תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites iconהרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

מהרגע שהחלטנו, הילדים הרוויחו: איך ארגנו לכל ילד 135,000 שקל?

גם אנחנו זוג טיפוסי שעובד קשה ובקושי סוגר את החודש. אבל יום אחד החלטנו שמתחילים לחסוך לילדים, אפילו סכום קטן בכל חודש. העיקר שנתחיל. להפתעתנו, מהר מאוד התרגלנו להסתדר בלי סכום החיסכון שיורד מהחשבון – ולא תאמינו איזה פלא

כמו רבים, גם אנחנו מתגלגלים מחודש לחודש, מתנדנדים על גבול המינוס ונלחמים כדי לצוף מעליו. היא עובדת מדינה. אני מפקח סוכנים בבית השקעות. שנינו באמצע שנות ה- 30 לחיינו. והאמת? החיים די זרמו כמו שדמיינו אותם כשרק הכרנו בטיול הגדול לדרום אמריקה אחרי השחרור, אוניברסיטה, חתונה, שני ילדים, דירה נחמדה ברחובות ומשכנתא.

כמה שאנחנו משתדלים לאזן בין ההכנסות להוצאות, זו מלחמה בלתי פוסקת. המשכורות נוזלות לנו בין הידיים

עניין אחד משום מה לא דמיינו והוא הקושי הקבוע לסגור את החודש. כמה שאנחנו משתדלים לאזן בין ההכנסות להוצאות, זו מלחמה בלתי פוסקת. המשכורות נוזלות לנו בין הידיים. הלופ החודשי הקבוע של המשכנתא, גני הילדים, הצהרונים, החשבונות, הקניות. עוד לפני שהתחלנו לחשוב על ערך מוסף לילדים כמו חוגים וכדומה, או יציאה למסעדה פעם ב... כדי להשקיע בזמן איכות, הכסף "התאדה".

לפני שנה, כשהבן הגדול ביקש ללכת לחוג שחיה, נפל לנו האסימון שאנחנו חסרי אחריות שלא דאגנו לחיסכון לילדים כדי שתהיה לנו אפשרות להעניק להם ערכים מוספים מעבר ל"לופ השוטף החודשי הקבוע", אז הפנמנו שפשוט צריך להתחיל. החלטנו להפקיד בכל חודש 250 ש"ח לכל ילד. זה נראה לנו סכום מינימלי אבל מכובד כדי להתחיל איתו. עשינו חשבון שאם נתמיד בסכום הזה, אחרי 21 שנה יחכו לכל ילד כ- 90,000 שקלים! והנה, להפתעתנו כבר עכשיו, אחרי שנה, יש בקופה של כל ילד יותר מ- 3,000 ש"ח. אם גם אתם רוצים לבדוק כמה כסף יוכל להיות לכם, כנסו למחשבון חיסכון מיטב דש קידס ותוכלו לקבל הערכה. החישובים במחשבון ובכתבה מתבססים על תשואה שנתית של 4% ובניכוי ד.נ. של 0.7%.

מאז שהילד הראשון נולד רצינו לחסוך, תמיד דחינו את החיסכון בתירוץ שנשמע אמין ומשכנע

עניין החיסכון לילדים תמיד הטריד אותנו. אנחנו לא קלולס לגמרי. מהרגע שהפכנו להורים, ידענו שחייבים להתחיל לחסוך. ההורים עזרו לנו בכמה תחנות עיקריות בחיים - לימודים, חתונה ולקנות את הדירה. ואיך אנחנו נעזור לילדים? זה שיגע אותנו, אבל בכל פעם דחינו את תחילת החיסכון להמשך – כשההכנסות שלנו ישתפרו, כשנסיים עם המעונות והצהרונים, כשהמשכנתא תיגמר...

הזמן טס, הילדים גדלים ולפנינו עוד אירועים עתידיים חשובים כמו בר ובת מצווה. מה אנחנו עושים כדי שנוכל לעזור להם להתחיל את החיים הבוגרים כמו שצריך? אז לקחנו את עצמנו בידיים והחלטנו לבחור סכום חודשי קבוע, אפילו קטן, שנפקיד לכל ילד. העיקר שנקפוץ  למים. הגדרנו את זה כניסיון והחלטנו שאם נתקשה לעמוד בהפקדה חודשית של 500 שקלים לשני הילדים יחד, מקסימום נפחית את הסכום. נפקיד אפילו 200 או 100 שקלים לחודש לכל ילד. העיקר שנתחיל, שהסכום יתחיל להצטבר ושהריבית דריבית תתחיל לעבוד.

אם גם אתם רוצים לפתוח תכנית חיסכון לילדים, לחצו כאן >>

poll questionאיך אתם חוסכים עבור הילדים שלכם?

מבסוטים מעצמנו שנכנסנו לשגרת חיסכון

יוזמה והתמדה הם שם המשחק. כבר בחודש הראשון שבו התחלנו לחסוך הבנו את הפרינציפ: מהרגע שזו הייתה עובדה שיש לנו פחות 500 שקלים זמינים, זה הפך למצב נתון ולמדנו להסתדר עם זה. בדיוק כמו שהיינו מרוויחים 500 שקלים פחות. קיבלנו את זה כעובדה - זה מה יש ועם זה אנחנו מסתדרים. זה בטח שווה את הרווח הגדול העתידי של הילדים מכל העניין - שקל של היום הוא לא שקל של מחר... ריבית דריבית, אמרנו?

בשנה האחרונה אנחנו יותר ערניים להוצאות על קניות מיותרות, עשינו כמה שיחות טלפון אסרטיביות שהסתיימו בחיסכון של מאות שקלים על חבילות הכבלים, הסלולר, הטלפון האינטרנט וביטוח הרכב, ומניסיון התחלנו להתרגל שביגוד איכותי ולא יקר ניתן לרכוש בצורה מקוונת ונוחה דרך אתרים ייעודיים וההזמנה מגיעה ישירות לסניף הדואר הקרוב. התברר לנו שהיכולת לחסוך היא רק תוצאה של החלטה. בכל חודש אנחנו מצליחים להתכנס ולא לחרוג מהמסגרת. בדיעבד, חבל שלא התחלנו לפני כמה שנים סמוך למועד הלידה של כל ילד, אבל מה שהיה היה. אנחנו מבסוטים מעצמנו שעשינו את זה ושנכנסנו לשגרת חיסכון לטובת עתידם של ילדנו.

 

קראו עוד במגזין:

 

 

ומה הלאה?

עכשיו, אחרי שהתרגלנו להתנהל בלי 500 השקלים האלה ואחרי שראינו באיזו קלות אפשר לנהל את תוכנית החיסכון באינטרנט, להתעדכן ולבצע שינויים – אנחנו מסתכלים קדימה במטרה להגדיל בקרוב את ההפקדה. בינתיים, אנחנו משחקים עם המספרים במחשבון ונהנים לראות את הסכום שהילדים שלנו צפויים לקבל כשיגדלו.

בסופו של דבר החלטנו: בשנה הבאה הבת הקטנה תעלה ממעון לגן עירוני. נשתמש רק בחלק קטן מהכסף שיתפנה לנו מכך ונגדיל את ההפקדה החודשית ל- 400 שקלים לילד. ובסה"כ 800 שקלים לשני הילדים יחד, שזה הרבה פחות מעלות המעון של הילדה. כבר בעוד 10 שנים צפויים לחכות לכל ילד מעל 55,000 שקלים. ובעוד 20 שנה כבר צפויים לעמוד לפקודת כל אחד מהילדים יותר מ-135,000 שקלים. ועכשיו אנחנו רגועים יותר שהילדים יוכלו להרוויח  בעתיד "קרש קפיצה" משמעותי בזכות ההחלטות שלנו.

אם גם אתם רוצים לפתוח חיסכון מיטב דש קידס, לחצו כאן >>

אין באמור משום הבטחת רווח ו/או תשואה. אין לראות באמור ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בנתונים או בצרכים של כל אדם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 4 שנים

  אשתי ואני מפקידים כל חודש 500 שקל לכל ילד.
  התחלנו את החסכון הזה כאשר הם עדיין לא היו בתנור.
  הבן היום בן 4.5 ויש לו 50000

 • לפני 4 שנים

  מה המס שמשלמים במידה ופודים את החיסכון לפני הפרישה לפנסיה?

  • לפני 4 שנים

   לא מדובר על חיסכון כזה. זה חיסכון שסגור למספר שנים קבוע מראש.
   למיטב זכרוני, משלמים 15% או 25% מס מהרווחים.
   לדוגמא: אם הפקדת 500 שקל לחודש, אחרי 21 שנה (בהנחה והמחשבון צודק) יהיו שם 180,000 שקל. בפועל, סך ההפקדות היה 126,000, לכן המס יחול על 54,000.

 • לפני 4 שנים

  כמה ההכנסה המשותפת שלכם חברים? שלנו 24000.

 • לפני 4 שנים

  יפה מאד. הכתבה הזו פתחה לי עיניים. מקווה שגם בעלי ירגיש ככה. איך אני שולחת לו את זה?

  • לפני 4 שנים

   שלום יפה,

   בסוף הכתבה ישנה אופציה לשתף את הכתבה דרך כפתור ה - Email.

   בברכה,
   מערכת האתר - מיטב דש

 • לפני 4 שנים

  ממי ואיפה אפשר לקבל מידע על חיסכון?

  • לפני 4 שנים

   שלום יבגני,

   השאר פרטים ב"צור קשר" ונציג יחזור אליך.

   בברכה,
   מערכת האתר - מיטב דש

 • לפני 4 שנים

  כתבה מעניינת ותורמת. הייתי רוצה לראות עוד כתבות כאלו.

  • לפני 4 שנים

   שלום דליה,

   הרשמי לניוזלטר ותוכלי לקבל מאמרים נוספים ישירות למייל.

   בברכה,
   מערכת האתר - מיטב דש

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: מהרגע שהחלטנו, הילדים הרוויחו: איך ארגנו לכל ילד 135,000 שקל?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.