תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

5 מגמות שישפיעו על הכסף שלכם בעולם שאחרי הקורונה

12/04/2021

מהן המגמות העיקריות שיעצבו את עולם החיסכון וההשקעה שאחרי הקורונה – ומהו הפתרון שיאפשר לכם למקסם את כספי החיסכון במציאות החדשה

אחת למאה שנה מתחוללת מגיפה בקנה מידה היסטורי, שמשנה מקצה לקצה את החיים. בשנת 1918 זו הייתה השפעת הספרדית, שהמיתה עשרות מיליוני אנשים ברחבי העולם. מגפת הקורונה, שהחלה בישראל בשנת 2020, גבתה נכון לסוף חודש מרץ יותר מ-2.75 מיליון קורבנות ושיתקה מדינות שלמות.

משבר הקורונה המחיש לנו כמה חשוב לחסוך, ושהכסף שחסכנו יהיה זמין למשיכה בכל רגע. אפיקים שבהם הכסף נותר כלוא, הקשו על משקי בית רבים לייצר כרית ביטחון בתקופה של מצוקה כלכלית

השנה האחרונה תירשם בדפי ההיסטוריה כשנה ששינתה את עולמנו, בכל תחומי החיים. מהבריאות, דפוסי הבילוי והעבודה, ועד האופן שבו הקורונה השפיעה (וצפויה להמשיך להשפיע) על הכיס שלנו. איך ישפיע העולם החדש שאחרי הקורונה על דפוסי ההשקעה והחיסכון שלנו? קבלו 5 מגמות עיקריות.

1. ריבית נמוכה על החסכונות בבנק

במשך יותר מעשור, מאז המשבר העולמי של שנת 2008, ירדה הריבית במשק לרמות אפסיות, באופן שהוריד לרצפה גם את הריבית על החסכונות והפיקדונות בבנק. על פי התחזית שפרסם בנק ישראל לשנת 2021, מגמה זו צפויה להימשך והריבית במשק צפויה לעמוד בשנה הקרובה ברמה של 0%-0.1%.

2. חיפוש חלופות השקעה

הריבית האפסית על החסכונות בבנק תגרום ליותר ויותר יותר חוסכים לחפש חלופות השקעה גם בשנת 2021, מהשקעות נדל"ן להשקעה בשוק ההון על שלל האפיקים והמכשירים הקיימים בו: מסחר עצמאי במניות, תיק השקעות מנוהל, השקעה בקרנות נאמנות ובאגרות חוב ועוד.

3. נהירה לאפיקי השקעה נזילים

משבר הקורונה המחיש לנו כמה חשוב לחסוך, וכמה חשוב שהכסף שחסכנו יהיה זמין למשיכה בכל רגע. אפיקים שבהם הכסף נותר כלוא דוגמת חלק מתוכניות החיסכון בבנק, הקשו על משקי בית רבים לייצר כרית ביטחון בתקופה של מצוקה כלכלית. גם לאחר סיום משבר הקורונה סביר להניח שחוסכים רבים יחפשו אפיקי השקעה וחיסכון נזילים. אחרי הכול, מי באמת יודע מתי נצטרך שוב את הכסף?

לפתיחת קופת חיסכון באמצעות גמל להשקעה לחצו>>

4. מקסום ההטבות שמעניקה המדינה

מאות אלפי ישראלים קיבלו דמי אבטלה או מענקים מהמדינה בימי הקורונה, משכירים שיצאו לחל"ת עד עצמאים ובעלי עסקים שהמחזור החודשי שלהם ספג מכה אנושה. אנחנו מקווים שבקרוב, נוכל לחזור לשגרה והקצבאות שחילקה המדינה ייפסקו. עם זאת, התיאבון לקבל הטבות רק ילך ויגבר, גם אחרי שיסתיים משבר הקורונה. קל מאוד להתרגל להטבות בעשרות אלפי שקלים, הגמילה לעומת זאת לא תהיה פשוטה.

קראו עוד במגזין:

 

 

5. הליכה על בטוח

הקורונה המחישה שעולמנו יכול להשתנות ברגע אחד. במציאות חסרת ודאות, עם שווקים תנודתיים במיוחד, משקיעים רבים יחששו לנהל את ההשקעות שלהם בעצמם (לדוגמא, באמצעות מסחר עצמאי בבורסה) ויעדיפו להפקיד את הכסף בידיהם המנוסות של מנהלי השקעות מקצועיים. המשמעות היא שיותר משקיעים יעדיפו שהכסף שלהם יהיה מנוהל, בין אם באמצעות תיק השקעות מנוהל ובין אם באמצעות קרן נאמנות או קופת גמל להשקעה, שגם בהם מנהלי השקעות מקצועיים מנהלים בעבורנו את הכסף.

פתרון לכספי החיסכון

אחרי שהבנו מהן המגמות שצפויות לעצב את עולם ההשקעות והחיסכון, זה הזמן לשאול: כיצד ניתן למקסם את כספי החיסכון? קופת גמל להשקעה היא אמנם מכשיר חיסכון שנוצר כבר בשנת2016, אך נדמה שהיא נתפרה במיוחד למציאות שיצרה הקורונה. קופת הגמל להשקעה מאפשרת חיסכון לכל מטרה, עם נזילות מלאה של הכסף והטבות מס משמעותיות מהמדינה. להלן כמה מהתשובות המעולות שמכשיר זה מספק כמענה למגמות המתהוות בעולם ההשקעה והחיסכון:

חלופה לחיסכון בבנקים: במקום לתת לכסף להשאר בבנק, החיסכון בקופת גמל להשקעה מושקע במגוון מסלולי השקעה בשוק ההון, כגון השקעה במניות ובאגרות חוב. השקעה כזו עשויה להגדיל את פוטנציאל התשואה ומאפשרת לכסף לעבוד בשבילכם.

100% נזילות: בקופת גמל להשקעה ניתן למשוך את הכסף תוך 4 ימי עסקים בכל רגע נתון, ללא הגבלות וללא קנסות. בזכות הנזילות הזו קופ"ג להשקעה עשויה לשמש לחיסכון מכל סוג, מחיסכון לשעת חירום ועד חיסכון לשיפוץ, לטיול הקרוב או לבר מצווה של הילד.

השקעה מנוהלת: בעידן של אי ודאות ותנודתיות בשווקים, חיסכון בקופת הגמל של מיטב דש מאפשר לכם לדעת שהכסף שלכם בידיים של מומחי ההשקעות מנוסים, שמנווטים במיומנות בין האירועים וההתפתחויות בשווקים. בין מסלולי החסכון בקופ"ג להשקעה תוכלו למצוא גם מסלול שעוקב אחר מדד S&P 500 .

הטבות מס משמעותיות: הדובדבן שבקצפת. כפי שכבר הבנו, אפשר למשוך את הכסף מקופת הגמל להשקעה בכל רגע נתון. עם זאת, כדי לעודד אותנו לחסוך לטווח ארוך המדינה החליטה לחלק שתי הטבות משמעותיות לחוסכים שימשכו את הכספים כקצבה חודשית לאחר גיל 60:
הטבה ראשונה: פטור ממס רווחי הון, שעומד באפיקי השקעה אחרים בשוק ההון על כ- 25% מהרווח הריאלי.

הטבה שנייה: פטור ממס הכנסה על הכספים שתמשכו כקצבה לאחר גיל 60.

בשורה התחתונה, מגפת הקורונה המחישה כמה המציאות יכולה להיות בלתי צפויה. חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה יאפשר לכם להיערך טוב יותר לעתיד.

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ, מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    מעניין

  • לפני 3 שנים

    אני ירושה

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 5 מגמות שישפיעו על הכסף שלכם בעולם שאחרי הקורונה
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.