תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

3 טיפים להבטחת העתיד הפיננסי של הילדים שלכם

יוקר המחייה בארץ משפיע על משפחות רבות, אך באמצעות תכנון נכון של כלכלת המשפחה, תוכלו להבטיח את עתידם הפיננסי של ילדיכם. כיצד תוכלו להכינם לאתגרים הפיננסיים בשנים הקרובות? אספנו עבורכם 3 טיפים מועילים

1. חיסכון: התחילו כשהילדים בגיל צעיר - אפילו בסכום חודשי נמוך

הפקדה חודשית לעתיד הילדים יכולה ליצור תכנית חיסכון בסכום מכובד לאורך שנים, שתספיק למימון האוניברסיטה, הון עצמי ראשוני לדירה או לרכב והוצאות אפשריות נוספות בעתיד. שיטה טובה היא להתחיל בהפקדת סכום נמוך כאשר הילד עדיין צעיר (אפילו כשרק נולד), בסכום של מאה או מאתיים שקלים בחודש. עם השנים, ככל שניתן, תוכלו להעלות את הסכום בכל חודש, בהתאם להכנסה המשפחתית הפנויה.
אם גם אתם רוצים לפתוח חיסכון מיטב דש קידס, לחצו כאן >>

לעיתים אתם עשויים להפוך את הסכום שנועד לעתידו של הילד - לקופת חיסכון לעת צרה, שלכם. אל תתפתו לעשות זאת! 

כמה תוכלו לחסוך?

הפקדה חודשית תעניק לכם את השקט הנפשי לכך שעתידו של הילד מובטח. תמיד ניתן לקבוע מטרה ברורה לחיסכון, אבל גם אם אתם לא בטוחים, דעו שאתם לא חייבים לדעת מראש מה יהיה ייעוד החיסכון במועד התחלתו, וניתן להתאימו לצרכים שונים, לאורך השנים.
אם לדוגמה, בשנים הראשונות לאחר לידת הילד הפקדתם רק 200 שקלים בחודש – בתום שנה יחסכו לילד 2,400 שקלים (זאת, ללא התחשבות בתשואה האפשרית שעשויה להיצבר לאורך השנה). לאחר ארבע שנים, עשויים להצטבר בחיסכון למעלה מ 10,000 שקלים, ואם נגדיל ונחשוב קדימה, אז כשהילד יהיה בן 16 עשוי להיצבר לזכותו בחיסכון למעלה מ 50 אלף שקלים.
אם אתם רוצים לקבל הערכה כמה כסף תוכלו לחסוך במשך השנים, כנסו למחשבון חיסכון לילדים שלנו ושחקו עם המספרים.

אם אתם מעוניינים שיצטבר עבורכם, או עבור ילדכם, בתום החיסכון סכום גבוה יותר, ניתן להגדיל את סכום ההפקדה החודשית, או להפקיד בחיסכון סכום חד פעמי התחלתי.

2. אל תגעו בכספי החיסכון - גם בתקופות קשות

היום זה נראה כל כך ברור. אתם מרוויחים שתי משכורות ואחרי ההוצאה החודשית, נשארת מעט רזרבה שיכולה להיכנס לחיסכון החודשי לילד. אך לעתים, אנו עוברים מספר חודשים קשים. תקופות קשות עשויות לנבוע מהוצאה גדולה ובלתי צפויה, פיטורין של אחד מבני הזוג, החלטה להישאר בבית, או לחילופין הקמת עסק חדש. הפיתוי גדול מאד לגעת בכספי החיסכון עליהם עמלתם כל השנים.

אם אתם לא באמת חייבים, אל תתפתו לעשות זאת! לעיתים אתם עשויים להפוך את הסכום שנועד לעתידו של הילד - לקופת חיסכון לעת צרה, שלכם. זכרו כי במקרה שההכנסה המשפחתית ירדה, ניתן להמשיך ולחסוך סכום קטן יותר מדי חודש (אפילו של 50 שקלים בלבד) עד שמצבכם הפיננסי ישתפר.
לפתיחת תכנית חיסכון לעתיד הילדים, לחצו כאן >>

poll questionאיך אתם חוסכים עבור הילדים שלכם?

קראו עוד במגזין:

 

 

3. השקיעו בהשכלה פיננסית כבר מגיל צעיר

שוו בנפשכם איך המצב הכלכלי שלכם כמשפחה היה יכול להראות לו חונכתם בגיל צעיר לחסוך, לבנות תקציב ואפילו להימנע מכניסה לחוב. לאחרונה, גם משרד האוצר החל לפרסם טיפים המכוונים כיצד לחנך את הדורות הבאים להתנהלות כלכלית נבונה.

ילדים הלומדים להתנהל עם דמי כיס שבועיים, תכנון תקציב להוצאות קטנות - ואפילו לחסוך כסף לאורך זמן לשם הגשמת חלומות - יגדלו להיות מבוגרים המתמודדים בהצלחה עם אתגרי חיי היומיום. דמי כיס של 10 שקלים בשבוע לילדים קטנים, שיהפכו למשכורות של אלפים בעתיד, עשויים לשנות את עתידם.

בנוסף, כישורים כמו השוואת מחירים, דחיית סיפוקים ויכולות תכנון עתידי ילוו אותם לאורך חייהם וישפיעו במישורים נוספים מעבר לשיקולים הכלכליים.
כיצד תעשו זאת? לחצו כאן וצפו בסדרת הסרטונים "מלמדים ילדים על כסף וחיסכון".

לסיכום, באמצעות ניהול פיננסי נבון ותכנון מושכל של החיסכון, תוכלו לדאוג לדורות הבאים. משפחות שהשכילו לעשות זאת בדור הקודם, פתחו בפני הדור הנוכחי דלתות רבות הן לאפשרויות קבלת השכלה גבוהה, למגוון השקעות ששמרו על ההון הקיים ואף הגדילו אותו וכמובן, לאיכות חיים גבוהה יותר.

רוצים לקרוא עוד בנושאי חיסכון? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים.

אין באמור משום הבטחת רווח ו/או תשואה. אין לראות באמור ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים או בצרכים של כל אדם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 6 שנים

    אייי כל כך חשוב לא לגעת בכספי הפיצויים. אשתי כל פעם שהיתה מחליפה עבודה היתה משתמשת בכספים. פעם טסנו לחול ופעם החלפנו מטבח או קנינו רכב. היום כשהקצבה שלה כל כך נמוכה אני מבין עד כמה טעינו

  • לפני 6 שנים

    אחד המאמרים החשובים

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 3 טיפים להבטחת העתיד הפיננסי של הילדים שלכם
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.