תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

יצאתם לחל"ת? ייתכן ומגיע לכם כסף בחזרה

מדורים:
23/09/2021

רוב החוזרים מחל"ת לא מודעים עדיין לגודל הפגיעה הכלכלית שנגרמה להם – ולהחזרי המס שייתכן ומגיעים להם * סטארט-אפ ישראלי מאפשר לכם לבצע בדיקה פשוטה ומהירה ללא עלות לזכאותכם להחזרים ממס הכנסה

מגיעים לי החזרים ממס הכנסה? בצעו בשבילי בדיקת זכאות עכשיו>>

התפשטות נגיף הקורונה והמשבר הכלכלי שנלווה אליה, הוציאו כזכור יותר ממיליון ישראלים לחל"ת (חופשה ללא תשלום). אם גם אתם נשארתם זמנית מחוץ לשוק העבודה, חשוב שתדעו שאולי הנכם זכאים להחזר מס.

אם יצאתם לחל"ת וחזרתם להיקף משרה ו/או שכר מצומצמים, חישוב חבות המס שלכם עדיין מתבצע על פי המשכורת הגבוהה ביותר של אותה השנה

קראו עוד במגזין:

 

 

מתברר כי רוב היוצאים לחל"ת, אינם מודעים עדיין לגודל הפגיעה הכלכלית שנגרמה להם, כמו גם להחזרי המס שלהם הם זכאים., חשוב לזכור שהתנהלות כלכלית נכונה, במיוחד מול רשויות המס, חשובה יותר מתמיד דווקא בזמנים קשים. אם לא תדאגו לזכויותיכם, לא תקבלו אותן.

חל"ת, מס הכנסה ומה שביניהם

מס הכנסה הינו מס שהמדינה גובה על כל הכנסה מדווחת. בעוד ששכירים רבים עבדו בעבודה יציבה ומסודרת לפני התפשטות נגיף הקורונה, היציאה לחל"ת סיבכה את העניינים גם בגזרת המס. עובד בחל"ת נמצא במצב ביניים לא רצוי מבחינת רשויות המס, בין אבטלה לעבודה. מקום העבודה אמנם לא פיטר אותו, אך עם זאת, לא יכול לשלם לו. מעבר לכך, דמי האבטלה לנמצאים בחל"ת אינם בשיעור של 100% מהמשכורת. ואם זה לא מספיק, שכירים רבים שכן חזרו למעגל העבודה, חזרו למשרות מצומצמות, עם שכר נמוך יותר ממה שהורגלו לפני כן.

כשהמדינה גובה יותר מדי מס

לעיתים - וללא כוונת תחילה - המדינה גובה מאזרחיה מיסים גבוהים יותר מכפי שמוגדר בחוק. בישראל, שכירים משלמים מס ברמה החודשית, בהתאם לתלוש המשכורת שהם מקבלים מהמעסיק. אבל, חישוב חבות המס האמיתית שלהם היא שנתית ולכן נוצרים הפרשים. המצב בו המדינה גובה מכם מס הגבוה מזה המותר בחוק, פתיר בהחלט: ייתכן והנכם זכאים לקבל את ההפרש בחזרה בהחזרי מס.

poll questionשכירים שהוצאו לחל"ת, מה מתאר את מצבכם בצורה המדויקת היותר?

חשוב לדעת: אם יצאתם לחל"ת וחזרתם להיקף משרה ו/או שכר מצומצמים, חישוב חבות המס שלכם עדיין מתבצע על פי המשכורת הגבוהה ביותר של אותה השנה, גם אם זו לא משקפת את ההכנסות שלכם במשך כל השנה. מס הכנסה אמנם צובר את ההחזרים להם אתם זכאים, אך אל תצפו שכספים אלה  יחזרו אליכם מעצמם. בקשה מסודרת, לא מעט טפסים ותהליך בירוקרטי מעט מורכב – זה הפתרון היחידי שיפגיש אתכם עם הכספים, או לפחות עם רובם.

כיצד מקבלים החזרים?

רבים מהשכירים החוזרים מחל"ת שואלים את עצמם כיום שאלות כמו: "מהן הזכויות שלי", "איך אדע אם מגיע לי כסף" או "באילו סכומים מדובר". בכדי לתת מענה, מומלץ להכיר את Finupp, סטארט-אפ ישראלי שפיתח פתרון טכנולוגי שנועד לסייע לכל שכיר לקבל את החזר המס המגיע לו או לה. כל זאת, ללא הסתבכות בירוקרטית וברוח התקופה - מבלי לצאת מהבית.

Finupp פיתחה מערכת קלה ונוחה לתפעול, לבדיקת זכאותכם להחזרי מס, ללא עלות.  במידה ולאחר הבדיקה תבחרו להגיש בקשה להחזר דרך Finupp, החברה מציעה את השירות במחיר אטרקטיבי. שורה התחתונה פשוטה במקרה זה: יצאתם לחל"ת? אל תוותרו על החזרי המס שייתכן ומגיעים לכם. מה גם שכעת, הבדיקה פשוטה ומהירה יותר מאי פעם.

לבדיקה חינמית ואיתור זכאות להחזר מס>>

*האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מס, ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ אישי, המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין בשירות משום המלצה או חוות דעת, ואינו בא במקום שיקול דעת עצמאי של המשתמש ואין באמור משום הבטחת תשואה,  רווח או החזר בדיקת הזכאות מבוצעת על ידי Finupp בצורה דיגיטלית באמצעות קישור ייעודי לטובת ההתקשרות ובהתאם לפרטים שיוזנו על ידי המשתמש. סכום ההחזר יקבע ע"י מס ההכנסה ועליו ייגבה מע"מ כדין. חברת Finupp הינה חברת בת בקבוצת מיטב דש השקעות ובעצם קבלת ההצעה לבדיקה וטיפול, המשתמש מביע הסכמתו לכך שהמידע אשר מסר באתר עשוי יהיה להישמר במאגרי המידע של Finupp וקבוצת מיטב דש ולשמש לצורך התאמת המידע ספציפית למשתמש וכן לצורך החלטה בדבר מתן שירותים למשתמש בעתיד על ידי Finupp וקבוצת מיטב דש.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 2 שנים

  עקב אישפוז וחוסר בימי מחלה מאפשר החוק )עירייה) להוריד באחוזי המשרה?
  לא בקשתי תשלום, המעביד מיוזמתו שילם לי 50% מהשכר
  לאחר שחרור מבית החולים,נק,עו לי 100% אובדן כושר עבודה. חישוב אחוזי המשרה ירד ל87% וכן כל התשלומים הנילוומם כולל גמולים ותוספת אחוזית בפנסיה תקציבית.

  • לפני 2 שנים

   היי רחל
   אנו מבצעים בדיקה לאיתור החזרי מס. במידה ושלמת מס הכנסה את יכולה לבדוק זכאות להחזר דרך מערכת פינאפ בכתובת finupp.com

 • לפני 2 שנים

  עבדתי בעריית חיפה תקופה של 10 חודשים ועזבתי כי לא היה שעות מספיק ומשכורת .והתחילה תקופת הקורונה ולא מצאתי עבודה .הגשתי תלושים וסיום עבודה לביטוח לאומי .וסירבו לתת לי חלת בגלל שאין מספיק תלושי שכר לשנה .וישבתי בבית שנה בלי שכר ועבודה .כול התקופה ושלחתי להם מספר פעמים וסירבו לבשקה שלי

  • לפני 2 שנים

   היי לינה ..עליך לפנות אליהם ישירות לבדיקת הסטטוס. תודה מראש.

 • לפני 2 שנים

  האם התשלומים של בטוח לאומי עבור חלת נחשבים לצורך חישוב של מענק עבולדה?

  • לפני 2 שנים

   מענק עבודה הוא מענק לעובדים, זמן חלת לא נחשב לעבודה לכן זה לא נכלל בחישוב

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: יצאתם לחל"ת? ייתכן ומגיע לכם כסף בחזרה
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.