תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

ברינה יקצורו: 5 זרעים שיצמיחו את החיסכון שלכם

אתם עובדים מסביב לשעון בשביל הכסף, אז למה שהוא לא יעבוד גם בשבילכם? ברוח חג הקציר, קבלו את הפעולות שיגדילו את החיסכון שלכם לאורך השנים, לפעמים גם במאות אחוזים

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו>>

כמעט כולנו חוסכים בדרך זו או אחרת, בין אם הכסף שלנו שוכב בחשבון העו"ש, או צובר תשואה וריבית דריבית בקרן השתלמות, קופת גמל להשקעה או קרן פנסיה – וגם אם הוא מושקע בבורסה באופן עצמאי  או מנוהל.

ככל שהחיסכון מניב תשואה גבוהה יותר למשך פרקי זמן ארוכים יותר, החיסכון גדל בקצב מהיר יותר שיכול להעניק לכם על פני השנים תוספת של מאות אחוזים לתשואה.

קראו עוד במגזין:

מצאו אדמה פורייה

לא משנה איזה זרעים נשתול, הם יתקשו לצמוח בקרקע צחיחה. גם הכסף שלנו זקוק לקרקע פורייה, כדי שיניב תוצרת: אם לדוגמא נשאיר את הכסף בחשבון העו"ש, הוא לרוב לא יניב רווחים. גרוע מכך: במציאות אינפלציונית של עליות מחירים, הכסף בעו"ש למעשה יאבד מערכו. גם תוכנית החיסכון בבנק לרוב תניב תשואה נמוכה שתקשה על הכסף שלנו לצמוח. במציאות שכזו חשוב לחפש אפיקי השקעה אחרים, שיכולים להגדיל את פוטנציאל התשואה לאורך זמן.

השקו בדיוק במידה

צמח צריך לקבל כמות מים נכונה, כדי שיוכל לגדול ולהניב פירות. גם הכסף שלכם צריך לקבל "השקיה" נכונה: בחירה באפיק ההשקעה, שמצד אחד יאפשר לכסף לצמוח ולהניב פירות, ומצד שני יעשה את זה במידה המתאימה לצרכים שלכם. בחירת האפיק המתאים לכם עוברת דרך שאלות כמו "מהי התשואה השנתית הרצויה?", "מהו משך החיסכון?" ו"מהי הסבילות שלכם לסיכון?" כשחוסכים לטווח ארוך אפשר לבחור באפיקים שבהם פוטנציאל התשואה גבוה יותר וכך גם רמת הסיכון, מתוך הנחה שגם במקרה של ירידות יהיה לשוק מספיק זמן לתקן.

עברו למערכת השקיה אוטומטית

רבים מאיתנו רוצים להשקיע בבורסה, מתוך הבנה שלאורך שנים השווקים נוטים לעלות. אך מה עושים כשאין ידע או זמן לבצע השקעות בתחום שאנחנו פחות מכירים? כאן נכנסים לתמונה אפיקי ההשקעה המנוהלים, שבהם כספכם מושקע בשוק ההון ומנוהל על ידי מומחי השקעות מנוסים, בלי שתצטרכו להקדיש זמן יקר או לשבור את הראש בעצמכם. קרן השתלמות, קופת גמל להשקעה, ביטוח מנהלים, קרן פנסיה ואפילו תיק השקעות דיגיטלי – כולם אפיקים מנוהלים, שמאפשרים לכם להגדיל את פוטנציאל התשואה ביחס לבנק, במינימום מאמץ מצדכם. בשביל זה יש מומחי השקעות, ש"משקים" ומשקיעים את הכסף בשבילכם.

עדיין לא פתחתם קופת גמל להשקעה? זה הזמן >>

poll questionמהי הדרך המועדפת עליכם להשקעה בשוק ההון?

"גזמו" את ההוצאות המיותרות

כפי שגוזמים עץ כדי שהענפים הגדלים לא יכבידו עליו, כך חשוב לגזום את הרכיב שיכול לכרסם בחיסכון שלכם – דמי הניהול. דמי ניהול גבוהים במכשירי השקעה מנוהלים, עלולים להצטבר במשך השנים לסכומים משמעותיים. ככל שהחיסכון הוא לתקופה ארוכה יותר, כך גם הבדל של שברירי אחוזים בדמי הניהול עלול להגיע לעשרות אלפי שקלים ויותר.

איך אפשר לחסוך בדמי הניהול? ראשית, ניתן לבצע סקרי שוק ולנהל משא ומתן על גובה דמי הניהול. מעבר לכך, אפשר לבחור אפיקים שכבר מגלמים הנחה משמעותית בדמי הניהול. בזמן שדמי הניהול המרביים בקרנות הפנסיה בישראל עומדים על 6% מההפקדות ו- 0.5% מהצבירה, קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב מציעה 1% מההפקדות ו-0.22% מהצבירה בלבד.

ניתן "לגזום" הוצאות גם דרך מיצוי הטבות מס בחלק מאפיקי ההשקעה. כך לדוגמא, חיסכון בקופת גמל להשקעה ומשיכת הכספים כקצבה חודשית מגיל 60 תעניק פטור מלא ממס הכנסה וממס רווחי הון.

תנו לעץ להכות שורש

אפקט הריבית המצטברת, במסגרתו הרווחים שנוצרו מושקעים מחדש, מייצרים רווחים נוספים שגם הם מושקעים וחוזר חלילה – מגדיל מאוד את החיסכון.  ככל שהחיסכון מניב תשואה גבוהה יותר למשך פרקי זמן ארוכים יותר, החיסכון גדל בקצב מהיר יותר שיכול להעניק לכם על פני השנים תוספת של מאות אחוזים לתשואה. עקירת השורשים ומשיכת הכספים תגדע את הצמיחה המהירה של החיסכון, על כל הפירות העסיסיים שהיה יכול להפיק בשבילכם.

חג הקציר הוא הזדמנות מצוינת לחשוב על התוצרת שיכולים להצמיח כספי החיסכון שלכם, אם רק תדעו לבצע את הפעולות הנכונות. מי אמר שצריך לזרוע בדמעה, כשאפשר לזרוע בחוכמה?

הצטרפו לקופת גמל להשקעה של מיטב >>

החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ, מבית מיטב ואיילון ביטוח. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 2 שנים

  מרוב דימויים של עצים וזרעים, הלכתי לאיבוד ולא הבנתי את כל מה שהסברתם.

  • לפני 1 שנים

   חחחח כנל

 • לפני 2 שנים

  מה שניזרע במשך חודשים רבים התרסק במשך חודש.אז מה בדיוק לזרוע?עד שנחזיר את ההפסדים שזרענו ולא הספקנו לקצור יהיו עוד כמה מפולות בדרך. שהחקלאים יזרעו.

  • לפני 1 שנים

   עשית אחלה תשואות בקורונה, ועכשיו כשהבועה התפוצצה והשווקים מתקנים את עצמם אתה בוכה על זה? השקעות הן אך ורק לטווח הארוך. לא מסוגל לספוג ירידות ולחכות בסבלנות כמה שנים? כנראה שהעולם הזה לא בשבילך.

  • לפני 2 שנים

   תירגעו ,כנסו לאתר ובידקו, תוכלו לראות שבטווח של שנים המדדים הוכיחו את עצמם במאוד מאוד
   כנסן ותיראו

  • לפני 2 שנים

   לכן חשוב לחכות לאורך זמן של 10 שנים שהשוק קרוב לוודאי ירוויח ולחסך ככל שניתן בדמי הניהול

  • לפני 2 שנים

   מב אתם ילדים? אם השקעתם בקרן מחקה ממד אז שנה שעברה הרווחתם המון והשנה הפסדתם חלק גדול מהרווח


   ןאם הימרתם על דעת עצמכם כי חשבתם שאתם גאונים אז.

  • לפני 2 שנים

   כמו בקאזינו, שבעל הבית הוא תמיד המרוויח, כך בניהול השקעות ע"י בית השקעות - בית ההשקעות מרוויח. שוק עולה או שוק יורד ודמי הניהול לעולם נגבים מהלקוח.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: ברינה יקצורו: 5 זרעים שיצמיחו את החיסכון שלכם
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.