תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

10 עצות מעשיות: כך תחסכו לחופשה חלומית

29/09/2021

בקיץ 2022 מגיעה לכם חופשה חלומית וזה בדיוק הזמן להתחיל לחסוך עבורה. איך עושים את זה? מחלום למציאות – שלב אחר שלב

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו כאן>>

הקיץ הנוכחי, קיץ שני לתוך הקורונה, עוד מעט נגמר וכבר אפשר להודות שהוא לא בדיוק מה שדמיינו. עם זאת, במבט אופטימי לעתיד, אנחנו מאוד רוצים לקוות שבקיץ הבא מחכה לכם חופשה אדירה, אי בשם בין יוני לספטמבר 2022.

כל אדם (כולל ילדים) זכאי להפקיד לקופת גמל להשקעה עד כ-70,000 ש"ח בשנה. כלומר, משפחה בת חמש נפשות יכולה להפקיד יותר מ-350 אלף ש"ח בשנה

קראו עוד במגזין:

 

 

כדי שזה יקרה מומלץ שתתחילו לחסוך כבר עכשיו, מהיום. איך עושים את זה? ריכזנו כאן 10 עצות מעשיות.

1. חוסכים מראש

עצת הזהב היא לחסוך את כל תקציב החופשה מראש, לפני היציאה. כך תחזרו מהחופשה בראש שקט ובלי לחצים כלכליים (וכמובן, תוכלו מיד להתחיל לחסוך לחופשה שאחריה). כדאי להימנע מעסקת תשלומים ממושכת שתכביד על התקציב השוטף ותנגוס במסגרת של כרטיס האשראי במשך חודשים ארוכים; ובוודאי לא כדאי להתפתות לעסקת קרדיט, שעלותה גבוהה. הימנעו מלקיחת הלוואה או מהיגררות למינוס למימון החופשה.

מהו היתרון הגדול של חיסכון מראש, נוסף לראש השקט שתרוויחו? במקום לשלם ריביות יקרות על ניצול מסגרת אשראי, עסקאות תשלומים, הלוואה או משיכת יתר, בחיסכון מראש ניתן גם לחסוך גם באמצעות קופת גמל להשקעה.

poll questionהאם יצאתם לחופשה בחו"ל מתחילת משבר הקורונה?

2. מאפיינים את החופשה

ההיערכות מתחילה בתכנון מוקדם, וכדאי לערב כבר בשלב זה את כל בני המשפחה. בחרו יעד לחופשה, קראו עליו, למדו אותו, הסתכלו בתמונות. תכננו את מסגרת החופשה: כמה נוסעים? באילו תאריכים והאם מדובר בתאריכים יקרים או מוזלים? לכמה זמן? הגדירו את סגנון החופשה: בטן-גב, טיולי כוכב, החלפת מקומות לינה, פעילויות אקסטרים, מסעות רגליים או הכול יחד.

לפרטים נוספים על קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

3. מעריכים עלויות

לפי התכנון שלכם, חשבו כמה תעלה הגשמת החלום. הכל כולל הכול: טיסות, לינה, ביטוח, ארוחות, נסיעות, אתרים, בילויים, אטרקציות, שופינג וגם סכום להוצאות בלתי צפויות. עכשיו אתם יודעים מה הסכום שתצטרכו לחסוך. חלקו את הסכום למספר החודשים שנותרו עד תאריך החופשה המשוער וקיבלתם את הסכום החודשי שתחסכו מעכשיו בקביעות עד החופשה. אם לדוגמא הערכתם את עלות החופשה ב-20,000 ₪ ונותרו 10 חודשים עד לטיסה, תצטרכו לחסוך 2,000 ₪ בכל חודש.

4. מתחילים לחסוך

רבים בוחרים לנהל חיסכון לקראת חופשה בקופת גמל להשקעה. זהו מוצר חיסכון מבוקש לכל מטרה. קופת גמל להשקעה מאפשרת נזילות מלאה וגמישות בהפקדות, הן בסכומי ההפקדה והן באפשרות להפקיד בקביעות או בהפקדות חד-פעמיות. כמו כן, מציעה קופת הגמל להשקעה מגוון של מסלולי השקעה בשוק ההון.

כל אדם (כולל ילדים) זכאי להפקיד לקופת גמל להשקעה עד כ-70,000 ש"ח בשנה. כלומר, משפחה בת חמש נפשות יכולה להפקיד יותר מ-350 אלף ש"ח בשנה. פשוט התחילו לחסוך את הסכום החודשי שהגדרתם מראש. כדי להימנע מדחיות, שכחה ופיתויים כדאי לבחור בהוראת קבע חודשית שבה הסכום יופרש מיד אחרי קבלת כל משכורת.

5. מגבירים את המוטיבציה לחסוך

התעמקו בפרטי היעד שבחרתם. דמיינו מה תעשו שם, מה תראו, מה תרגישו, מה תצלמו. דמיינו את עצמכם על הערסל מול הנוף המטריף, או משתרעים על החוף שראיתם באתר של המלון שאהבתם. תלו על המקרר תמונה של אחד המקומות הקסומים ביעד. לא תאמינו כמה הצעדים הללו יגבירו את המוטיבציה שלכם לחסוך לחופשה. אבל, כמובן, זה לא הכול. בסעיפים הבאים נציע טיפים כלכליים שיעזרו לכם לפנות כסף לחיסכון מהתקציב השוטף.

6. יושבים לסיעור מוחות

שבו לאספה משפחתית והעלו רעיונות לדרכי חיסכון. הילדים יכולים להפתיע אתכם עם רעיונות מחוץ לקופסה. רשמו את כל הרעיונות וחלקו ביניכם את המשימות. עדכנו את הרשימה לפי ההצלחות שלכם וחשבו את הסכומים שתצליחו לפנות.

לפתיחת חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה, לחצו כאן>>

7. מגדילים את החיסכון

נוסף להפקדה בהוראת קבע, תוכלו להגדיל את החיסכון באמצעות הפקדת סכומים שאתם צפויים לקבל בחודשים הבאים, שאינם נכללים במשכורות שלכם. לדוגמה כספי קצבת הילדים, דמי הבראה שנתיים, בונוסים, מענקים או מתנות כספיות.

8. חוסכים בהוצאות השוטפות

אם תבחנו בתשומת לב את ההוצאות השוטפות, אנחנו בטוחים שתגלו בהן חורים שדרכם הכסף שלכם פשוט נוזל. כדי לאתר את הבזבוזים חפשו גם הוצאות מיותרות שאפשר לוותר עליהן וגם הוצאות שאפשר להוזיל. אל תזלזלו בחסכונות קטנים, כי הכול מצטבר בסופו של דבר.

איפה מחפשים? קבלו שלוש אפשרויות:

א. עברו על פירוט התשלומים בכרטיסי האשראי ומצאו הוצאות מוגזמות או לא חיוניות.

ב. נסו לעבור לחבילות זולות יותר של ספקים קבועים כמו אינטרנט, סלולרי וטלוויזיה. בקשו להוזיל את העמלות שאתם משלמים לבנקים ולחברות כרטיסי האשראי.

ג. בדקו חשבוניות מהסופר וחשבו אילו מוצרים מיותרים, מה אתם קונים וזורקים. אולי כדאי לשקול לעבור לסופר זול יותר, או למותגים זולים יותר. זו יכולה להיות גם הזדמנות מצוינת להפסיק לקנות מוצרים שממילא תכננתם לצמצם בהם, כמו חטיפים ושתייה מתוקה.

9. מוותרים על הרגלים יקרים

היו כנים עם עצמכם - על אילו הרגלים יקרים, מיותרים או מזיקים (או שלושתם יחד) כדאי שתוותרו? אולי כאלו שמזמן תכננתם להיגמל מהם, אבל איכשהו זה לא הסתדר, או שהמוטיבציה הייתה נמוכה מדי? חזרו לדמיין את עצמכם על החוף הציורי בחופשה החלומית, התמלאו כוחות וקחו יוזמה. דוגמאות יש בשפע: מסיבות יום הולדת גרנדיוזיות לילדים, יותר מדי בתי קפה, הגזמה עם הזמנת משלוחי אוכל הביתה ממסעדות, נסיעות קצרות במוניות במקום הליכה ברגל. וזה עוד לפני שאמרנו משהו בנושא של עישון.

10.מטפלים בכספים שמגיעים לכם

עשו סדר בראש ובניירת ובדקו אם מגיעים לכם כספים ממקור כלשהו. אולי דחיתם את הטיפול בנושא מאימת ההתעסקות הבירוקרטית, או סתם מעצלנות נפוצה? בדקו האם אתם זכאים להחזרים מהביטוח המשלים בקופת החולים, מביטוחים פרטיים, ממס הכנסה, מביטוח לאומי או מגורמים אחרים.

רוצים לדעת עוד? לפרטים נוספים על קופת גמל להשקעה, לחצו כאן >>

*החברה המנהלת הינה מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ, מבית מיטב דש ואיילון ביטוח. אין לראות בנתונים ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 2 שנים

  דברו איתי בטלפון

  • לפני 4 חודשים

   טוב. נתקשר לעיריית באר שבע ונשאל אותה מי אתה ואם אתה אמיתי או בוט מאיראן התיכונה.
   אולי אתה אורק שמשאיר תגובות באתרים של מוסדיים.
   אל תשכח לומר שזה אתה שהשארת פה תגובה כשנתקשר.
   סימן זיהוי: סביח עובד.

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 10 עצות מעשיות: כך תחסכו לחופשה חלומית
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.