תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

בני 50+, את הכתבה הזו לא כדאי לכם לפספס

אם אתם בני 50 ומעלה, כנראה שגם לכם עולות תהיות רבות על כיצד יראה אופי החיים שלכם לאחר גיל הפרישה. האם יהיה לנו מספיק כסף כדי לשמור על רמת חיים נאותה והאם ניתן כבר היום לנסות ולשפר את מצבכם?

התחילו לחסוך לפרישה באמצעות קופת גמל להשקעה >>

 אז אם אתם מעל גיל 50, כנראה שגם אתם מבינים שרובנו לא חסכנו מספיק כסף לפנסיה ולכן ישנה מחשבה לגבי סכום הכסף איתו נצטרך להסתדר בעוד 5, 7, או 10 שנים, כשנגיע לגיל הפרישה. החשש הוא שייווצר פער בין רמת ההכנסה ורמת החיים אליהן התרגלנו, לבין אלו שיהיו לנו לאחר מכן, וכנראה שאף אחד מאיתנו לא רוצה להיות תלוי במדינה או בבני המשפחה לאחר הפרישה לפנסיה.

בסוף שנת 2016 הושק מכשיר חיסכון חדש במטרה לסייע לאנשים הקרובים לגיל הפרישה וחוששים מההכנסה שתיוותר להם לאחר שיפרשו ממקום העבודה

ממה נובע הפער הזה?

פער ההכנסות בין השכר שאנו מרוויחים כיום לבין הקצבה שנקבל בגיל פרישה, יכול להיווצר בשל מגוון גורמים. ארבעה גורמים נפוצים הם:

 1. עבודה במקומות שלא היו מסודרים ולא הפרישו כראוי לפנסיה שלכם.
 2. מעבר בין עבודות ומשיכת כספי הפיצויים במקום לשמור אותם לגיל הפרישה (פעולה שכנראה פגעה מאוד בסכום החיסכון הנצבר).
 3. שנים של עבודה כעצמאי ללא דאגה לחיסכון פנסיוני (רק השנה החלה החובה החוקית לעצמאים להפריש כספים לפנסיה).
 4. פערי שכר משמעותיים בין עבודות בעשור השלישי ו/או הרביעי לחיינו, לבין השכר כיום בעשור החמישי (לכולנו ברור שיש הבדל בין הפרשה לחיסכון פנסיוני משכר של 6 או 7 אלף ש"ח בחודש לבין הפרשה משכר של 10 או 12 אלף ש"ח בחודש).

קראו עוד במגזין:

 

איך אפשר לצמצם את הפער בחיסכון?

בסוף שנת 2016 הושק מכשיר חיסכון חדש במטרה לסייע בין היתר לאנשים כמוכם, כאלו הקרובים לגיל הפרישה וחוששים מההכנסה שתיוותר להם לאחר שיפרשו ממקום העבודה. למכשיר החיסכון קוראים 'קופת גמל להשקעה' והוא מאפשר לכל אחד לחסוך עד 70 אלף ש"ח בשנה קלנדרית.

לחצו כאן ופתחו חיסכון לקראת גיל הפרישה >>

בשלב הזה אתם בטח שואלים "איך זה בדיוק עוזר לי?", אז הנה התשובה. הסיבה שבגללה ניתן לחסוך רק עד 70 אלף ש"ח בשנה, היא שכספי החיסכון יכולים להיות פטורים ממס, במידה ואת הכסף שנצבר, תמשכו כקצבה לאחר גיל 60. יחד עם זאת, חשוב לציין שמדובר בתקרה של 70 אלף ש"ח עבור כל תעודת זהות. כלומר אם פותחים חסכונות עבור 2 בני זוג, ניתן לחסוך עד 140 אלף ש"ח בשנה וכן הלאה.

הפתרון: קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה הושקה כאמור בסוף שנת 2016. מדובר במכשיר חיסכון גמיש ונזיל ובעלויות אטרקטיביות יחסית. אנו במיטב דש מנהלים קופות גמל להשקעה במגוון מסלולי השקעה – החל ממסלולים ברמת סיכון נמוכה ועד מסלולים עם חשיפה גבוהה למניות וברמת סיכון גבוהה, כך שכל אחד יכול לבחור את המסלול המתאים עבורו ואף לעבור מעת לעת בין מסלולי ההשקעה, ללא תשלום מס.

החיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה הנו נזיל לגמרי, כלומר הכסף לא סגור לשנה או מספר שנים, אלא ניתן למשוך אותו מתי שרוצים, כאשר הכסף יועבר לחשבון הבנק שלכם בתוך 4 ימי עסקים מרגע העברת הבקשה. המשמעות היא שאם חסכתם לגיל הפרישה, אך מסיבה כלשהי החלטתם למשוך את הכספים למטרה אחרת, הכסף אינו כלוא וניתן למשוך את כולו בצורה הונית (משיכה אחת), בכפוף לתשלום מס על הרווחים.

איך ניתן להצטרף?

במיטב דש דאגנו לבנות עבורכם אתר הצטרפות פשוט ונוח, כך שתוכלו להצטרף בקלות בכל זמן ומכל מקום ולהתחיל לשפר את החיסכון שלכם לטובת הפרישה לפנסיה. באתר תדרשו למלא את פרטיכם, להעלות תמונה של תעודת הזהות שלכם ותוכלו אף להפקיד כספים לקופה. אנו מאפשרים לכם להחליט על אופן ההפקדה המתאים לכם, כאשר אנו מאפשרים הפקדה חד פעמית, הפקדה חודשית קבועה, או גם וגם.

אנו במיטב דש מציעים לכם להתחיל לחסוך באמצעות קופת גמל להשקעה, וכל זאת בקלות דרך האינטרנט. לחצו כאן והתחילו לחסוך במטרה לשפר את הכנסתכם בגיל הפרישה.

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 6 שנים

  אני מחפש קופת גמל להשקעה ללא דמי ניהול. יש למיטב קופה כזו

 • לפני 6 שנים

  האם מקופת גמל אפשר למשוך קצבה חודשית בפנסיה

 • לפני 6 שנים

  שלום
  אם אני שמה 70,000 שח בקופה, כמה יהיה לי בעוד 3 שנים בגיל 60?

  • לפני 6 שנים

   70000 כפול 3 =210000 פלוב ריבית 2 אחוז לשנה =210000 +ריבית פלוס הצמדה =עוד 240000 פלוס מינוס.

 • לפני 6 שנים

  מה העלויות השוטפות בקרן ? דמי ניהול שנציים וממה דמי הניהול והאם יש עלויות נוספות ?

  • לפני 6 שנים

   שלום רן,
   העלויות השוטפות הינן דמי ניהול שנתיים העומדים על 0.7% מהצבירה השנתית בלבד.
   מעבר לכך, כמו בכל קופה גם בקופת הגמל להשקעה יש הוצאות ניהול השקעה, שהולכות ישירות לבורסה לניירות ערך עבור פעולות קנייה ומכירה שמנהלי ההשקעות מבצעים מידי שנה בקופה. העלות משתנה ותלויה בכמות הפעולות ובמסלול ההשקעה. הוצאות ניהול ההשקעות מגולמות בתשואה.

 • לפני 6 שנים

  פנסיה כמה אנשים חיים אם כבר בפנסיה מתוך דוגמה 1000 איש נגיד 500 יגיעו עד גיל 75 בלחץ 400 עד 77 300 79 200 80 100 גג עד 90 ולא עד 120 חחחח והבית שלכם כמובן מי שקנה נכס יכול למכור ולעבור לבית קטן יותר חצי ממה שנשאר ישים גם לפנסיה ויגיע אם זה לגיל 120 חחחחח אם יגיע בכלל ל 90 דיינו

 • לפני 6 שנים

  כולם עסוקים בלרוץ והל מתנקז לכסף בשביל לקנות בית צריך משכנתה שכבר הופך אותנו לעבדים הבאפשרות היחידה להגיע לגיל 80ולהגיד עשיתי משהו עם החיים האלה ולא בזבזתי אותם לרייק צריך להשקייע צריך קארוון נייד למצוא לוקישן טוב עדיף שיהיה על יד נחל/מעיין בשביל שיהיה מיים פאנלים של חשמל סולרי להשקיע כמה שנים טובות בפיטוח המקום אם זה לבנות הגל מחומרים של הטבע אבן סלע עץ וכו' ולנטוע כל עץ פרי וירק שקיים להביא עופות כבשים והנה יש לך אוכל מיים חשמל ובית של החלומות עם הכל ויותר מזה בהשקעה מנימלית עכשיו נשאר לעבוד מעט בשביל הכיף וגם אם אנחנו רוצים כסף בשביל בגדים או כל דבר שמצריך כסף אם חיים במציאות כזאת בכל זאת זה הרבה פחות (עבד)אני מתחנן אל תהיו עבדים בגלל שככה מנהלים אותנו ההנהלה כשלה במלוא מובן המילה תקחו את החיים בפורפורציות אוהב אותכם חג שמח

 • לפני 6 שנים

  אולי מישהו יסביר לי איך זוג מעל גיל 50 שחושש בפנסיה לא יהיה לו מספיק יכול להפריש לחיסכון 140,000 אלף ש"ח בשנה? זה הרי מצריך שכר (רק עבור זה ) של כמעט 300,000 ש"ח מה שאומר שיחד עם קיום חיים נורמליים זוג כזה צריך להכניס ברוטו לפחות 650,000 ש"ח בשנה שזה למעלה מ-50,000 ש"ח לחודש עבור שני בני הזוג. תגידו, מי שמרוויחים כאילו סכומים חוששים שלא יהיה להם לפנסיה ? התשובה היא לא !!! והמסקנה ....זו עבודה בעיניים !!! עוד תרמית מבית היוצר של כחלון. עוד הטבה לעשירים שנותנת כלום לעניים.

 • לפני 6 שנים

  עשיתי חיסכון עם מלוא סכום הזכאות השנתי. חייב לציין שהופתעתי לטובה מהתהליך. היה פשוט ותהליך נעים. עכשיו השאלה היא איך אני מפקיד שוב גם בשנה הבאה (2018)? הרי אין לי פרטי כניסה שוב להצטרפות

 • לפני 6 שנים

  אם אני לא טועה, והבנתי את מה שהנציגה הסבירה, הקופה נזילה, אך אם מוצאים לפני הפנסיה צריך לשלם 35% מס על רווחי החסכון שלך, הפטור הוא רק במשיכה לקצבה ורק אחרי גיל פנסיה (ולא ניתן למשוך כסכום אחד חד פעמי)

 • לפני 6 שנים

  כולם עוסקים בשלב הצבירה - יאלה הגענו וחסכנו מיליון שח וכעט צריך לשלם מזה קצבה - מה קורה? איזה מקדם נקבל? מה שיהייה עוד 20 שנה? ומה התנאים של שלב החלוקה? ומה עם יורשים? ומה עם העמלות של תקופת תשלום הקצבה.לדעתי צריך להראות לכולם את כל התמונה ולא רק הוורוד של הצבירה וחיסכון אולי במיסוי כי את נבוט מקבלים בסוף - וזה לא מספרים. זיכרו שאלו כספים ששולמו בעדם מס והם מהנטו - לא מהמעסיק. ולכן דין כדאיות חיסכון בגמל רגיל שונה מחיסכון מהנטו.

 • לפני 6 שנים

  שלום אלימלך,
  כמובן שאף גוף לא יכול להבטיח לך תשואות, אך לאורך זמן שוק ההון מוכיח את עצמו ומניב תשואות טובות מאוד, יותר מהפקדונות הבנקאיים (פק"ם/פר"י) שמניבים תשואה נמוכה מאוד אשר תלויה בריבית.
  כמו כן, אכן החיסכון בקופת הגמל להשקעה נזיל וניתן להוציא אותו בכל רגע נתון.

 • לפני 6 שנים

  אם אני מבין נכון:
  יש לי מעט כסף בבנק אני מקבל 0 ריבית אפשר להפקיד אצלכם ולקבל יותר על ידי חשיפה מנייתית !!??
  וכדי להבין נכון אני יכול למשוך מתי שבא לי ???

 • לפני 6 שנים

  כל הכבוד. אני חושב שפעם ראשונה שאני נתקל, שניתנת אפשרות להגיב על פרסומת ורק על זה מגיע לכם קרדיט עצום, וכל זאת מבלי להתייחס לפרסום עצמו.
  כל הכבוד.

 • לפני 6 שנים

  שלום יורם,
  גם אם אתה לא בן 50+ אתה יכול לפתוח את המוצר החדש ולהנות מיתרונותיו. המוצר פונה לכלל האוכלוסיה.

 • לפני 6 שנים

  מעניין, עדיין לא בן 50+.
  יש מוצר כזה גם לצעירים יותר?

 • לפני 7 שנים

  שלום ינאי,
  דמי הניהול מעודכנים ומופיעים באתר שלנו (דמי ניהול של 0.7% בלבד לשנה).
  כמו כן, גם התשואה במוצר הנ"ל מופיעה באתר שלנו תחת רשימת קופות הגמל של מיטב דש. התשואה המופיעה באתר היא מתחילת השנה, לאור העובדה שמדובר במוצר חדש שהחל לפעול בדצמבר 2016.

 • לפני 7 שנים

  מדוע לא מפורסמים דמי ניהול ואחוזי ההצלחה שלכם?

 • לפני 7 שנים

  שלום אילן,
  במידה ותרצה לקבל קצבה מהכספים שבקופת הגמל להשקעה, הכספים יועברו לקופת גמל משלמת לקצבה (ביטוח מנהלים / קרן פנסיה) והמקדם ייקבע בעת מימוש הכספים כקצבה.

 • לפני 7 שנים

  שלום נלי,
  כפי שכתבתי גם ליוסי, את קופת הגמל להשקעה לא ניתן לפתוח על שם שני בני הזוג. כמו קרנות השתלמות וקופות גמל רגילות, גם קופת הגמל להשקעה רשומה על שם בן אדם אחד. לכן, במידה ומעוניינים לפתוח קופה כזאת עבור שני בני הזוג, נדרש לבצע את התהליך פעמיים.

 • לפני 7 שנים

  שלום יוסי,
  לא ניתן לפתוח את קופת הגמל להשקעה כחשבון משותף. הקופה היא שמית ולכן ניתן לפתוח אותה על שם אחד בלבד, כאשר אפשר להגדיר את בן/בת הזוג כמוטב.

 • לפני 7 שנים

  למה לא ניתן לפתוח עבורי ועבור בעלי באותו התהליך? אמנם התהליך שלכם נח אבל הייתי צריכה לעבור הכל פעמיים בשביל לפתוח. מיותר

 • לפני 7 שנים

  איך ייקבע המקדם לפיו תחושב הקצבה? האם המקדם יהיה גבוה יותר או נמוך יותר מזה שבקרן פנסיה? האם יהיה צורך להעביר את הכסף לקרן פנסיה בעתיד?

 • לפני 7 שנים

  האם ניתן לפתוח את הקופה על שם שני בני זוג כחשבון משותף ?

 • לפני 7 שנים

  תודה עמית

 • לפני 7 שנים

  שלום רעות,
  בקופת הגמל להשקעה את בוחרת מוטבים שהכסף יעבור אליהם בצורה הונית.

 • לפני 7 שנים

  שלום צביקה,
  בקופת הגמל להשקעה לא ניתן לקבל זיכוי ממס הכנסה לפי סעיף 45 או סעיף 47.

 • לפני 7 שנים

  שלום אלי,
  ניתן לבצע סימולציה במחשבון החיסכון של קופת הגמל להשקעה באתר הראשי של מיטב דש, זאת בהתאם לגיל שלך ולגובה ההפקדה החודשית או החד פעמית.

 • לפני 7 שנים

  שלום רום,
  גם אם אתה בן 64, תוכל להפקיד 70 אלף ש"ח בכל שנת מס.

 • לפני 7 שנים

  שלום גבריאל,
  כדי להעביר כסף מפוליסת החיסכון לקופת הגמל להשקעה, עליך קודם כל להוציא את הכספים מפוליסת החיסכון לחשבון הבנק שלך. לאחר מכן, תוכל לפנות אלינו ולפתוח קופת גמל להשקעה במיטב דש ולהפקיד את הכסף מחשבון העובר ושב שלך. בהצלחה !

 • לפני 7 שנים

  מה קורה לכסף במקרה של ירושה? האם אני רושמת מוטבים? האם הם יכולים עדיין לקבל את הכסף פטור ממס כקצבה?

 • לפני 7 שנים

  האם אפשר לקבל זיכוי ממס הכנסה לפי סעיף 45 או 47?

 • לפני 7 שנים

  מהי תוספת לקצבה ( בתנאים היום) שיהיה אפשר לקבל מהשקעה שנתית של 70000 ש"ח במשך 3 שנים.

 • לפני 7 שנים

  אם אני בן 64, יש אפשרות שאני יפקיד 70 אלך שח בכל זאת?

 • לפני 7 שנים

  האם יש אפשרות להעביר כסף מפוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה? מה הפרוצדורה שנדרשת?

 • לפני 7 שנים

  הופתעתי כמה שההצטרפות ממש קלה

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: בני 50+, את הכתבה הזו לא כדאי לכם לפספס
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.