תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

4 דרכים לגרום לחיסכון לגדול מבלי להשקיע שקל אחד נוסף

קופת גמל להשקעה היא לא רק מכשיר חיסכון שצובר פופולריות אדירה, אלא גם עשויה להיות דרך מצוינת להגדיל את החיסכון שלכם לאחר ההשקעה הראשונית

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו כאן>>

אם גם אתם מתלבטים מה לעשות עם הכסף ששוכב בחשבון העובר ושב שלכם, אתם בחברה טובה. מצד אחד, חלקינו חוששים להשקיע בשוק ההון בשל חוסר ידע או חוסר זמן. מצד שני, כל עוד הכספים "מעלים אבק" בעו"ש או בפיקדון, הם מניבים ריבית מזערית או אפסית במקום להניב תשואה וחבל. אחרי הכל, אנחנו עובדים מסביב לשעון כדי להשיג את הכסף, אז למה שהוא לא יעבוד גם בשבילנו?

הכסף שאתם משקיעים בקופת הגמל להשקעה מנוהל על ידי מנהלי השקעות מקצועיים ומושקע בשוק ההון, במגוון מסלולים לבחירתכם – לפי רמת הסיכון המועדפת עליכם. לא סתם כל כך הרבה ישראלים מבינים שיש כאן מוצר פיננסי מנצח

 

קראו עוד במגזין:

 

 

לפניכם ארבע דרכים שיוכלו לאפשר לחיסכון הקיים שלכם לצמוח באמצעות קופת גמל להשקעה, גם אם לא תפקידו בחיסכון הקיים אפילו שקל אחד נוסף מעבר להפקדה הראשונית. אבל רגע לפני שנתחיל, כמה מלים על מהי בכלל קופת גמל.

קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון שזוכה לפופולריות גדולה מיום השקתו בשנת 2016. היא משלבת מספר יתרונות משמעותיים: מצד אחד, היא מאפשרת חיסכון לכל מטרה עם אפשרות למשוך את הכסף מתי שתרצו, ללא קנסות או הגבלות. מצד שני, היא מאפשרת לכם ליהנות מהטבת מס משמעותית – 100% פטור ממס, אם תמשכו את הכספים הצבורים כקצבה לאחר גיל 60.

poll questionהאם יש לכם או למשפחתכם קופת גמל להשקעה?

וזה עוד לא הכל: הכסף שאתם משקיעים בקופת הגמל להשקעה מנוהל על ידי מנהלי השקעות מקצועיים ומושקע בשוק ההון, במגוון מסלולים לבחירתכם – לפי רמת הסיכון המועדפת עליכם. לא סתם כל כך הרבה ישראלים מבינים שיש כאן מוצר פיננסי מנצח.

אז איך מגדילים את החיסכון בלי להשקיע עוד כסף? קבלו כמובטח ארבע דרכים:

לפרטים נוספים על קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

1. להגדיל את פוטנציאל התשואה

מי אמר שצריך להסתפק בריבית הזעומה שהכסף שלכם צובר בבנק? החיסכון בקופת גמל להשקעה עשוי להניב תשואה באמצעות בחירה מתוך מגוון מסלולי השקעה. הבחירה במסלולי ההשקעה נעשית בהתאם לצרכים והמאפיינים שלכם.

אפשר למשל להשקיע במסלולים מנייתיים עם רמת סיכון גבוהה יותר – ובהתאם, עם פוטנציאל תשואה גבוה יותר. לחילופין אפשר להסתפק במסלול השקעה סולידי, בעל חשיפה נמוכה או אפסית למניות.

2. להשאיר יותר כסף בידיים שלכם

קופת גמל להשקעה היא מכשיר המנוהל על ידי מנהלי השקעות שתפקידם להשקיע את כספכם בחוכמה, בהתאם למסלול שבחרתם. מדובר ביתרון חשוב לחוסכים שרוצים שהכסף יעבוד עבורם, אבל לא מעוניינים להשקיע בבורסה באופן עצמאי. מסיבה זו קופת גמל להשקעה כוללת תשלום דמי ניהול, אולם אחד מיתרונותיה ביחס לאפיקי חיסכון אחרים הוא שאלה נמוכים יחסית. קופת גמל להשקעה של מיטב דש, לשם המחשה, גובה 0.7% בלבד מהצבירה כדמי ניהול.

קופת גמל להשקעה היא מכשיר פיננסי שיכול לשמש לחיסכון ארוך טווח. לכן, ככל שתקופת החיסכון ארוכה יותר, כך הוזלת דמי הניהול יכולה להצטבר לסכומים לא זניחים– אף אם לא ביצעתם הפקדות נוספות מעבר להפקדה הראשונית.

3. להגדיל את החיסכון בסיוע המדינה

חוסכים בקופת גמל להשקעה נהנים מהטבות מס משמעותיות מהמדינה, בעת משיכת הכספים כקצבה החל מגיל 60. ההטבה שעשויה להתקבל בכפוף לתנאי החוק מעניקה פטור ממס רווחי הון עבור הרווחים הנצברים בקופה הטבה נוספת עשויה בכפוף לתנאי החוק לכלול פטור מתשלום מס הכנסה עבור הקצבה. באופן הזה, במקום שהרווח שלכם ילך ויישחק, המדינה למעשה מאפשרת לכם להגדיל את החיסכון באמצעות שתי הטבות מס נדיבות.

4. להגדיל את ההטבות

בשל ההטבות שמחלקת המדינה, נקבעה תקרת הפקדה שנתית לקופת הגמל להשקעה העומדת נכון ל-2021 על 70,913 ₪ לאדם. רוצים להפקיד יותר? מכיוון שקופת גמל להשקעה היא שמית, ניתן לפתוח חיסכון לכל אחד מבני המשפחה ובאופן הזה להגדיל מאוד את הזכויות שמהן תיהנו. כך, לדוגמא, משפחה בת חמש נפשות יכולה תיאורטית להפקיד יותר מסכום של 354 אלף ₪ בשנה בקופ"ג להשקעה.

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו כאן>>

*החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ, מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 2 שנים

    אני מסתפק במועט ולא בסיכונים. ברוך השם אני מבסות. אני רוצה מיעט ובטוח.
    בברכה זוהר דניאל .צום קל לצמים .וריוח קל עם מיטב דש. תודה רבה .

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 4 דרכים לגרום לחיסכון לגדול מבלי להשקיע שקל אחד נוסף
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.