תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

הדליקו את התשואות: כך תחגגו עצמאות בכל יום

ברוח טקס הדלקת המשואות, קבלו את טקס "הדלקת התשואות": כך תאפשרו לכסף לעבוד בשבילכם, בדרך ליצירת חופש ועצמאות כלכלייים

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו>>

הזיקוקים, האווירה, המטס החגיגי, האירועים ברחבי הארץ – כולנו אוהבים את יום העצמאות. אחד הרגעים המרגשים שפותחים את חגיגות העצמאות הוא טקס הדלקת המשואות ואם תשאלו אותנו, לכל אחד מכם מגיע להדליק משואה על ההתמודדות עם אתגרי היומיום. מאחר שיש רק 12 משואות, החלטנו לערוך טקס חלופי ומשמח לא פחות: טקס "הדלקת התשואות", עם 7 מדליקי תשואות שיאפשרו לכסף לעבוד בשבילכם. אם תיישמו אותם תגדילו באופן משמעותי את הסיכוי שלכם ליהנות מחופש כלכלי ולחגוג עצמאות בכל יום.

אם אתם חוסכים 1,000 ₪ בכל חודש והתשואה השנתית שמניב החיסכון שלכם עומדת על 6%, לאחר 30 שנה יהיו בחיסכון מעל למיליון ₪ ברוטו - 644,515 ₪ (כמעט שני שליש!) מתוכם בזכות אפקט הריבית דריבית.

קראו עוד במגזין:

מצאו את הזיקוק

אנשים אמידים ממשיכים להתעשר לא רק בגלל ההכנסה שלהם מעבודה, אלא בעיקר בזכות רווחים שמייצר הכסף שלהם. כדי לצאת ממרוץ העכברים לא מספיק לעבוד קשה בשביל הכסף, צריך לגרום גם לכסף שלנו לעבוד בשבילנו. כפי שנראה מיד, יש מגוון דרכים לעשות זאת, יחסית בקלות.

בצעו תרגילי סדר

כולנו מכירים את תרגילי הסדר שעורכים הדגלנים בטקס הדלקת המשואות. ברגע שנעשה סדר בהוצאות ונבין איזה הוצאות אפשר לצמצם, נוכל להגדיל את החיסכון החודשי. כך למשל במקרים רבים, הוצאות קטנות ובלתי הכרחיות על קניות בגדים, בילויים או מסעדות, מצטברות בסוף החודש להוצאה גדולה, שלפחות את חלקה אפשר לחסוך. רוצים לשלוט בקלות על ההוצאות? ניתן להוריד מגוון אפליקציות חינמיות, שמתחברות לחשבונות הבנק והאשראי – ומאפשרות לכם למפות את ההוצאות בלחיצת כפתור.

ייצרו חיסכון חודשי (או: הכינו את הפחמים)

כדי שהכסף שלכם יעבוד בשבילכם ויעשה עוד ועוד כסף, כדאי להגדיל את החיסכון מדי חודש. כספי החיסכון הם ה"פחמים" ש"ידליקו" את התשואות בהמשך. איך חוסכים באופן קבוע? ניתן לנתב את ההוצאות שנחסכו מהסעיף הקודם לאפיק החיסכון או ההשקעה הרצוי, באמצעות הוראת קבע שמפנה סכום חודשי באופן אוטומטי.

עדיין לא פתחתם קופת גמל להשקעה? זה הזמן >>

poll questionעד כמה אתם קרובים לעצמאות כלכלית?

הפשירו את הכסף

לפני שמניחים מאכלים על המנגל, צריך להפשיר אותם. בדיוק באותו אופן, כדי לאפשר לכספי החיסכון לעבוד בשבילכם ולייצר תשואה הולכת וגדלה, צריך תחילה להוציא אותם מהקיפאון. כלומר, להוציא אותם מתוכנית החיסכון הבנקאית או חשבון העו"ש, שמניבים תשואה זעומה ואפילו גורמים לכסף לאבד מערכו, במציאות אינפלציונית של עליות מחירים מתמשכות.  

העניקו לכסף עצמאות

כדי לתת לכסף לעבוד בשבילכם צריך לתת לו עצמאות, והאמת שזה די פשוט, כל שצריך הוא לבחור באחד מתוך מגוון מכשירי השקעה, המנוהלים ע"י מנהלי השקעה מנוסים: מקופת גמל להשקעה וקרן השתלמות – ועד ניהול תיק השקעות דיגיטלי. כל אחד מהמכשירים האלה כולל מגוון אפשרויות ומסלולי השקעה, וכולם מסייעים להגדלת פוטנציאל התשואה במינימום מאמץ מצדכם.

התחילו לנפנף

אחד האביזרים הכי חשובים ליד מנגל הפחמים הוא ה"נפנף", שמאפשר לנו ללבות את האש. ה"נפנף" הוא רכיב קריטי גם לצורך "הבערת" התשואות של כספי החיסכון לאורך זמן, או בשמו השני: אפקט הריבית דריבית. אפקט זה נוצר כאשר התשואה שהכסף שלנו מניב מושקעת מחדש ומייצרת תשואה נוספת, שמושקעת גם היא ומייצרת תשואה נוספת, וכך הלאה. באופן הזה הריבית המצטברת יכולה להכפיל ואפילו יותר את כספי החיסכון לאורך השנים.

לשם המחשה, אם אתם חוסכים 1,000 ₪ בכל חודש והתשואה השנתית שמניב החיסכון שלכם עומדת על 6%, לאחר 30 שנה יהיו בחיסכון מעל למיליון ₪ ברוטו - 644,515 ₪ (כמעט שני שליש!) מתוכם בזכות אפקט הריבית דריבית. נראה לנו שמצאנו את ה"נפנף" הכי שווה בעולם, והחדשות הטובות: אתם אפילו לא צריכים לעמוד על יד הכסף ולנפנף, אלא פשוט לתת לזמן (ולמנהלי ההשקעות) לעשות את שלהם.

דעו לקבל מתנות

רבים מאיתנו לא יודעים, אבל חלק מאפיקי החיסכון וההשקעה מגלמים בתוכם הטבות משמעותיות שיכולות להגדיל עוד יותר את החיסכון. יש לכם קרן השתלמות דרך מקום העבודה? על כל שקל שאתם מפקידים המעסיק יכול להפקיד עד פי 3 – וכך לאורך השנים החיסכון יכול לגדול במאות אחוזים ביחס לסכומים שהפקדתם. עדיין אין לכם קרן השתלמות דרך מקום העבודה? כדאי לבקש מהמעסיק לפתוח לכם אחת כזו במסגרת המשא ומתן על תנאי השכר. אתם עצמאים? באפשרותכם לפתוח קרן השתלמות לעצמאיים, וליהנות ממגוון הטבות מס.

אפיק נוסף שמעניק הטבות משמעותיות הוא קופת גמל להשקעה, שמאפשר לכם לחסוך במגוון מסלולי השקעה ולמשוך את הכסף מתי שתרצו. הדובדבן שבקצפת: אפשרות לקבל פטור ממס רווחי הון עבור הרווחים שנצברו ופטור מלא ממס הכנסה, אם תשאירו את הכסף בחיסכון ותמשכו אותו כקצבה מגיל 60.

יום עצמאות שמח!

הצטרפו לקופת גמל להשקעה של מיטב >>

החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ, מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
    רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
    אתם קוראים: הדליקו את התשואות: כך תחגגו עצמאות בכל יום
    Website by:

    © 2017 מיטב דש בע”מ
    אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.