תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

רוצים אך חוששים: כך תתגברו על החשש מפני השקעה בבורסה

5 החששות המרכזיים שמונעים כניסה למסחר בבורסה – והדרכים להתגבר עליהם, וגם: תיק השקעות מנוהל ברף כניסה של 25 אלף ₪ בלבד

רוצים להצטרף למיטב דש מנג'ר? זה המקום להתחיל בו>>

בעידן שבו הריביות על החסכונות בבנקים שואפות לאפס, יותר ויותר חוסכים מחפשים חלופות השקעה שיגדילו את פוטנציאל התשואה. לא מדובר בתופעה חולפת, אלא במגמה מתמשכת מאז פרוץ המשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008, שהוביל להורדת ריביות חדה בארץ ובעולם. מאז ועד היום, חוסכים רבים מודעים ליתרונות ההשקעה בשוק ההון, אך חלקם עדיין יושבים על הגדר בגלל חששות שמלווים אותם. בכל הזמן הזה הכסף שלהם אולי היה יכול לעשות עוד כסף במקום לצבור אבק בבנק. ניתן להשקיע בשוק ההון בין השאר באמצעות תיקי השקעות דיגיטליים כמו מיטב דש מנג'ר.

כסף ששוכב בבנק מניב תשואות זעומות. כאשר האינפלציה (קצב עליית המחירים במשק) עולה בשיעור גבוה יותר משיעור הריבית שאתם מקבלים על החיסכון, הכסף שלכם בבנק מאבד מערכו הריאלי

קראו עוד במגזין:

 

 

לפניכם חמש הסיבות המרכזיות שמונעות מחוסכים רבים להשקיע בבורסה – ודרכי ההתמודדות איתן.

1. "לא מבינים בבורסה"

זה שאתם לא מכירים את שוק ההון, לא אומר שאתם לא יכולים ללמוד. למידת תחומים חדשים לא מונעת מאנשים בכל העולם קניית דירה בעיר אחרת, תכנון טיול בחו"ל או אפילו להפוך להורים... בדיוק באותה הצורה, ניתן ללמוד איך להשקיע בשוק ההון באופן עצמאי או בעזרת קורס ייעודי. לחילופין, כפי שנראה בהמשך, ניתן להיעזר בגורמים מקצועיים ומנוסים שישקיעו את הכסף בשבילכם.

2. "להשקיע בבורסה זה מסוכן"

יש אנשים שחוששים להשקיע בבורסה מתוך מחשבה שזה עלול להיות מסוכן. גם נהיגה במכונית עלולה להיות מסוכנת, אם לא נזהרים. לעומת זאת, אם נוסעים במהירות המותרת בכביש בינעירוני, מקפידים על כללי הזהירות ונשארים ערניים להתרחשויות בכביש – רוב הסיכויים שתגיעו ליעד בבטחה.

גם בהשקעה בשוק ההון עומדים לרשותכם אמצעי זהירות רבים ומגוונים, בהם פיזור השקעות רחב בין מגוון חברות, תחומים ובורסות; ביצוע השקעות סולידיות, עם רמות הסיכון נמוכות יותר; ניתוח הנתונים והדוחות העסקיים של החברות שבהן שוקלים להשקיע ועוד.

לחצו כאן ותנו לכסף לעבוד בשבילכם>>

poll questionהאם אתם שוקלים להשקיע בבורסה?

3. "הבורסה בשיא. מכאן אפשר רק לרדת"

החשש מפני ירידות אפשריות בבורסה מעסיק לא מעט אנשים ששוקלים להשקיע בה,  ומלווה במשפטים דוגמת "מכאן הבורסה רק תרד". מה קורה במציאות?

כשבוחנים נתונים היסטוריים מגלים שמדד ת"א 35, הכולל את 35 המניות בעלות השווי הגבוה ביותר בבורסה בת"א, עלה מינואר 2000 ועד היום בשיעור של 243.2%. באותו פרק זמן, מדד ת"א 125 עלה ב-251.9%. נתונים אלו ואחרים מעידים שלאורך זמן, הבורסות נוטות לעלות. זה נכון שבבורסה, כמו בכל דבר בחיים, יש עליות וירידות, אך השקעה מושכלת בשוק ההון לאורך זמן עשויה להניב פירות.

4. "הכסף בבנק חסין להפסדים"

יש אנשים ששוקלים להשאיר את הכסף בבנק, כי לתפיסתם זו האופציה הכי בטוחה. הרי כשהכסף כבר בבנק, אי אפשר להפסיד אותו, נכון? אז זהו, שלא בטוח: כסף ששוכב בבנק מניב תשואות זעומות. כאשר האינפלציה (קצב עליית המחירים במשק) עולה בשיעור גבוה יותר משיעור הריבית שאתם מקבלים על החיסכון, הכסף שלכם בבנק מאבד מערכו הריאלי. אם, לדוגמא, הריבית שאתם מקבלים בחיסכון הבנקאי עומדת על 0.5% בשנה והאינפלציה השנתית עומדת על 2%, הכסף שלכם מאבד עוד ועוד מערכו וכוח הקנייה של הכספים הסגורים בחיסכון הולך ונשחק.

5. "אין לי זמן להתעסק בזה"

גם אנשים שמתגברים על החששות הקודמים שתיארנו ורוצים להשקיע בבורסה, עשויים עדיין להתלבט מאחר שאין להם מספיק זמן או נכונות לעקוב באופן שוטף אחרי ביצועי תיק ההשקעות, לבצע פעולות ולהיות כל הזמן עם היד על הדופק.

גם במקרה הזה, ניתן לפתור את החשש באמצעות פנייה לגורם מקצועי שישקיע וינהל את ההשקעות בעבורכם. כאן נכנס לתמונה מיטב דש מנג'ר, תיק ההשקעות הדיגיטלי של מיטב דש, המבוסס על השקעה בקרנות נאמנות ומנוהל על ידי מנהלי השקעות מנוסים. אם בעבר ההצטרפות לתיק השקעות מנוהל הייתה פתוחה רק לאנשים אמידים, עם הון פנוי בסך 200-300 אלף ₪ לפחות, רף הכניסה למיטב דש מנג'ר עומד כיום על 25 אלף ₪ בלבד.

איך זה עובד?  לאחר בניית פרופיל השקעה אישי, המומחים של מיטב דש יבחרו קרנות המותאמות לצרכים והמאפיינים שלכם יישארו עם היד על הדופק גם לאחר שהתיק שלכם ייצא לדרך, ויגיבו באופן יזום להתרחשויות בשווקים. אתם תוכלו כמובן לעקוב אחרי ביצועי התיק אונליין – ולהתרכז בכל השאר הדברים שמחייבים את תשומת ליבכם המלאה. ובכל הזמן הזה, היו סמוכים ובטוחים, הכסף שלכם יעבוד בשבילכם.

לפרטים והצטרפות על מיטב דש מנג'ר, לחצו כאן>>

*השירות ניתן על ידי מיטב דש ניהול תיקים בע"מ ומיטב דש טרייד בע"מ ("מיטב דש") באמצעות פלטפורמה דיגיטלית להצטרפות לשירות ניהול תיקים. התיק מנוהל באמצעות קרנות נאמנות. מנהל הקרן הינו מיטב דש קרנות נאמנות בע"מ. מיטב דש עוסק בשיווק השקעות (ולא בייעוץ) ולו זיקה לנכסים המנוהלים על ידו. אין באמור לעיל ייעוץ/שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור המתחשב בנתונים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ני"ע. אין לראות באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה כלשהי. אישור הבקשה ופתיחת החשבון כפופים לשיקול דעתה הבלעדי של מיטב דש ובהתאם לתנאים הקבועים בהסכם.
 

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 2 שנים

    אני מעונין רק חסר פו פרטים

    • לפני 2 שנים

      היי משה, נא השאר מספר טלפון ונחזור אליך בהקדם

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: רוצים אך חוששים: כך תתגברו על החשש מפני השקעה בבורסה
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.