תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

5 תירוצים לא לפתוח חיסכון לילדים – מה התירוץ שלכם?

כולנו יודעים שכדאי להתחיל לחסוך לילדים מוקדם ככל האפשר, ועדיין רבים מאתנו דוחים שוב ושוב את רגע פתיחת החיסכון. למה? מה אנחנו מספרים לעצמנו? ומהו המוצר הפיננסי שיכול לשפר את עתיד ילדינו?

חיסכון לילדים, יאמר לכם מתוך שינה כל יועץ כלכלי, הוא צעד כלכלי שכדאי לעשות מוקדם ככל האפשר. אם אפשר לפני לידת הילד, מה טוב. אם אפשר ביום הלידה, גם טוב. אם אפשר אחרי קבלת המתנות בברית או בבריתה, בסדר, אבל מעבר לכך, זה ממש מועד ב'. חיסכון לעתיד הילדים פותחים מוקדם.

הוצאות גדולות, מתוכננות ובלתי צפויות הן חלק מהחיים. מאחר שהן תמיד יהיו שם ולא תמיד מתי שתחליטו, לא מומלץ לתת להוצאות הללו לנהל אתכם, בטח שלא בנוגע לחסכונות לילדים

עד כאן, הרצוי. ומהו המצוי? מה קורה באמת "בשטח" לכל אותם הורים טריים ונרגשים? האם הם מצליחים להתעלות מעל קשיי היומיום ולפתוח חיסכון לכל אחד מילדיהם?

אני רוצה לפתוח חיסכון לילד >>

אם גם אתם בונים את חייכם במדינת ישראל, כנראה ברור לכם שהתשובה היא "ברוב המקרים, לא". רבים מאתנו מעדיפים לספר לעצמנו סיפורים משכנעים, לשאלה למה לא פתחנו עדיין חיסכון לילדים ולמה לא נעשה זאת ממש עכשיו. קבלו 5 תירוצים מייצגים ומעצבנים במיוחד.

1. כשנקבל העלאת שכר

הרגע בו הבוסית או הבוס מזמינים אתכם אליהם ומודיעים בחיוך רחב על הכפלת השכר שלכם פלוס משכורות 13 ו-14 כבונוס, נו יאללה, תתעוררו! אם יש משהו שהשכר כנראה יודע לעשות ממש  טוב זה להישחק. רובנו לא נכפיל את השכר, אנחנו יכולים לכל היותר לקוות להעלאה קטנה פה ושם, בהיקף שלא בהכרח ישפיע קריטית על שורת הנטו במשכורת. לחכות עם פתיחת חיסכון לילד עד שזה יקרה? לרוב זה צעד מיותר לחלוטין.

2. נחכה לסיום המשכנתא

משכנתא היא מרוץ למרחקים ארוכים, בדרך כלל ארוכים מאוד. בישראל, מדינה שבה משך הפירעון הממוצע למשכנתא עולה על 20 שנים, לא מומלץ לקבל החלטות קנייה, השקעה או חיסכון בהתאם לסיום המשכנתא - מועד שעלול להופיע בעוד לא מעט שנים. חיסכון, כבר אמרנו, כדאי להתחיל מוקדם ואחת הסיבות המרכזיות לכך היא הריבית דריבית.

poll questionאיך אתם חוסכים עבור הילדים שלכם?

3. בדיוק התחלנו לשלם על המטבח החדש

הוצאות גדולות, מתוכננות ובלתי צפויות הן חלק מהחיים. מאחר שהן תמיד יהיו שם ולא תמיד מתי שתחליטו, לא מומלץ לתת להוצאות הללו לנהל אתכם, בטח שלא בנוגע לחסכונות לילדים.

מעבר לכך, חיסכון שנפתח מוקדם ומתנהל במשך שנים רבות מאפשר לכם גם גמישות רבה יותר בניהול הכסף, כולל השקעה ברכיב מנייתי. למה? כי במקרה של נפילות בשווקים, יש עדיין מספיק שנים לתקן. זה כדאי, כי השווקים הפיננסיים נוטים לתקן את עצמם במשך השנים.

4. עוד לא התאוששנו כספית מהחופשה בברצלונה

הלך המחשבה הזה עלול להוביל אתכם למצב בו לא תפתחו חיסכון לילדים אף פעם. נכון, לפעמים החזרה מחופשות לא פשוטה מבחינה כלכלית והמשפחה נדרשת להידוק חגורה זמני. אבל, מה יקרה לאחר מכן, עם בוא האיזון? אם דחיתם פתיחת חיסכון בגלל ברצלונה, סביר להניח שתעשו זאת שוב ושוב. בשלב זה, אתם כבר אמורים לדעת להתבונן במראה ולראות שם אנשים שאמנם רוצים לחסוך לילדיהם, אבל מעדיפים, כנראה, לזרוק מטבע בפונטנה די טרווי או לעלות ולרדת במדרגות הספרדיות. לא חבל?

קראו עוד במגזין:

 

 

5. הבת הגדולה תיכף חוגגת בת מצווה

נכון, גיל 12 או 13 הוא שלב מתקדם למדי לפתיחת חיסכון לילד, אך איך אומרים חכמים: עדיף מאוחר מאשר לעולם לא. הילדה שלכם אמנם כבר גדולה ובת המצווה שלה עלולה להתגלגל לכדי אירוע יקר, אבל אסור שזה או זה ימנעו מכם פתיחת חיסכון. כבר אמרנו: הכי טוב מוקדם, אבל אם איחרתם לכו על המועד הכי טוב שנשאר פנוי: עכשיו.

איך אפשר לחסוך לילדים?

הכירו את חיסכון מיטב דש קידס, תכנית חיסכון לילדים המבוצעת באמצעות קופת גמל להשקעה. מדובר בחיסכון נזיל בכל עת (כלומר ניתן למשוך את הכסף מתי שרוצים והוא יעבור לחשבון תוך מספר ימי עסקים), המאפשר הפקדה באופן חד פעמי, או כסכום כסף קבוע חודשי (או גם וגם). בחיסכון מיטב דש קידס ניתן להפקיד עד 70 אלף שקלים בשנה לכל ילד, וליהנות ממגוון יתרונות השקעה.

 1. נזילות מידית כאמור.
 2. ניהול החיסכון על ידי צוות השקעות מקצועי.
 3. מגוון מסלולי השקעה, עם אפשרות למעבר בין מסלול למסלול (וללא אירוע מס).
 4. דחיית מס: נפגשים עם רשות המסים רק כשמושכים את הכסף.
 5. עלויות ניהול נמוכות יחסית. רק 0.7% מהצבירה בשנה.

לפתיחת חיסכון לילדכם, לחצו כאן >>

אין באמור משום יעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. המידע נכון למועד פרסומו והינו כפוף להוראות הדין הרלוונטיות וההסדר התחיקתי.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 5 שנים

  הצטרפתי ופתחתי חיסכון ל 2 הילדים? האם אני אקבל עבורם 100 שח?

 • לפני 5 שנים

  קודם שיגיע להם שנחסוך עבורם

  • לפני 5 שנים

   אני מקווה שהילדים לא איתך....

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 5 תירוצים לא לפתוח חיסכון לילדים – מה התירוץ שלכם?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.