תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

לא בשמיים: כך תקצצו בעשרות אחוזים את ההוצאות בחופשת הקיץ

במקום להשקיע אנרגיות באינספור פעולות שיחסכו במקרה הטוב סכומים קטנים, כדאי לכם להתמקד בשלושת ההוצאות הגדולות של חופשת הקיץ ולחסוך עד אלפי שקלים

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו>>

מי שאומר שאין מחיר לחופש, כנראה שכח את חופשת הקיץ. אחרי הכול, בחודשי החופש הגדול ההוצאות תופחות באופן משמעותי. כמה משמעותי? על-פי בדיקה שביצעה המועצה הישראלית לצרכנות בשנת 2019, ההוצאה למשפחה עם שני ילדים גדלה בחודשי הקיץ בכ-22,000 ₪ בממוצע

ההתמקדות בשלושת ההוצאות הגדולות של החופש הגדול תסייע לכם להקטין את ההוצאות באלפי שקלים, ולא פחות חשוב: לחטב את אחד השרירים החשובים ביותר (ולא רק בקיץ) – שריר החיסכון.

קראו עוד במגזין:

עם זאת, באמצעות התנהלות נכונה, אתם יכולים לחסוך אלפי שקלים. ולא, אנחנו לא מציעים לכם להתפזר על אינספור פעולות קטנות ולחרב לכם ולילדים את כל הכיף בקיץ. למעשה, אם תתמקדו בשלושת ההוצאות הגדלות ביותר של הקיץ ותצליחו להקטין אותן, תשיגו קיצוץ של עשרות אחוזים בסך ההוצאות.

הפחיתו את מחיר החופשה המשפחתית

לפי נתוני המועצה לצרכנות, העלות של חופשה משפחתית עומדת בממוצע על 10,000 ₪. זאת ההוצאה הגדולה ביותר בעוגת ההוצאות הקיצית, כ-45% מסך ההוצאה בחופש הגדול. כלומר, יש ממה לחתוך – והרבה. הדרכים להוזלת החופשה רבות ומגוונות, כל מה שנדרש מכם הוא תכנון מראש ופתיחות מחשבתית.

כמה עצות שיכולות לעזור בקבלת החלטה:

 • בחרו ביעדים פחות יקרים: יעדים קרובים כמו יוון או קפריסין, או לחלופין יעדים במזרח אירופה דוגמת פולין, אמורים לעלות פחות בהשוואה לחופשה במערב אירופה – והם מהנים לא פחות.
 • בצעו החלפת בתים בחופשה בישראל: לינה בבית מלון היא בדרך כלל ההוצאה הגדולה ביותר בחופשה. רוצים לחסוך את העלויות? אם אתם נופשים בארץ, תוכלו לבצע החלפת דירה: אתם תתארחו בבית של משפחה אחרת והיא תתארח בבית שלכם. ישנם כללים ברורים לביצוע החלפת דירה, כמו להשאיר את הבית שלכם נקי ומסודר מצד אחד, ומהצד השני, לשמור על הרכוש בבית בו אתם מתארחים. 
 • בחו"ל - השכירו דירות: אם אתם טסים לחופשה בחו"ל והחלפת בתים לא אפשרית, תמיד אפשר להשכיר דירה במדינת היעד בעזרת אתרים דוגמת Airbnb. כדי להעצים את החיסכון, אפשר לסבלט את הבית שלכם. פעולות אלו יאפשרו לכם לחסוך במצטבר אלפי שקלים.
 • התארגנו בקבוצה: ככל שכוח הקנייה שלכם יהיה גדול יותר, כך גדל הסיכוי לקבל הנחות משמעותיות (למשל, במקרה שבכל זאת תחליטו ללון בבית מלון).
 • חפשו אטרקציות חינמיות או מוזלות: כמו בארץ, גם בחו"ל אפשר למצוא אטרקציות רבות במחיר מוזל – או אפילו בחינם. כל שצריך הוא להיערך מראש, ולבדוק אילו מהן קרובות למסלול הטיול שלכם.

עדיין לא פתחתם קופת גמל להשקעה? זה הזמן >>

poll questionבכמה גדלות בממוצע ההוצאות שלכם בחודשי הקיץ בהשוואה לשאר השנה?

חפשו קייטנה במחיר מוזל

קייטנות פרטיות הן ההוצאה השנייה בגודלה בקיץ, סדר גודל של 2,500 ₪ לכל ילד, כ- 5,000 ₪ לשני ילדים. גם במקרה הזה, אפשר לחסוך אלפי שקלים בעלות הקייטנה באמצעות התנהלות נכונה:

 • בצעו הרשמה מוקדמת: חלק מהקייטנות מעניקות הנחה עבור הרשמה מוקדמת, ולכן כדאי לחפש ולבצע את ההרשמה בהקדם.
 • חפשו הנחות: יש קייטנות שמעניקות הנחות, דוגמת הנחה דרך מקום העבודה, הנחה לחד הוריים ועוד. אם אתם שולחים יותר מילד אחד לאותה המסגרת, ייתכן שגם במקרה הזה אתם זכאים להנחה. ככלל, נסו להתמקח ולהוזיל עלויות, יש לכם רק מה להרוויח.
 • התארגנו בקבוצה: טרנד שצובר תאוצה במגוון תחומים - וגם בתחום הקייטנות: מדובר בקבוצות הרשמה של מספר הורים, שמתארגנים יחד ומקבלים הנחה משמעותית תמורת הרשמה קבוצתית לקייטנה. בדקו עם הורים בגן או בבית ספר את האפשרות להירשם במשותף.
 • צרו קייטנה משלכם: במחשבה ראשונה זה יכול אולי להרתיע, אך כשחושבים על זה לעומק מבינים שבהשקעה מינימלית אפשר לחתור לחיסכון כספי מקסימלי. התארגנות עם עוד הורים תאפשר להורה התורן לקחת יום חופש אחד בלבד מהעבודה, וליהנות מסידור לילד בשאר הימים.  

חסכו את עלויות האוברדרפט

העיסוק בהוצאות הרבות בתקופת החופש הגדול לרוב מתעלם מעלות סמויה אך משמעותית: האוברדראפט, שתופח בעקבות הגידול בהוצאות. לפי דוח שפרסם בנק ישראל רק לפני שנה, הריבית הממוצעת על המינוס עמדה על 8.5%. וזה עוד לפני שלוקחים בחשבון את העלאות הריבית בשנה האחרונה– ואת הריביות הגבוהות של הלוואות חוץ בנקאיות. הוצאות החופש הגדול מגדילות את המינוס הקיים ממילא? הגדלת האוברדרפט עלולה לעלות לכם אלפי שקלים בשנה. בעזרת תכנון נכון, ניתן לטפל גם בזה:

 • בדקו האם יש לכם חסכונות ש"שוכבים" בבנק: לרבים מאיתנו יש חיסכון בנקאי שמקבל במקרה הטוב שברירי אחוזים בשנה, בזמן שמשלמים קרוב ל-10% על המינוס. במקום לממן את הבנק, בדקו האם יש לכם חיסכון שיכול לכסות את המינוס, ולחסוך לכם אלפי שקלים בשנה.
 • חסכו לחופשה הבאה: דרך נוספת לשלוט במינוס בבנק היא להתחיל לחסוך כבר עכשיו לחופשה הבאה. גם חיסכון של 1,000 ₪ בחודש יכול להיות משמעותי, ובעזרת צמצום הוצאות בלתי הכרחיות זה בהחלט אפשרי. במקום שהכסף יעלה אבק בבנק, אפשר לחסוך אותו בקופת גמל להשקעה, מכשיר פיננסי שמאפשר לכם גם לחסוך לכל מטרה, גם למשוך את הכסף מתי שרוצים וגם להגדיל את פוטנציאל התשואה, באמצעות השקעה באחד ממגוון מסלולי ההשקעה שנתונים לבחירתכם.

ההתמקדות בשלושת ההוצאות הגדולות של החופש הגדול תסייע לכם להקטין את ההוצאות באלפי שקלים, ולא פחות חשוב: לחטב את אחד השרירים החשובים ביותר (ולא רק בקיץ) – שריר החיסכון.

הצטרפו לקופת גמל להשקעה של מיטב >>

החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ, מבית מיטב ואיילון ביטוח. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 1 שנים

  שלוש ההוצאות.
  ותודה על הכתבה

 • לפני 1 שנים


  תמונת ילדים תמיד נחמדה
  אבל
  התמונה שפרסמתם עם דגל הגאוה
  ממש ממש לא לענין

  • לפני 1 שנים

   תגובה חשוכה!!! מה הבעיה עם דגל הגאווה?! מה גם שבכלל מדובר בעפיפון צבעוני! מאחל לך קצת אור בחיים

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: לא בשמיים: כך תקצצו בעשרות אחוזים את ההוצאות בחופשת הקיץ
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.