תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

מהפכת הניוד של קופות הגמל להשקעה יצאה לדרך: איך זה משפיע על הכסף שלכם?

25/10/2020

כארבע שנים לאחר השקת קופות הגמל להשקעה יכולים סוף סוף החוסכים ליהנות מכל היתרונות הגלומים במוצר, כולל ניוד בין גופי השקעה ללא אירוע מס ומשיכה אחרי גיל 60 כקצבה פטורה ממס רווחי הון

כארבע שנים לאחר השקת קופות הגמל להשקעה, אושרו לאחרונה התקנות שיאפשרו לחוסכים לנייד את הקופות בין גופים מתחרים במהירות, בקלות וללא אירוע מס.

קופת גמל להשקעה הושקה על ידי משרד האוצר בנובמבר 2016 כמוצר חיסכון לטווח בינוני, שמקנה הטבות מס משמעותיות לחוסכים המתמידים. המשקיעים במוצר נהנים מניהול השקעות מקצועי של מנהלי השקעות, ובמקביל גם מחיסכון פרטי המקנה גמישות מלאה וזמין למשיכה מיידית בכל שלב, ללא קנס.

קופת הגמל להשקעה מציעה 'סוכריה' משמעותית בדמות פטור מלא ממס רווחי הון למי שיתמיד ויחסוך את הכסף עד גיל הפרישה, ויבחר למשוך אותו כקצבה חודשית

קופת הגמל להשקעה מספקת לחוסכים בה שלושה יתרונות מס משמעותיים:

מעבר בין מסלולים ללא אירוע מס

הטבה זו אינה חדשה. החוסכים בקופת הגמל להשקעה יכולים לעבור בין מסלולי השקעה שונים ללא אירוע מס. החוסכים במוצר בוחרים במסלול ההשקעות המתאים להם בהתאם למידת הסיכון הרצויה להם – מסלול מוטה מניות, מסלול "כללי", מסלול סולידי או מסלולים ייעודיים נוספים. אם במשך הזמן טעמי הסיכון משתנים, החוסכים יכולים לפנות לחברה המנהלת ולבקש לעבור בין מסלול למסלול בכל עת, מבלי לשלם מס רווחי הון של 25% כפי שקורה במוצרי השקעה אחרים בשוק ההון.

תשלום המס על הרווחים יתרחש רק בעת משיכת הכסף, עד אז החוסכים ייהנו מצבירת רווחים על מלוא הרווחים שנצברו. מדובר בדחיית מס ששווה לעיתים לא מעט כסף, בעיקר אם מביאים בחשבון גם את אפקט הריבית דריבית.

לפתיחת קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

ניוד חיסכון בין מתחרים, במהירות וללא אירוע מס - חדש!

בעת ההצטרפות לקופת גמל להשקעה, החוסך בוחר בין שלל גופים מתחרים על סמך איכות הגוף המנהל, דמי הניהול ורמת השירות. עד לאחרונה, חוסך שקיבל הצעה טובה יותר מגוף מתחרה, לא יכול היה לנייד את החיסכון כפי שניתן לעשות כיום בקרנות ההשתלמות וקרנות הפנסיה. עד כה, חוסכים שרצו לנייד את החיסכון נדרשו למשוך את הכסף שנצבר בקופת הגמל להשקעה חזרה לחשבון הבנק שלהם, לשלם מס רווחי הון בסך 25% ורק ואז לפתוח קופת גמל חדשה בגוף מתחרה ולהעביר אליה את הכספים, בניכוי רווחי ההון ששולמו.

חוסכים רבים נרתעו מביצוע המעבר, והפכו לסוג של לקוחות "שבויים", על אחת כמה וכמה אם צברו רווחי הון משמעותיים.

כעת, סוף סוף, החוסכים יוכלו לנייד את הכספים שלהם ישירות מקופת גמל להשקעה של גוף אחד לגוף אחר לבחירתם, ללא אירוע מס. כל סכום החיסכון, כולל הרווחים שנצברו, יעבור לגוף החדש וימשיך לצבור תשואה וליהנות מרווחי הריבית דה ריבית, כלומר: מתשואה על מלוא הסכום ולא רק מהסכום בניכוי המס.

לראשונה, שיקולי הבחירה בין הגופים המנהלים השונים לא יכללו שיקולים של הפסד כספי פוטנציאלי של רווחי הריבית דה ריבית. כל חוסך שיקבל הצעת ערך טובה יותר מגוף מתחרה יוכל למלא טפסי מעבר ולנייד את הכסף שלו בקלות לגוף החדש.

קראו עוד במגזין:

 

 

אפשרות למשוך את הכספים החל מגיל 60 בפטור מלא ממס רווחי הון 

קופת הגמל להשקעה מציעה 'סוכריה' משמעותית בדמות פטור מלא ממס רווחי הון למי שיתמיד ויחסוך את הכסף עד גיל הפרישה, ויבחר למשוך אותו כקצבה חודשית. עד לאחרונה חוסכים שרצו לממש את הפטור הזה לא יכלו לעשות זאת מסיבות טכניות, קרי: היעדר אישור לתקנות הרלוונטיות. תקנות אלו אושרו לאחרונה ואחד היתרונות החשובים של קופת הגמל להשקעה נכנס לתוקף.

חוסכים צעירים שיחסכו לאורך שנים בקופת גמל להשקעה, יוכלו לקבל החלטה בגיל 60 שהם רוצים למשוך את הסכום שצברו כקצבה חודשית, שתתווסף לחסכונות הפנסיונים האחרים שלהם. אם ינהגו כך, לא יצטרכו לשלם מס על הרווחים שצברו בקופת הגמל להשקעה. אם החוסכים יצברו, לדוגמא, רווחים של 100 אלף שקלים במשך שנות החיסכון, ככל שיחליטו למשוך את הסכום כקצבה חודשית הם יהיו פטורים מתשלום מס של 25 אלף שקל, מס שהיה משולם לו היו מושכים את הסכום כסכום הוני, בדומה לכל מוצר השקעות פיננסי אחר. וזאת במידה ויעבירו את הקופה לקרן פנסיה.

השורה התחתונה: קופת גמל להשקעה היא מוצר שמציע ניהול השקעות איכותי ומקצועי, פיזור השקעות רחב ודמי ניהול תחרותיים למוצרים פיננסים אחרים הקיימים בשוק ההון. המוצר כולל שורה של יתרונות מס שכעת, לראשונה, החוסכים יוכלו ליהנות מהם באופן מלא.

חשוב לציין לסיום כי לקופת הגמל להשקעה נקבעה תקרת הפקדה שנתית של עד כ-71 אלף שקל (נכון לשנת 2020) לאדם (לפי תעודת זהות), מה שאומר שמשפחה בת חמש נפשות יכולה להפקיד עד 355 אלף שקל בשנה.

היתרונות המרכזיים של קופת הגמל להשקעה

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ, מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 2 שנים

  לאחר שהשקעתה אומרים לך לך חפש את החברים שלך, חיפשתי ומצאתי ועכשו יש לי כסף לבלות כי לא השקעתי אגורה אצל חברים מדומים. בריבית אפסית כדאי לשמור על הכסף בכיס שלי ולא אצל השכן

 • לפני 3 שנים

  זאת כתבה חלקית. מה לגבי מפקידים מעל גיל 60, 70, 80
  מה לגבי ריתוק של עד 35000 ש"ח?

  • לפני 3 שנים

   שלום משה,
   במסגרת קופת הגמל להשקעה, כל סכום ההשקעה, מהשקל הראשון ועד האחרון, נזיל למשיכה בכל עת, ואין חשיבות לגיל ההפקדה.
   זאת בניגוד לקופת גמל בתיקון 190, שם יש תמיד רובד ראשון שנעול למטרות קצבה / הורשה, בסך של 34,848 ש"ח (נכון לשנת 2020). גמל להשקעה מעניקה 100% נזילות ואין התנייה בהוכחת קבלת פנסיה מזערית או כל התנייה אחרת.

 • לפני 3 שנים

  תודה על המאמר.
  אתם כותבים בחלק מהמקומות שמשיכת הכסף בפטור ממס אפשרית מגיל 60, ובמקומות אחרים במאמר מצוין "גיל הפרישה". מה נכון?

  • לפני 2 שנים

   עד איזה סכום פטור ממס

  • לפני 3 שנים

   שלום ירון ודוד,

   גיל 60 מוגדר בחוק כ"גיל פרישה מוקדמת" - זהו הגיל ממנו ואילך ניתן להסב את כספי קופת הגמל להשקעה לקצבה חודשית. מקדם הקצבה בגיל 60 הוא גבוה ומייצר קצבה חודשית נמוכה יותר, לעומת מקדמים המוענקים לאדם שמתחיל לקבל קצבה בגילאי 65-67, שכן פרישה בגיל 60 מגלם בתוכה צפי למעל 23 שנות קצבה (בממוצע, לפי תוחלת החיים בישראל).
   לכן, בתלות מסלול הפרישה שתבחר, מקדם הקצבה בגיל 60 יכול לנוע בטווח של בין 210-235 (תלוי מאוד בגיל בת הזוג ובכמות התשלומים המובטחים שאיתה פורשים, בעוד שמקדם הקצבה בגיל 67 נע בטווח של 190-215 (שוב, תלוי בפרמטרים בהם בוחרים בפרישה).
   מקדמים אלה (לרבות הטווחים שדגמתי שמתאימים למגוון תרחישי פרישה) עשויים להשתנות עד שתפרשו בפועל, ככל שתוחלת החיים בישראל תוסיף ותעלה.

  • לפני 3 שנים

   מה מקדם הקצבה בגיל הפרישה
   ?

  • לפני 3 שנים

   אכן ניתן לצאת לפרישה מוקדמת גיל 60 ואכן ניתן למשוך כספים

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: מהפכת הניוד של קופות הגמל להשקעה יצאה לדרך: איך זה משפיע על הכסף שלכם?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.