תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

נולד לכם ילד? כך תבטיחו את עתידו

בכל הנוגע לחיסכון לילדים שלכם, לא כדאי לכם לחכות למחר או להסתפק בריביות נמוכות המוצעות בדרך כלל בתכניות החיסכון של הבנקים. במיטב דש קידס תוכלו לקבל שילוב נדיר של יתרונות השקעה

כשמדובר בחיסכון משפחתי, מומלץ לא לסמוך על המזל. אתם אולי קולעים בול מדי פעם בשאלות כמו מי ינצח במשחק הכדורגל, אבל מכאן ועד לבסס את עתיד ילדיכם על זכייה בלוטו, המרחק גדול.

מה כן מומלץ לעשות? להתחיל לחסוך ועכשיו, תוך התחשבות בנתוני פתיחה כמו המצב הכלכלי הנוכחי שלכם, המצב שבו אתם מעריכים שתהיו בו בעוד כ- 5-10 שנים, מספר הילדים שיש לכם ומספר הילדים שלהערכתם עוד יהיו לכם וכו'.

ריבית דריבית. אלברט איינשטיין הגדיר אותה כ"פלא השמיני בתבל" והוסיף: "מי שמבין זאת - מרוויח. מי שלא מבין - משלם". זו ההזדמנות שלכם להצטרף למי שמרוויח

אם יש עיקרון חשוב יותר מכל האחרים בחיסכון לילדים, הנה הוא: התחילו מוקדם ככל האפשר, זה ישתלם לכם ומיד גם נסביר למה. רצוי לפתוח חיסכון נפרד לכל ילד, לעומת חשבון משותף שעלול לחולל מריבות בהמשך.

אני רוצה לחסוך עבור עתיד הילדים שלי>>

מדינת ישראל, כדאי שתדעו, מאמינה בצורך לחסוך לילדי ישראל כבר מלידתם. עקב כך יצאה לדרך בינואר 2017 תכנית לאומית בשם "חיסכון לכל ילד", שבמסגרתה מופקדים לכל ילד בישראל, באמצעות  הביטוח הלאומי, 50 שקל בחודש, עד הגיעו של הילד לגיל 18. להורים ניתנת אפשרות להכפיל את סכום ההפקדה החודשי ב- 50 ₪ נוספים. ההשקעה מתבצעת באמצעות פתיחת חיסכון בקופת גמל, כמו למשל חיסכון לכל ילד במיטב דש, או חיסכון באחד הבנקים.

על אף ש"חיסכון לכל ילד" היא ללא ספק יוזמה ממשלתית מבורכת, היא בדרך כלל לא מספיקה להגשמת החלומות הגדולים של האנשים הצעירים שהיו עד לא מזמן הילדים הקטנים שלנו. השכלה גבוהה בישראל, כידוע, עולה כעשרות אלפי שקלים, וכך גם מכונית חדשה או טיול ממושך בחו"ל. לכן, רצוי שיהיה לכם חיסכון נוסף – וכאן אנחנו חוזרים לשאלה: למה חשוב כל כך להתחיל מוקדם?

התשובה מורכבת בעיקרה משתי מלים: ריבית דריבית. אלברט איינשטיין הגדיר אותה כ"פלא השמיני בתבל" והוסיף: "מי שמבין זאת - מרוויח. מי שלא מבין - משלם". זו ההזדמנות שלכם להצטרף למי שמרוויח.

ריבית דריבית היא למעשה ריבית מצטברת. הרווח מהחיסכון שלנו מתגלגל וגדל. כלומר, הרווח שהשגנו על החיסכון בשנה הראשונה, מושקע במטרה לייצר רווח בשנה השנייה. בזכות ה"פלא הזה", חיסכון שמשיג, למשל, תשואה של 5% בשנה בממוצע ונפרש על פני עשר שנים, לא ישיא לבעליו רווח של 50%, אלא רווח של כ- 63%.  

קראו עוד במגזין:

 

 

ובמה כדאי להשקיע? מהו האפיק הנכון?

בואו נקדיש קודם כמה מלים ל"מה לא". רובנו לא מצוידים בידע ובניסיון כדי להתמודד עם השקעה ישירה בבורסה, שנחשבת לעתירת סיכונים. מצד שני, רובנו גם לא מסכימים לקבל ריבית בטוחה אבל כמעט אפסית, כפי שמציעים כיום רוב הפיקדונות בבנקים, עקב הריבית הנמוכה במשק הישראלי. מה גם שחסכונות אלה לרוב אינם נזילים, כלומר: הכסף שלנו "תקוע" שם לתקופה קבועה מראש ואם נצטרך אותו, ניאלץ לשלם קנס.

במערך התנאים הקיים, חיסכון מיטב דש קידס הוא אפשרות השקעה בולטת, שכדאי וראוי לשקול. מיטב דש קידס מנוהלת כקופת גמל להשקעה, תוך שילוב יתרונות השקעה רבים עם נזילות מידית של הכסף. 

כשמדברים על יתרונות ההשקעה של מיטב דש קידס, מתכוונים בעיקר לאלה:

 1. ניהול השקעות מקצועי - המתבצע על ידי מומחי ההשקעות של מיטב דש.
 2. נזילות – ניתן למשוך את הכספים מתי שרוצים. מרגע שממלאים את הבקשה, הכספים יועברו לחשבונכם תוך מספר ימי עסקים ספורים  (בכפוף לתשלום מס בהתאם להוראות הדין).
 3. עלויות ניהול נמוכות: דמי הניהול במיטב דש קידס הינם 0.7% בשנה על הצבירה בלבד.

בשורה התחתונה, אם אתם מחפשים חיסכון שיבטיח מימון לתינוק, או הילד המקסים שלכם, שיוכל לאפשר לו בעתיד (שנראה רחוק כרגע) התחלה טובה יותר של החיים הבוגרים (כמו למשל השכלה גבוהה, טיול אחרי הצבא, קניית רכב, אולי אפילו העמדת הון ראשוני לקניית דירה), חיסכון מיטב דש קידס הוא מקום מצוין להתחיל בו.

אני רוצה להתחיל לחסוך עבור הילדים שלי>>

צפו בסרטון עם רונן טוב, משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר חברת הגמל והפנסיה, בשיחה על חיסכון מיטב דש קידס:

החברה המנהלת מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. בכל סתירה בין האמור במאמר זה לאמור בתקנון הקרן הוראות התקנון תגברנה. מאמר זה נכון למועד כתיבתו, ההסדר התחקיתי והכללים החלים בנוגע לכל אחד מהמוצרים המפורטים עשויים להשתנות מעת לעת.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 5 שנים

  בזכות ה"פלא הזה", חיסכון שמשיג, למשל, תשואה של 5% בשנה בממוצע ונפרש על פני עשר שנים, לא ישיא לבעליו רווח של 70%, אלא רווח של כ- 63%.
  נשמע שיש לכם טעות כאן...

  • לפני 5 שנים

   שלום רועי,
   תודה על תשומת הלב.המשפט תוקן.

 • לפני 5 שנים

  באם לילד יש כבר גמל להשקעה וכ״כ חיסכון משולב בביטוח הלאומי, האם ניתן להתקשר ולפתוח חסכון נוסף לילד ??

  • לפני 5 שנים

   שלום איתן,
   ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה נוספת, כל עוד ההפקדות בכל קופות הגמל להשקעה לא עוברות את ה 70,000 ש"ח בשנה.

 • לפני 5 שנים

  מה הכוונה לדמי ניהול מהצבירה ? האם הדמי ניהול על כל מה שמעל הקרן או כל סכום החיסכון דהיינו קרן ורווחים ?

  • לפני 5 שנים

   הצבירה = קרן ורווחים. כל מה שיש כרגע בקופה.

 • לפני 5 שנים

  אני יכולה בכל חודש להחליט כמה אני רוצה לשים בקופה ובעצם לשנות את זה כל הזמן?

  • לפני 5 שנים

   שלום כנרת,
   כן. את יכולה להגדיר הוראת קבע ולהחליט מה הסכום שתרצי להפקיד באופן קבוע כל חודש. בכל עת שתרצי להגדיל או להקטין את סכום הוראת הקבע תוכלי לעשות זאת.

 • לפני 5 שנים

  האם אני צריך לעשות בבנק הוראת קבע לחשבון החיסכון הזה?

  • לפני 5 שנים

   שלום מרקו,
   במידה ותרצה לבצע הפקדות חודשיות, אז תצטרך להקים הוראת קבע בבנק שלך.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: נולד לכם ילד? כך תבטיחו את עתידו
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.