תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

5 סוגי משקיעים: איזה מן משקיעים אתם?

מפתיע ככל שזה יישמע, בחשבון העו"ש שלכם שוכבת יתרה חיובית נאה למדי, שמתחננת להשקעה או חיסכון. מה עושים? כל משקיע עושה אחרת. בדקו מי אתם...

יתכן שכבר נתקלתם במצב "המוזר", שבו עשיתם משהו נכון בעבודה או בעסקים. בכל מקרה, בחשבון העו"ש שלכם נח לו לפתע סכום כסף פנוי לחלוטין. "פנוי" פירושו שאין מינוס או הלוואה אחרת שחייבת להיסגר, אין אפילו תכניות ספציפיות מידיות להוצאת הכסף. הוא פשוט שוכב בעובר ושב, ומחכה שנחליט מה לעשות בו.

חובב ההרגלים פשוט שונא שינויים, בטוב וברע. מאחר שהוא לא נלחץ גם בימים שבהם נקלע למינוס קטן בבנק, הוא לא רואה שום סיבה להשתגע עכשיו, כשהצטברו לו כמה עשרות אלפי שקלים פנויים

בתקופה של ריבית נמוכה משמעותית, כדאי שההחלטה תתקבל בזריזות, כי בינתיים הכסף הזה כנראה "נוחר" לנו בחשבון הבנק. קיבצנו 5 סוגי משקיעים או חוסכים, המייצגים 5 דרכים נפוצות להתמודד עם "עודף כסף", כמה עשרות אלפי שקלים פנויים.

1. איש הבלטות | אפיק השקעה: מזומן

זה לא האיש שיקפוץ מבניין גבוה לתוך רשת ביטחון, ולא בדיוק המשקיע שיסמוך על מוסדות פיננסיים או על שוק ההון בכלל. הוא מעדיף לשמור את כספו קרוב אליו, במזומן. בבלטות, או מתחת למזרן. זה אמנם לא ממש משתלם בהשוואה למכשירי ההשקעה הקיימים בשוק, אבל כמעט חסין מפני הפסדים כבדים, למעט בתרחישים קיצוניים של התפרצות אינפלציונית. אם הכסף נדרש לאיש הבלטות בטווח של ימים, זו אפילו התנהגות הגיונית. כל זאת כמובן בתקווה כי "הסליק" (מקום המחבוא) עם חבילת השטרות, לא עלה על הכוונת של אחד מגנבי העיר.

2. חובב ההרגלים | אפיק השקעה: פק"מ, תכניות חיסכון בבנק

כיאה לשמו, חובב ההרגלים פשוט שונא שינויים, בטוב וברע. מאחר שהוא לא נלחץ גם בימים שבהם נקלעו הוא ומשפחתו למינוס קטן בבנק, הוא לא רואה שום סיבה להשתגע עכשיו, כשהצטברו לו כמה עשרות אלפי שקלים פנויים.

במצב כזה, חובב ההרגלים הולך אל המוכר ולהערכתו גם הבטוח, כלומר לפיקדונות ותכניות החיסכון בבנק. למה להסתבך הוא אומר לעצמו? את הבנק הוא הרי מכיר, נותנים הוראה והופ נפתח חיסכון - הבעיה נפתרה.

זו כמובן עשויה להתברר בדיעבד כטעות. בפק"מ ובתכניות החיסכון, יקבל חובב ההרגלים לרוב ריבית מובטחת, אך נמוכה ביותר בגלל רמת הריבית שלרוב נמוכה משמעותית. בתכניות החיסכון הכסף גם לרוב יסגר לתקופה ארוכה.

3. המהנדס שחושש מבנג'י | אפיק השקעה: מיטב דש מנג'ר

תמיד הייתה בו ניגודיות של אדמה ושמיים, מים ואש. מצד אחד, הוא יודע שכסף (עדיין) לא צומח על העצים ולכן הוא נוטה מטבעו להשקעה סולידית, שעשויה לייצר תשואה נאה לאורך זמן. מצד שני, הוא מבין שהעברת הכסף לפק"מ אינה פתרון מספיק טוב בשלב זה, ולו רק בגלל הריבית הנמוכה. לכן, הוא מחפש כלי פיננסי שיאפשר השקעה בשוק עם בלמי זעזועים גדולים – השקעה מקצועית של הכסף, המשלבת ניהול סיכונים איכותי.

מה שעשוי להתאים לו, הוא מיטב דש מנג'ר - תיק השקעות עם רף כניסה של 25 אלף שקל בלבד והשקעה בשוק ההון באמצעות קרנות הנאמנות של מיטב דש. המשקיעים במיטב דש מנג'ר זוכים לניהול השקעות אקטיבי, המותאם אישית לצרכים שלהם, תוך הקפדה על אחריות ועל ניהול סיכונים. זהו כלי השקעה סולידי, אך שאפתני. למהנדס שחושש מבנג'י, יש סיבה להיות מרוצה.

קראו עוד במגזין:

 

 

4. הרץ למרחקים | אפיק השקעה: קופת גמל להשקעה

יש לו תכונה נדירה אחת לפחות, על אחת כמה וכמה במונחים ישראלים: סבלנות. אין לו שום בעיה לסגור את הכסף ולחכות שנים עד מועד המימוש שהגדיר לעצמו מראש. פיתויים זה לחלשים, חבר.

מצד שני, הוא לא פראייר ולא מוכן לסגור את הכסף בתוכנית לא נזילה. למה שיעשה את זה? האמת, אין שום סיבה.

הכירו את קופת גמל להשקעה: מוצר חיסכון נהדר, המשלב נזילות מלאה של הכסף, עם הטבת מס, גמישות בבחירת מסלולי השקעה ועלות ניהול אטרקטיבית. קופת גמל להשקעה היא פתרון מצוין גם לרצים לטווחים בינוניים וגם לאלו הרצים למרחקים.

poll questionאיזה סוג משקיע אתה?

5. הקונטרול פריק | אפיק השקעה: מסחר ישיר בבורסה

במקרה שלו, הוא צריך לדעת כל הזמן מה קורה ולוודא שהכסף עובד. הוא מזהה מניה מעניינת ומיד קופץ פנימה. אין לו שום בעיה לנהל עצמאית תיק ני"ע, על אחת כמה וכמה עם מערך המסחר של מיטב דש טרייד. הקונטרול פריק סוחר עצמאית בבורסה, הוא עוקב אחר שווקי המניות ומנהל את תיק ההשקעות שלו כמעט ברמה יומיומית. יש לו גישה למערכות מסחר מתקדמות, למערך מסחר וליווי טלפוני והוא מקבל כלים שימנפו את יכולות המסחר שלו. מבחינתו, אין ספק: מי שלא מעז – לא מצליח.

מעוניינים בעוד כתבות בנושאי חיסכון? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל

אין באמור לעיל ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור המתחשב בנתונים של כל אדם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 5 שנים

  השנה התחילה חזק והייתי המשקיע המתלהב, לאחרונה השוק לא משהו ואני המשקיע המבואס

 • לפני 5 שנים

  אני המשקיע המגניב. יש לכם כזה? חחח

 • לפני 5 שנים

  בהחלט יש עם מה להזדהות. כל הכבוד לכם מיטב דש

 • לפני 5 שנים

  כולם רוצים להיות הרץ למרחקים ארוכים, אבל מעטים מדי הם באמת כאלה

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 5 סוגי משקיעים: איזה מן משקיעים אתם?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.