיק השקעות ב- 25 אלף שקל

מיטב דש מנג'ר, מתברר, מעניין אתכם מאוד – ובצדק. מדובר במכשיר השקעה חדשני  שמאפשר לכם להשקיע בתיק השקעות מנוהל ברף כניסה נמוך, שנחשב בעבר לבלתי נתפס – 25 אלף שקל בלבד.

לכתבה שהתברגה במקום השני במצעד האהובות של 2018 מצורף סרטון משעשע, שיצרה עבורנו חברת שרוטונים, תחת הכותרת "לכל שטר יש אמא". אם טרם צפיתם בו, קחו לעצמכם דקה ותיהנו ממנו. כל זה עדיין נכון ואקטואלי, גם כעת.  

1. יש לכם 20-30 אלף שקל פנויים – אך קשה לכם להחליט מה לעשות איתם?

אנד דה ווינר איז... הכתבה שהכי אהבתם ב-2018 מתמקדת, ממש כמו הכתבות שדורגו במקומות 3 ו-5, בקופות הגמל להשקעה. זה לא קרה סתם כך. קופות הגמל להשקעה מסתמנות כמכשיר החיסכון האולטימטיבי לטווח הקצר-בינוני.

בנימה מעט יותר פילוסופית ומסכמת, ניתן לומר שהחיים מזמנים לנו שלל אתגרים והפתעות. לפעמים נופל לידנו סכום כסף שלא נדרש לנו להתנהלות השוטפת ופנוי לבזבוז או להשקעה. משמח להיווכח שהכתבה שהכי אהבתם בשנה החולפת בוחרת חד משמעית באפשרות השנייה.

שתהיה לכם 2019 טובה ומוצלחת!

מעוניינים בעוד כתבות בנושאי חיסכון והשקעות? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 5 שנים

    Well done??

  • לפני 5 שנים

    נראה לי שהיה צפוי שעל הנושאים האלה יקראו פה

  • לפני 5 שנים

    יפה מאוד. יש לכם פה ריכוז ידע נהדר

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: חיסכון והשקעות: 7 הכתבות שהכי אהבתם ב-2018
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.