תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

בני 40 ומעלה? הגיע הזמן לבדוק את החיסכון לפנסיה

08/12/2016

בעולם אידיאלי כולם מתחילים לחסוך לפרישה כבר מהרגע שנולדו. בפועל, תקופת החיסכון לפנסיה מתחילה בממוצע בגיל 25-30 ונמשכת עד הפרישה, בגיל 67 לגברים וגיל 64 לנשים (או 62, תלוי בשנת הלידה). כלומר, אם אתם סביב גיל 40, הגעתם בשעה טובה לאמצע הדרך

מתי לאחרונה בדקתם כמה כבר הספקתם לחסוך? האם אתם במתווה חיסכון שיספיק לכלכל אתכם ואת בני משפחתכם בגיל הפרישה?

אם התשובה חיובית, מצבכם טוב. אבל העניין הוא שרוב החוסכים לא נמצאים בקטגוריה הזו, הם לא בדקו את מצב החסכונות שלהם כבר זמן רב. החדשות הטובות הן שיש לכם עדיין מספיק שנים כדי להבין את התמונה המלאה ולתקן את המצב במידת הצורך. אבל, וזה אבל חשוב, אתם חייבים להתחיל לעקוב אחר החסכונות הפנסיוניים שלכם באופן תדיר כבר עכשיו. איך עושים זה? היום זה כבר פשוט מאוד.

עלייה בדמי הניהול ואפילו מינורית, עלולה להקטין את החיסכון הצבור שלכם בעשרות אלפי שקלים ויותר לאחר שנים ארוכות של חיסכון

רוצים להתחיל? לחצו כאן והתחילו עכשיו >>

מדוע חשוב לעקוב אחר החיסכון הפנסיוני?

בעידן הנוכחי, בתקופה של ריביות נמוכות ותשואות בהתאם, חייבים להתכונן מספיק שנים מראש לגיל פרישה. חלק מההכנה מחייבת לעקוב מעת לעת אחר החסכונות הפנסיונים שצברתם. העניין מסתבך אם נזכרים כי עד היום החלפתם לפחות עבודה אחת או שתיים, כך שכנראה צברתם מספר קרנות פנסיה שונות, מה שמקשה על המעקב והניהול אחריהם. קרן הפנסיה שלנו לא בהכרח עוברת אתנו כשאנו עוברים למקום עבודה חדש ובמקרים רבים נפתחת עבורנו קרן פנסיה חדשה.

מעבר בין קרנות פנסיה או ביטוחי מנהלים, עשוי להשפיע על דמי הניהול שייגבו מכם, והם עשויים להיות גבוהים יותר מאלו שגבו מכם במסגרת ניהול מוצר החיסכון הקודם. עלייה בדמי הניהול ואפילו מינורית (של כמה עשיריות אחוזים), עלולה להקטין את החיסכון הצבור שלכם בעשרות אלפי שקלים ויותר לאחר שנים ארוכות של חיסכון.

בנוסף, ריבוי מוצרי חיסכון פנסיוניים עשוי להוביל לבלבול בניהול כספי החיסכון ולציפייה לקצבה חודשית גבוהה בגיל הפרישה. גם אם יש בידכם 2 או 3 קרנות פנסיה שונות, זה לא אומר שתקבלו קצבה גבוהה. לצערנו, חוסכים רבים מגיעים לגיל פרישה ומגלים (מאוחר מדי) כי לא חסכו מספיק.

אז מה עושים?

כמי שנמצאים באמצע תקופת החיסכון לגיל הפרישה, יש לכם עוד מספיק שנים לתקן את המצב במידת הצורך. לכן, עליכם להתחיל לפעול מידית. תתפלאו, אבל יש דרך פשוטה ונוחה יותר מאשר מעבר סיזיפי אחר הניירת הרבה שאתם מקבלים מגופי הפנסיה השונים. כל שעליכם לעשות, הוא להשתמש בשירות החדשני שלנו שנקרא דאבל צ'ק >> רוצים להתחיל לעשות סדר בבלגן? התחילו כאן >>

דאבל צ'ק - עושה סדר בבלגאן

דאבל צ'ק הוא שירות דיגיטלי חדשני מבית מיטב דש, באמצעותו ניתן לקבל תמונת מצב עדכנית ומקיפה של החסכונות הפנסיוניים שלכם, כולל הצעות לשיפור תנאי החיסכון, וזאת ללא עלות. לאחר רישום פרטיכם, דאבל צ'ק פונה בשמכם למסלקה הפנסיונית שהוקמה ביוזמתו של משרד האוצר ומפוקחת על ידו. באמצעות המסלקה יכול כל אחד מאתנו לקבל תמונת מצב מלאה ועדכנית על החסכונות הפנסיונים אשר צבורים לזכותו.

מיטב דש מממנת עבורכם את הפניה למסלקה הפנסיונית ושירות דאבל צ'ק מנגיש לכם את המידע המתקבל בצורה ברורה יותר. מדובר במהפכה של ממש עבור ציבור החוסכים – כעת, אפשר לקבל בצורה נגישה וברורה תמונת מצב מלאה ועדכנית של כל החסכונות הפנסיונים הצבורים.

מתחילים לעקוב אחר החסכונות הפנסיונים שלכם ומרוויחים

כעת אם אתם רוצים להיות מוכנים לגיל הפרישה, עליכם לעקוב בצורה תדירה אחר ההפרשות הפנסיוניות, דמי הניהול וסכום החיסכון הפנסיוני המצטבר במוצרי החיסכון השונים שברשותכם. לא פחות חשוב מכך, שירות דאבל צ'ק יסייע לכם להשוות בין מוצרי החיסכון, להבין מהם דמי הניהול שנגבים מכם, ומעל הכל תוכלו להעריך בצורה מושכלת מה הקצבה הצפויה שלכם בגיל הפרישה.

אני רוצה לשפר את תנאי החיסכון שלי >>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 7 שנים

    אני בדקתי את מצבי וממליץ לקול אחד לעשות זות

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: בני 40 ומעלה? הגיע הזמן לבדוק את החיסכון לפנסיה
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.