תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

איך תחסכו מאות ואפילו אלפי שקלים בשנה בביטוח הרכב?

אפשר לחדש את ביטוח הרכב באופן אוטומטי בלי השוואות ואפשר לפנות לכל חברה ולבקש הצעה. אבל היום כבר אפשר להזין פעם אחת את הבקשה שלכם ולקבל ברגע את ההצעות המשתלמות ביותר מכל החברות

 אתם מכירים את שיחת הטלפון השנתית הזאת? "ביטוח הרכב שלכם עומד להסתיים", מבשרים לכם. "אנחנו רוצים לחדש אותו. לחייב בכרטיס האשראי משנה שעברה?". ייתכן שהמסר הזה מגיע במכתב, אבל התגובה של רבים מאתנו תהיה דומה: מתוך אוטומט עוברת בראש המחשבה "בטח, בטח תחדשו לי. רק אל תבהילו אותי עכשיו עם מחשבות על ביטוח. זה לא בשבילי הדברים האלה".

אבל רגע. לפני הבהלה הלא מוצדקת הזאת, זה הזמן לבצע סקר שוק קטן. כשאתם קונים רהיט באלפי שקלים, מחשב חדש או מנוי לחדר כושר – אתם לא משווים מחירים? אתם לא בודקים באינטרנט מה קורה בשוק?

הרכב שלכם הוא בדרך כלל אחד החפצים היותר יקרים. לא חסרים נזקים שעלולים להיגרם לרכב או לסביבתו מדי יום

ביטוח הרכב הוא חלק משמעותי מסל ההוצאות של כל משפחה ובדיוק כמו כל מוצר אחר שלגביו ברור שמשווים מחירים לפני ביצוע עסקה, מתבקש לעשות זאת גם לפני שבוחרים ביטוח רכב. השוואה יכולה לחסוך למשפחה מאות או אפילו אלפי שקלים בשנה. וכיום, כשאפשר להשוות מחירים בקלות ובמהירות באינטרנט, כבר אין סיבה להתחמק.

לא כזה מסובך

אנשים רבים נרתעים מהתעמקות בנושאי ביטוח, מתוך מחשבה מוטעית שמדובר בנושא מורכב מדי בשבילם. אבל היום, כשכל המידע נגיש באינטרנט, אפשר להבין בקלות את העקרונות המרכזיים בביטוח הרכב. זה באמת לא כזה מסובך.
בשלב ראשון, קראו קצת על הנושא והבינו על מה מדובר. בשלב שני השוו בין הצעות ובחרו בהצעה המתאימה והמשתלמת ביותר בהתאם לצרכים שלכם.

קראו עוד במגזין:

 

 

מהו ביטוח רכב?

הרכב שלכם הוא בדרך כלל אחד החפצים היותר יקרים שיש בבעלותכם. לא חסרים נזקים שעלולים להיגרם לרכב או לסביבתו מדי יום, כולל מעורבות בתאונות ופגיעות גוף (לא עלינו), פגיעות ברכב עצמו או ברכב אחר וכמובן גניבה. פוליסת הביטוח היא הסכם שעל פיו המבוטח משלם את דמי הביטוח, ובתמורה חברת הביטוח תפצה אותו במקרה שיתממש אחד מהסיכונים המבוטחים.

פוליסת ביטוח הרכב מורכבת משני כיסויים שנקנים בנפרד:

 • ביטוח חובה – ביטוח המכסה נזקי גוף, שכל בעל רכב או נהג חייב לרכוש, אפילו אם הרכב עומד ללא שימוש. במקרה של תאונה שיש בה נפגעים (ולא משנה מי האשם), הביטוח יכסה את נזקי הנפגעים, בין אם הם נוסעים ברכב או הולכי רגל.
 • ביטוח רכוש - ביטוח שאין חובה חוקית לרכוש, וכולל שתי אפשרויות עיקריות:
 • ביטוח צד ג' – פגעתם בטעות ברכב אחר? כמה מבאס. ביטוח צד ג' לפחות יציל אתכם מעלויות מטורפות, וישאיר אתכם רק עם אי הנעימות. זהו כיסוי לנזק שנגרם לרכוש של אדם אחר. אמנם אין חובה חוקית לרכוש אותו, אבל רבים עושים זאת כדי להימנע מתביעות אפשריות על נזקים שנגרמו בטעות. תביעות כאלה עשויות להגיע לסכומים גבוהים מאוד.
 • ביטוח מקיף – גם לכם נגנב הרכב? זה בדיוק הביטוח שרלוונטי לכם. זהו כיסוי לנזקים שנגרמו לרכב המבוטח כולל תאונות, גניבות, שריפות וכדומה. ביטוח מקיף כולל כיסוי לצד ג', אבל אפשר גם לרכוש פוליסת צד ג' בנפרד, וכך להוזיל את הפרמיה.

poll questionכשמגיע הזמן לחדש את ביטוח הרכב מה אתם עושים?

איך נקבע מחיר הביטוח?

ענף ביטוח הרכב עבר שינויים רבים בשנים האחרונות ונחשב לתחום דינמי ותחרותי מאוד בענף הביטוח. מחיר הביטוח נקבע לפי פרמטרים רבים הקשורים לנהג ולרכב, ובהם: סוג הרכב, שנת הייצור ורמת המיגון שלו (מפני גניבות ומפני תאונות), הנהגים המורשים, גילם, עברם התחבורתי והיסטורית התביעות שלהם.

כל חברות הביטוח מתייחסות לקריטריונים דומים, אבל כל אחת מעניקה משקל שונה לכל נתון. כתוצאה מכך נוצרים פערים של מאות עד אלפי שקלים במחיר הפרמיה השנתית שמציעות החברות השונות, בהתאם לפרופיל של כל מבוטח ורכבו.

מעבר לפוליסה הבסיסית המותאמת להנחיות משרד האוצר, חברות הביטוח מוסיפות (בהתאם לחוק) הרחבות המשפיעות על מחיר הפוליסה. הכוונה לכיסוי לנהג חדש, כיסוי לחלונות ומראות, שירותי דרך ברמות שונות ועוד כיסויים. למשל, אם אתם אוהבים להמר שאדי הדלק האחרונים יביאו אתכם בשלום לתחנת דלק – תוכלו להצטייד מראש בכיסוי שיושיע אתכם כשתתקעו.

כשאתם מגיעים לשלב סקר השוק, בדקו היטב את הכיסויים הנוספים ואת עלותם, ובחרו מה נחוץ לכם.

איך תבחרו את ההצעה המשתלמת ביותר?

למרבה המזל, כבר עברנו את הימים שהיה צורך להתקשר חברה אחרי חברה ולבקש הצעת מחיר, אם כי גם זה עדיין קיים. אפשר לעבור בין אתרי החברות ולבקש הצעות מחיר מקוונת. אבל דרך נוחה יותר היא השוואת הצעות באמצעות אתר שנהנה מנגישות און ליין למגוון מסלולי ביטוח שמציעות חברות הביטוח. כך אפשר להזין פעם אחת בלבד את פרטי הביטוח הנחוץ לכם, ולקבל ברגע את הצעת המחיר המשתלמת ביותר בהתאם לצרכים האישיים שלכם. כך, ברגע אחד של בדיקה אינטרנטית תוכלו לחסוך מאות או אלפי שקלים בכל שנה.

לחצו כאן >> וקבלו הצעה משתלמת לביטוח רכב

המידע בכתבה לא מהווה הצעה לביטוח ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם סוכן ביטוח. ההצעה שהלקוח יקבל מתבססת על הנתונים שמסר הלקוח בטופס שמילא. הפרמיה הקובעת לתשלום הינה הפרמיה שתוצג על גבי הפוליסה תופק ללקוח לאחר הליך המכירה. מיטב דש סוכנות לביטוח בע"מ.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 6 שנים

  למה אף אחד לא חוזר אלי?

 • לפני 6 שנים

  אתם נותנים מחיר יותר טוב מהמחירים לעובדי מדינה??

 • לפני 6 שנים

  נכנסתי וקיבלתי את אותו מחיר שאני משלם היום

 • לפני 6 שנים

  נתן לי את אותו המחיר שאני משלם היום

 • לפני 6 שנים

  מה מעניין אותכם אם אני גר בקומה תחתונה או עליונה אני גר בקופסה אז מה לא תעסו לי ביטוח תגידו מחיר לפי הנתונים ואני אחליט אם מתאים או לא למה להתפלסף

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: איך תחסכו מאות ואפילו אלפי שקלים בשנה בביטוח הרכב?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.