תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

השקעה בבורסה: איך לגרום לכסף לעבוד בשבילכם ב-3 צעדים פשוטים

04/04/2022

מי אמר שחייבים להבין בשוק ההון כדי ליהנות מכל הטוב שהוא יכול להציע? כך תוכלו להשקיע בבורסה מבלי להבין במניות

רוצים להצטרף למיטב מנג'ר? זה המקום להתחיל בו>>

כמעט עשור שהריביות בבנק נמוכות ולכן יותר ויותר אנשים מחפשים דרכים להשקיע בבורסה באופן עצמאי. בשנים האחרונות היו עליות בשווקים ולשם המחשה, מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 322.9% ב-20 השנים שחלפו מסוף ינואר 2002 עד סוף ינואר 2022.

לא חייבים להבין בשוק ההון, כדי להשקיע באופן מוצלח ולאפשר לכסף שלכם לעבוד בשבילכם.  כל מה שצריך הוא לתת למנהלי ההשקעות המקצועיים של מיטב לנהל את התיק שלכם – ולהניח לזמן לעשות את שלו.

קראו עוד במגזין:

 

בעוד שפוטנציאל התשואה מושך לבורסה משקיעים חדשים מדי שנה, ישנם חוסכים שעדיין חוששים לקפוץ למים. חלקם חוששים שאין להם הידע הנחוץ כדי להשקיע, ולחלקם אין נכונות או רצון הנדרשים ללמוד תחום חדש או לעקוב אחרי ביצועי התיק.

החדשות הטובות הן שאפשר ליהנות מכל יתרונות ההשקעה בשוק ההון, מבלי ללמוד את התחום ובלי להשקיע זמן יקר. כך תוכלו להשקיע בבורסה במינימום מאמץ, באמצעות שלושה צעדים פשוטים.

צעד ראשון: להגדיר מטרות

הצעד הראשון בדרך למטרה הוא להגדיר אותה. ממש כפי שמגדירים יעד לפני שמתחילים לנסוע, כך חשוב להבין מהי מטרת ההשקעה. כך, לדוגמא, חשוב שתשאלו את עצמכם: מהי התשואה הרצויה מההשקעה שלכם? מהי רמת הסבילות שלכם לסיכון? ככל שפוטנציאל התשואה עולה, כך צפויה לעלות רמת הסיכון. האם אתם מתכוונים להשקיע לטווח קצר או ארוך? ככל שההשקעה היא לטווח ארוך יותר, כך אפשר להגדיל את רמת הסיכון מתוך הנחה שגם במקרה של ירידות, לשוק יהיה זמן לתקן את הירידות. הגדרת מטרות המותאמות לצרכים והמאפיינים שלכם, תסייע לכם לחתור בצורה יעילה יותר למטרות שהגדרתם.

צעד שני: לתת לאנשי מקצוע לעבוד בשבילכם

אחרי שהגדרתם מטרות, כיצד תוכלו לחתור להשגתן גם אם אין לכם ידע או הבנה בשוק ההון? כאן נכנס לתמונה תיק ההשקעות המנוהל, פתרון ששינה בשנים האחרונות את כללי המשחק. עד לא מזמן רק משקיעים אמידים נהנו משירות ניהול תיקים, הכולל בניית תיק השקעות מותאם אישית וניהולו באופן אקטיבי על ידי מנהל תיקים  מאחר ורף הכניסה עמד על מאות אלפי שקלים.

בשנים האחרונות, עם זאת, השתנתה התמונה גם בזכות מיטב מנג'ר, פתרון שמאפשר לכל אחד ליהנות מניהול תיק השקעות דיגיטלי, עם רף כניסה של 25,000 ₪ בלבד.

תיק ההשקעות הדיגיטלי מנוהל על ידי מנהלי השקעות מקצועיים של מיטב, בהתאם לצרכים הייחודיים שלכם. הכרת צרכים אלו מבוססת על הליך דיגיטלי קצר, המספק אינדיקציה על המטרות שלכם, טווח ההשקעה שלכם, רמת הסיכון הרצויה ועוד. מידע זה מסייע למומחי ההשקעות של מיטב לבנות לכם תיק השקעות מותאם אישית.

לחצו כאן ותנו לכסף לעבוד בשבילכם>>

poll questionמהי הדרך המועדפת עליכם להשקעה בשוק ההון?

תיק ההשקעות הדיגיטלי מבוסס על השקעה בקרנות נאמנות נבחרות – מכשיר השקעה שמשקיע בעשרות עד מאות אגרות חוב ומניות בארץ ובחו"ל לצורך הגדלת הפיזור והיציבות. גם לאחר בניית תיק ההשקעות והיציאה לדרך מנהלי ההשקעות המקצועיים  של מיטב יהיו שם בשבילכם עם יד על הדופק ויבצעו שינויים בתיק בהתאם לצורך.

צעד שלישי: לתת לזמן לעשות את שלו

הספקנו כבר להבין שלאורך שנים, שוק ההון נוטה לעלות. ככל שהתשואות עולות, כך שווי תיק ההשקעות עולה. אבל, זו רק ההתחלה: לאורך זמן ישנו אפקט נוסף שיכול להעצים את העליות – ולעיתים בצורה משמעותית. קוראים לו אפקט הריבית דריבית, והכוונה היא לאפקט הריבית המצטברת שגורם לכך שהתשואות מושקעות מחדש, מניבות תשואה נוספת שגם היא מושקעת מחדש ומניבה תשואה נוספת, וכך הלאה.

ככל שחולף הזמן, אפקט זה הולך ומתעצם. דוגמה לצורך המחשה בלבד: במידה והשקעתם 50,000 ₪ ובניתם תיק השקעות מנוהל שמניב לצורך הדוגמה בלבד תשואה שנתית ממוצעת בגובה 7%, כעבור 20 שנה שווי התיק יהיה בסך של 193,484 ₪ ברוטו – כמעט פי 4 מהסכום המקורי שהשקעתם!

השורה התחתונה: לא חייבים להבין בשוק ההון, כדי להשקיע באופן מוצלח ולאפשר לכסף שלכם לעבוד בשבילכם.  כל מה שצריך הוא לתת למנהלי ההשקעות המקצועיים של מיטב לנהל את התיק שלכם – ולהניח לזמן לעשות את שלו.

לפתיחת תיק השקעות דיגיטלי >>

*השירות ניתן על ידי מיטב דש ניהול תיקים בע"מ ומיטב טרייד בע"מ ("מיטב דש") באמצעות פלטפורמה דיגיטלית להצטרפות לשירות ניהול תיקים. התיק מנוהל באמצעות קרנות נאמנות. מנהל הקרן הינו מיטב דש קרנות נאמנות בע"מ. מיטב עוסק בשיווק השקעות (ולא בייעוץ) ולו זיקה לנכסים המנוהלים על ידו. אין באמור לעיל ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור המתחשב בנתונים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ני"ע. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי. אישור הבקשה ופתיחת החשבון כפופים לשיקול דעתה הבלעדי של מיטב ובהתאם לתנאים הקבועים בהסכם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 6 חודשים

    מה ההכשר של תיק ההשקעות?

  • לפני 2 שנים

    עשיתי את התהליך ועשיתי העברה מהבנק. כמה זמן לוקח עד שההשקעה מתחילה?

  • לפני 2 שנים

    מה עם מסחר בבורסה שאני מנהל אותו? גם את זה יש אצלכם?

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: השקעה בבורסה: איך לגרום לכסף לעבוד בשבילכם ב-3 צעדים פשוטים
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.