תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

בן 30 פלוס? האם החיסכון שלך יספיק לך בגיל פרישה?

כולנו אוהבים לחיות את הרגע, הרי ספונטניות זה דבר חשוב. אבל לעיתים, חוסר תכנון מראש ומעקב תדיר אחר כל הנוגע לחסכונות שלנו ושל בני משפחתנו, יכולים להיות הרסניים. בכמה צעדים קטנים, רובנו יכולים לשפר משמעותית את מצבנו הפנסיוני. הכירו את דאבל צ'ק

אם לא נדאג כבר היום לחסכונות שלנו, כשאנו צעירים יחסית ובתחילת בניית התא המשפחתי, אנו עלולים למצוא את עצמנו עם קצבה חודשית שלא תספיק לנו בגיל פרישה. אז מהי בדיוק הבעיה ואיך ניתן לטפל בה בקלות?

 רוצים להתחיל לעשות סדר בבלגן? התחילו כאן >>

הקושי הגדול

אחד הקשיים במעקב וניהול החיסכון הפנסיוני היא העובדה שרובנו מחליפים עבודות מפעם לפעם. מובן שזה חלק מהחיים, אך הבעיה היא שקרן הפנסיה הנוכחית שלנו לא בהכרח תעבור אתנו למקום העבודה החדש.

אם לא ביקשתם שההפרשות הפנסיוניות שלכם יופרשו לקרן פנסיה מסוימת – זו שהייתה לכם במקום העבודה הקודם, ההפקדות העתידיות יופרשו אוטומטית לקרן הפנסיה אותה בחר המעסיק החדש שלכם. מובן שהכסף ייצבר על שמכם, אבל יתכן שתאבדו וותק ותנאים להם הייתם זכאים בקרן הפנסיה הקודמת.

למשל, יתכן שהעמלות שייגבו מכם בקרן הפנסיה אליה מפריש מקום העבודה החדש יהיו גבוהות יותר מאלו שגבו מכם בקרן הפנסיה הקודמת. עלייה בדמי הניהול ואפילו מינורית (של כמה עשיריות אחוזים), עלולה להקטין את החיסכון הצבור שלכם בעשרות אלפי שקלים ויותר לאחר שנים ארוכות של חיסכון.

בנוסף, ריבוי קרנות פנסיה עשוי להוביל לבלבול בניהול כספי החיסכון ולציפייה לקצבה חודשית גבוהה בגיל הפרישה. גם אם יש בידכם 2 או 3 קרנות פנסיה שונות, אין הדבר אומר שתקבלו קצבה גבוהה. לצערנו, חוסכים רבים מגיעים לגיל פרישה ומגלים (מאוחר מדי) כי לא חסכו מספיק.

עלייה בדמי הניהול ואפילו מינורית, עלולה להקטין את החיסכון הצבור שלכם בעשרות אלפי שקלים ויותר לאחר שנים ארוכות של חיסכון

אז מה עושים?

כחוסכים צעירים, אשר לפניכם יותר מ 30 שנים עד לפרישה, יש לכם בהחלט מה לעשות, אבל אתם צריכים להתחיל ליישם זאת כבר עכשיו. ותתפלאו, אנחנו לא הולכים להציע לכם לעבור בצורה סיזיפית על הניירת הרבה שאתם מקבלים מגופי הפנסיה השונים. הפתרון שאנחנו מציעים נקרא דאבל צ'ק.

גם אני רוצה שדאבל צ'ק יעשה בשבילי את העבודה  >>

דאבל צ'ק עושה סדר בבלאגן

דאבל צ'ק הוא שירות דיגיטלי חדשני מבית מיטב דש, באמצעותו ניתן לקבל תמונת מצב עדכנית ומקיפה של החסכונות הפנסיוניים שלכם, כולל הצעות לשיפור תנאי החיסכון, וזאת ללא עלות. לאחר רישום פרטיכם, דאבל צ'ק פונה בשמכם למסלקה הפנסיונית שהוקמה ביוזמתו של משרד האוצר ומפוקחת על ידו.

באמצעות המסלקה, יכול כל אחד מאתנו לקבל תמונת מצב מלאה ועדכנית על החסכונות הפנסיונים אשר צבורים לזכותו. מיטב דש מממנת עבורכם את הפניה למסלקה הפנסיונית ושירות דאבל צ'ק מנגיש לכם את המידע המתקבל בצורה ברורה יותר.

מדובר במהפכה של ממש עבור ציבור החוסכים – כעת, אפשר לקבל בצורה נגישה וברורה תמונת מצב מלאה ועדכנית על כל החסכונות הפנסיונים הצבורים.

מתחילים לעקוב אחר החסכונות הפנסיונים שלכם ומרוויחים

כעת, אם אתם רוצים להיות מוכנים לגיל הפרישה, עליכם לעקוב בצורה תדירה אחר ההפרשות הפנסיוניות, דמי הניהול וסכום החיסכון המצטבר במוצרי החיסכון השונים שלכם. לא פחות חשוב מכך, שירות דאבל צ'ק יסייע לכם להשוות בין מוצרי החיסכון, להבין מהם דמי הניהול שנגבים מכם ומעל הכל תוכלו להעריך בצורה מושכלת מהי הקצבה הצפויה שלכם בגיל הפרישה.

אני רוצה לשפר את תנאי החיסכון שלי >>

 האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 7 שנים

  ניסיתי ונראה ממש מגניב!

 • לפני 7 שנים

  שלום סיון,

  לאחר מילוי הפרטים, תתקבל תשובה תוך שלושה ימי עסקים.

  בברכה,
  מערכת האתר

 • לפני 7 שנים

  אחרי שמילאתי את הפרטים, כמה זמן צריך להמתין?

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: בן 30 פלוס? האם החיסכון שלך יספיק לך בגיל פרישה?
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.