תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

מדריך למוצרים פנסיוניים חדישים

דמי ניהול, מסלקה פנסיונית, חיסכון פנסיוני, מסלולי השקעה, מקדם המרה: כאב-ראש-כאב-ראש? העולם הפנסיוני עבר לאחרונה "מתיחת פנים", כך שהיום הכל פחות מסובך

במאמר הבא ריכזנו עבורכם 3 טיפים שימושיים, כיצד לחסוך בעלויות ולקבל מידע על מוצרים פנסיונים חדישים שנכנסו לשוק:

ניקח לדוגמא מקרה של אדם בשם הרצל. הפעם האחרונה שהרצל פגש סוכן פנסיוני הייתה לפני כעשור, כשהיה בן 50. באותה השנה, הרצל הודיע על עזיבת המפעל בו עבד לאורך השנים ולאחר שרכש ניסיון רב בתחום, על מנת להקים עסק עצמאי.

לאורך השנים כשכיר, הופרשו להרצל כספים למספר חסכונות פנסיוניים, כדוגמת קרן השתלמות וקופת גמל במספר בתי השקעות. אך את הדיווח אודות המוצרים הפנסיונים הוא הפסיק לקבל בעקבות מעבר דירה וכעת אינו זוכר היכן ניהל אותם.

באמצעות דאבל צ'ק, ניתן לקבל מידע מקיף אודות מספר המוצרים הפעילים והלא פעילים הקיימים לפי פרופיל הלקוח

יש לציין שהרצל השכיל לפתוח לעצמו קרן פנסיה למטרת חיסכון לפנסיה ולקבל הטבות מס בתום כל שנה. העסק נקלע לאחרונה לקשיים כלכליים ותנאי ההלוואה מהבנק אינם אטרקטיביים.

כיצד יפתור הרצל את תעלומת הכספים האבודים וכיצד יציל את העסק שלו? הנה מספר טיפים שימושיים, שיהוו עבור הרצל ועבורכם "כדור הרגעה" לכאב הראש הזה.

קראו עוד במגזין:

 

1. הר הכסף

פלטפורמת חיפוש כספים אבודים חינמית מטעם משרד האוצר. בעזרת מנוע חיפוש זה, ניתן לאתר מוצרים פנסיוניים או חסכונות פנסיונים שאינם פעילים ואף ניתן לאתר חסכונות פנסיונים של קרוב משפחה שנפטר, באמצעות הזנת פרטים מזהים.

פלטפורמת הר הכסף נוחה מאוד, אך היא כוללת מספר מגבלות:

 • מספר הניסיונות בפלטפורמה מוגבלת לעד 10 ניסיונות לכל ת.ז.
 • מוצג בה מידע רק לגבי הגופים בהם מנוהלים הכספים ולגבי סוג החיסכון הפנסיוני (פנסיה / גמל / השתלמות), ללא היתרה הקיימת ומספר החשבונות הקיימים. לכן יש לבצע פניה לכל גוף בנפרד.
 • הפלטפורמה לא כוללת מידע מקיף לגבי הכספים, עלויות ונזילות.

למרות הפתרון השימושי של משרד האוצר, הרצל שלא קיבל את כל הפרטים המלאים על החסכונות הפנסיונים שלו, עדיין אובד עצות. אם גם במקרה שלכם "אפליקציית הניווט" שסמכתם עליה עד היום ממשיכה לחשב מסלול מחדש, הכלי הפנסיוני הבא הוא בדיוק בשבילכם.

2. דאבל צ'ק

שירות דיגיטלי ידידותי אשר מרכז את כל המידע אודות חסכון לפנסיה במקום אחד ומשקף תמונת מצב עדכנית בחלוקה למוצרים, משקלל תחזית קצבה עתידית לגיל הפרישה ומציע אפשרות אטרקטיבית לשיפור.

באמצעות דאבל צ'ק, ניתן לקבל מידע מקיף אודות מספר המוצרים הפעילים והלא פעילים הקיימים לפי פרופיל הלקוח. מידע זה כולל שם וסוג המוצר הפנסיוני, שנת פתיחת המוצר, מעמד המוצר (עצמאי/שכיר), דמי ניהול של חיסכון פנסיוני ועוד. שירות איסוף ופירוט המידע אינו כרוך בתשלום וניתן ללקוחות כל החברות.

לבדיקת מצבכם באמצעות שירות דאבל צ'ק, לחצו כאן >>

3. פגישה מול משווק פנסיוני

משווק פנסיוני הוא ה"חוקר הפרטי" של העולם הפנסיוני. לאחר שקיבלתם את כלל המידע עבור חסכונות הפנסיוניים שברשותכם וברצונכם לפגוש איש מקצוע, שירות דאבל צ'ק מאפשר לכם לעשות זאת בקלות.

התהליך כולל אפשרות של פגישה עם משווק פנסיוני, שיוכל להגיש לכם דו"ח המרכז את כלל המוצרים הפנסיוניים שלכם ולספק חוות דעת אישית ומקצועית לגבי מצבכם הנתון, לצד פירוט הדרך לשיפור תנאי הפרישה, או קבלת הלוואה.

לסיכום, לאחר שהרצל עשה שימוש בשירות דאבל צ'ק ונפגש עם משווק פנסיוני, הוא גילה לתדהמתו מספר מוצרים פנסיוניים אשר צברו יתרה נכבדה לאורך השנים. בהמלצת המשווק, הרצל קיבל הלוואה על חשבון הקופה, על מנת לא לשבור את התוכניות הפנסיוניות שלו ובכך הציל את העסק מנפילה כלכלית וסגירה.

אין באמור להוות ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
  אתם קוראים: מדריך למוצרים פנסיוניים חדישים
  Website by:

  © 2017 מיטב דש בע”מ
  אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.