תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

וידיאו: "מעבר לדמי הניהול המאוד מוזלים - קרן הפנסיה של מיטב דש מצטיינת בתשואות איכותיות, מקצועיות ושירות"

רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, בשיחה על המהפכה שמחוללות קרנות הפנסיה ברירת מחדל * מהם התנאים בקרן הפנסיה של מיטב דש * והאם כדאי לעבור אליה גם מביטוחי מנהלים

בנובמבר 2016 החליטה מדינת ישראל לערוך מכרז בין קרנות הפנסיה בישראל, במטרה להוזיל באופן משמעותי את דמי הניהול בקרנות אלו. מכרז זה, שבו נבחרו שתי קרנות פנסיה ברירת מחדל, חולל מהפכה בענף. כדי להבין טוב יותר את השינויים וההטבות שנוצרו בעקבות המהלך, שוחחנו עם רונן טוב - משנה למנכ"ל מיטב דש ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה. בשיחה מסביר טוב מהי קרן פנסיה ברירת מחדל, איך מצטרפים אליה, מהם תנאי קרן הפנסיה במיטב דש, האם כדאי לעבור לקרן פנסיה ברירת מחדל גם מביטוח מנהלים וממה ייהנה מי שיצטרף לקרן פנסיה ברירת מחדל של מיטב דש. צפו בסרטון הווידיאו המצורף.

צריך לזכור וזה לא סוד, שקרנות הפנסיה נותנות הנחות בדמי ניהול, אבל מי שנהנה מכך בעיקר היו ארגונים גדולים וגם וועדי עובדים גדולים

מהי קרן פנסיה ברירת מחדל?

רונן טוב: "בנובמבר 2016 מדינת ישראל ומשרד האוצר החליטו לערוך מכרז בקרב קרנות הפנסיה בישראל. מטרת המכרז הייתה להוזיל משמעותית את דמי הניהול בקרנות הפנסיה. צריך לזכור וזה לא סוד, שקרנות הפנסיה נותנות הנחות בדמי ניהול, אבל מי שנהנה מכך בעיקר היו ארגונים גדולים וגם וועדי עובדים גדולים. לקוח בודד, בדרך כלל, גם אם קיבל הנחה, היא הייתה הנחה שולית וקטנה".

"המכרז הזה שערכה המדינה, למעשה ניצל את יתרון הגודל של המדינה. למעשה, המדינה הייתה ועד העובדים של כל חוסך וחוסכת בישראל. התוצאה של המכרז הייתה בחירה של שתי קרנות פנסיה, אחת מהן של מיטב דש פנסיה, שמציעה דמי ניהול מאוד מאוד מוזלים ואטרקטיביים לחוסכים".

להצטרפות לקרן הפנסיה של ישראל - לחצו כאן 

מהם התנאים של קרן הפנסיה במיטב דש?

"דמי הניהול הנהוגים בקרנות הפנסיה, או דמי הניהול המקסימליים בקרנות הפנסיה, הם 6% מההפקדות ו-0.5% מהצבירה, כלומר מהסכום שנצבר לנו מדי שנה ושנה. דמי הניהול שבזכותם זכינו הם 1.31% מההפקדה (במקום 6%) ו-0.01% מהצבירה (במקום 0.5%)".

איך עוברים לקרן פנסיה ברירת מחדל?

"המעבר הוא פשוט. אם אתה שכיר ועובד במקום עבודה מסודר שנהוגה בו קרן פנסיה כזו או אחרת, כל מה שעליך לעשות זה לפנות למעסיק שלך, בין אם לאגף משאבי אנוש, כוח אדם, כספים, אותו אגף רלוונטי שמטפל בזכויות הסוציאליות – ופשוט לבקש לעבור לקרן הפנסיה מיטב דש. המעסיק מתוקף החוק, חייב לקבל את הבחירה שלך ולשלוח בקשת הצטרפות לקרן הפנסיה שלנו. לחילופין, אם אתה עצמאי או אם אתה רוצה להצטרף לבד, יש לך אפשרות לעשות זאת דרך אתר האינטרנט שלנו, בהליך דיגיטלי פשוט ונגיש. אתה יכול ליצור תוך מספר דקות את ההצטרפות ומכאן אנחנו נעשה את שאר העבודה, נפנה למעסיקך ונדאג שתצטרף לקרן הפנסיה שלנו. ההצטרפות כמובן, לא חייבת להיות דיגיטלית, אלא יכולה להתבצע גם דרך מרכז השירות הגדול והמעובה שלנו".

poll questionאיך אתם חוסכים עבור הפנסיה שלכם?

האם כדאי לעבור לקרן פנסיה ברירת מחדל גם מביטוח מנהלים?

"בעיקרון, כן. אבל וזה אבל עם הרבה מאוד סימני קריאה – ראוי וחשוב מאוד לעשות בדיקה לפני שאנחנו עוברים. היום ניתן לקבל ייעוץ דרך יועץ פנסיוני, יועץ בבנק, או סוכן ביטוח. כל האנשים האלה בהחלט יכולים לעזור לך לקבל החלטה נכונה ומושכלת. יש כאן דברים מעבר לדמי ניהול, כמו מצב בריאותי, כמו תנאים עדיפים כאלה או אחרים בפוליסה, או בחיסכון אחר שיש לך. לפני שעושים מעבר, אני ממליץ לבחון אותו. כנראה שבסבירות גבוהה התשובה תהיה חיובית, אבל עדיין זה שווה בדיקה לפני שעושים שינוי כזה".

קראו עוד במגזין:

 

 

ממה ייהנה מי שיצטרף לקרן פנסיה ברירת מחדל במיטב דש?

"לצד הטבת דמי ניהול מאוד מאוד משמעותית שאנחנו מציעים ללקוחות שלנו, אנחנו מציעים גם הצטרפות לקרן פנסיה מאוד איכותית. האיכות מקבלת ביטוי לא רק בדמי הניהול, אלא גם בעובדה שכבר זה מספר שנים הקרן שלנו משיגה תשואות מאוד גבוהות באופן יחסי לקרנות פנסיה אחרות בענף הזה. זה אומר שהחיסכון שלי מצד אחד מחויב בדמי ניהול מאוד נמוכים, אבל מצד שני גם נושא תשואה גבוהה, שלמעשה מגדילה את הפנסיה שלי לגיל הפרישה".

"יתרון נוסף: הצטרפות לקרן היא למעשה סוג של חתונה, לטווח ארוך, עם אותו גוף שהחלטת להצטרף אליו. השירות, המקצועיות והליווי הם משהו שאני מצפה – וככה אנחנו עושים הלכה למעשה – שיקרה, או שתחווה אותו, לא רק בעת ההצטרפות, אלא גם לאחר מכן. יש כאן צוות גדול מאוד ומיומן של מערכי שירות, שיעמוד לרשותך בכל נקודת זמן, מרגע ההצטרפות ועד אותו יום שתצטרך לממש את זכאותך – אני מאוד מקווה בשיבה טובה – בגיל הפרישה".

הצטרפו עכשיו לקרן הפנסיה של ישראל >>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 5 שנים

  דווקא הצטרפתי. אתר טוב. שירות נוראי

 • לפני 6 שנים

  מה התשואה שלכם בשנה האחרונה?

 • לפני 6 שנים

  מספיק ההיום לחייג לחברת הביטוח ורק לאיים שעוזבים. הם מורידים את דמי הניהול יותר מהר ממה שעשו חברות הסלולר

 • לפני 6 שנים

  האם ניתן להצטרף אליכם גם בגיל 60?

 • לפני 6 שנים

  לא ברור איך יש עדין אנשים שלא רצים על ההזדמנות הזו

  • לפני 5 שנים

   ברור וטוב,שכך

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: וידיאו: "מעבר לדמי הניהול המאוד מוזלים - קרן הפנסיה של מיטב דש מצטיינת בתשואות איכותיות, מקצועיות ושירות"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.