תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

האם קרן הפנסיה שלכם עובדת בשבילכם?

רובנו חוסכים לפנסיה בשיטת "שגר ושכח" בעוד שמתחת לפני השטח מתרחשים תהליכים דרמטיים שיכולים להשפיע באופן מהותי על שווי החיסכון. כך תגלו האם קרן הפנסיה עובדת בשבילכם – או עליכם

להצטרפות לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש, לחצו כאן>>

רובנו מוכנים להשקיע זמן רב, לפעמים גם שעות, בבחירת רהיט לסלון, טלוויזיה חדשה, סמארטפון, פריט לבוש או הנעלה או אפילו מוצר חלב בסופר, אך לא מודעים בדרך כלל להחלטות הקריטיות שאנחנו אמורים לקבל בנוגע לחיסכון הפנסיוני, החיסכון הגדול ביותר בחיינו.

בדומה לתשואות, גם כאשר מדובר בעלויות דמי הניהול כל אחוז עשוי להיות משמעותי ולהגדיל את החיסכון. 

קראו עוד במגזין:

 

היעדר החלטה או בחירות לא נכונות, עלולים לגרום לפנסיה שלנו להצטמק במאות אלפי שקלים עד גיל הפרישה. מכיוון שמדובר בחיסכון שנמשך עשורים רבים ומגלגל סכומי כסף גדולים, גם לבחירות "קטנות" עלולה להיות השפעה דרמטית. האם יש לכם קרן פנסיה?  האם אתם מתכוונים לבחור קרן פנסיה? קבלו כמה כללים שיסייעו לכם לבחור נכון.

בדקו את ביצועי הקרן

כספי החיסכון בקרן הפנסיה מושקעים באחד ממגוון מסלולי השקעה לבחירה. התשואות שתשיג הקרן ישפיעו באופן ישיר על הסכום שיצטבר בחיסכון עד הפרישה. הנה דוגמה להמחשה בלבד עד כמה ההבדל בביצועי הקרן יכול להיות משמעותי: נניח שאתם והמעסיק מפרישים מדי חודש 1,500 ₪ לקרן הפנסיה. במידה והתשואה החודשית תעמוד על 3%, לאחר 40 שנה יצטברו בחיסכון הפנסיוני 1,389,089 ₪ ברוטו.

מה יקרה אם התשואה השנתית שתניב קרן הפנסיה תצמח ב-5%? למראית עין, מדובר בתוספת לא גדולה של 2% לשנה. בפועל, לאחר 40 שנה יצטברו בחיסכון הפנסיוני 2,289,030 ₪ ברוטו - כמעט 900 אלף יותר מאשר בתרחיש הראשון. זאת על אף שבשני המקרים הופקדו בדיוק אותם הסכומים מדי חודש.

גלו עוד על קרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש>>

poll questionהאם משכת במהלך שנות עבודתך פיצויי פיטורים?

בחרו במסלול המתאים לכם

כולנו רוצים שכספי החיסכון שלנו יניבו תשואות כמה שיותר גבוהות, אך ככל שפוטנציאל התשואה עולה, כך עולה גם רמת הסיכון. לכן, לצד בדיקות התשואות, חשוב לבחור מסלול השקעה בהתאם למצב האישי והצרכים הייחודיים. בבחירת המסלול יש להביא בחשבון שיקולים כדוגמת רמת סבילות לסיכון וגיל. ככל שאתם רחוקים יותר מגיל הפרישה, כך יישאר יותר זמן לתקן במקרה של ירידות שערים בשווקים. כחוסכים צעירים, כדאי לשקול אפיקים מנייתיים, שבהם פוטנציאל התשואה נוטה להיות גבוה יותר.

חיתכו את דמי הניהול

גם חוסכים שבודקים את התשואות ובוחרים במסלול ההשקעה האופטימלי מבחינתם, לרוב לא מודעים לגורם שמכרסם בכספי החיסכון: דמי הניהול. קרן פנסיה היא מכשיר השקעה מנוהל, שבו המסלולים השונים מנוהלים על ידי מנהלי השקעות מקצועיים. בהתאם לכך, החיסכון בקרן הפנסיה כולל שני סוגי דמי ניהול: מההפקדות השוטפות ומהצבירה (הסכום הכולל הצבור בקרן הפנסיה).

בדומה לתשואות, גם כאשר מדובר בעלויות דמי הניהול כל אחוז עשוי להיות משמעותי ולהגדיל את החיסכון. מכאן החשיבות הגדולה בהוזלת דמי הניהול. את גובה דמי הניהול אפשר לבדוק בקלות מתוך האזור האישי בחברה שמנהלת עבורכם את קרן הפנסיה, או בדוחות התקופתיים שאתם מקבלים מדי רבעון ומדי שנה. חוסכים רבים עדיין משלמים את דמי הניהול המקסימליים המותרים בחוק: 6% מההפקדות ו- 0.5% מהצבירה.

בכמה אפשר להוזיל את דמי הניהול? כדי לענות על השאלה הזו, צריך להכיר את קרנות הפנסיה הנבחרות, יוזמה של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר. מיטב דש זכתה במכרז כבר שלוש פעמים ברציפות. קרן הפנסיה הנבחרת שלנו חותכת באופן משמעותי את עלויות דמי הניהול המקסימליים, מ- 6% ל- 1% בלבד בהפקדות ומ-0.5% ל-0.22% בצבירה.

משלמים דמי ניהול גבוהים? במקום להזיע ולהתמקח, ניתן פשוט לבחור בקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש, שחותכת את דמי הניהול ומאפשרת לכסף שלכם לעבוד יותר קשה בשבילכם.

הצטרפו עכשיו לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש, לחצו כאן>>

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. החברה המנהלת מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 2 שנים

    שלום רב, קראתי בעיון. מה אחוז העמלה השנתי שאתם גובים כפונקציה לסכם ההשקעה (מדורג)?
    תודה.

  • לפני 2 שנים

    צרו קשר עימי במשרדי
    03-6298483

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: האם קרן הפנסיה שלכם עובדת בשבילכם?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.