תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
favourites icon הרשמה לניוזלטר
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED כל מה שקורה עכשיו באתר!

5 סיבות למה כדאי לעצמאים לפתוח קרן השתלמות

לכולנו חשוב לחסוך כמה שיותר כספים באמצעותם נגשים את המטרות שלנו. חלקנו חוסכים עבור עתיד הילדים, במטרה לרכוש דירה, או להבטיח את יכולתנו הכלכלית בתקופות קשות. אבל לעיתים עצמאים אינם מודעים למגוון אפשרויות ההשקעה והחיסכון שפתוחות בפניהם. אם יש לך רצון ויכולת לחסוך חלק מההכנסה בעסק שלך ואת/ה אינך בטוח/ה במה לבחור, כדאי להכיר את קרן ההשתלמות

מתעניינים בקרן השתלמות? לחצו כאן להצטרפות >> 

שלום עצמאים ועצמאיות וברוכים הבאים לפרק נוסף בסדרה "עצמאים חוסכים וחיים טוב" !
בפרק של היום החלטנו לספר לכם על שיטת חיסכון משתלמת ביותר לעצמאים, ולהסביר למה ממש כדאי לכם להשתמש בה. מוכנים? בואו נתחיל

לכולנו חשוב לחסוך כמה שיותר כספים באמצעותם נגשים את המטרות שלנו. חלקנו חוסכים עבור עתיד הילדים, במטרה לקנות דירה, או בשביל להבטיח את יכולותינו הכלכליות בתקופות קשות. אבל לעיתים, עצמאים אינם מודעים למגוון אפשרויות ההשקעה והחיסכון שפתוחות בפניהם. יש מגוון מוצרים ואפיקים, אבל עודף המידע וההמלצות בתחום עלולים לבלבל, בעיקר את מי שלא אוהב את ההתעסקות עם הנושאים הפיננסיים.
אם יש לכם רצון ויכולת לחסוך חלק מההכנסה בעסק שלכם ואתם לא לגמרי יודעים במה לבחור, כדאי שתכירו את קרן ההשתלמות. מדובר באפיק החיסכון המשתלם ביותר עבור עצמאים. 
אתם שואלים מדוע? אז הנה 5 סיבות טובות:

1. הטבות מס לעצמאים - חיסכון בקרן השתלמות מגלם בתוכו הטבת מס כפולה לעצמאים

הראשונה: פטור ממס על רווחי הון. 
קרן השתלמות היא אפיק ההשקעה היחיד, שבו תוכלו ליהנות מפטור ממס על הרווח שצברה הקרן, כלומר התשואה שהיא השיגה. באפיקי חיסכון והשקעה אחרים, אליהם תפנו באמצעות הבנק למשל, תדרשו לשלם מס רווח הון בשיעור של 25% על הרווח שכספיכם יניב. לעומת זאת, בקרן ההשתלמות תקבלו פטור מלא ממס רווח הון, עד לתקרת ההפקדות השנתית.

ההטבה השנייה: היא הטבת המס השנתית לעצמאים.
הסכומים המדויקים משתנים מעט משנה לשנה, אבל נכון ל 2016, עצמאים יכולים להפקיד לקרן השתלמות עד לסכום מקסימלי של 18,270 שקלים בשנה, וליהנות מהטבת מס של עד 5,638 שקלים. בשורה התחתונה, המדינה נותנת לכם כסף בחזרה ומעודדת אתכם להשקיע בקרנות השתלמות. 

2. נזילות מהירה

בניגוד לאפיקי חיסכון אחרים, את קרן ההשתלמות ניתן למשוך כשהיא פטורה ממס רווח הון כבר לאחר 6 שנים. כלומר מרגע פתיחת החיסכון, הכספים סגורים למשך 6 שנים ולאחר מכן הם הופכים לנזילים וניתן למשוך אותם מתי שרוצים. בנוסף, בניגוד לתוכניות הפנסיונית האחרות, המחייבות את החוסך למשוך את הכספים כקצבה חודשית, בקרן השתלמות הכספים ניתנים למשיכה כסכום חד פעמי.
ישנם גם חריגים מסוימים. למשל, גבר שהגיע לגיל 67 ואישה שהגיעה לגיל 64, רשאים למשוך את הכספים בקרן ההשתלמות לאחר 3 שנים בלבד.

3. תשואות נאות בקרנות השתלמות מנוהלות

אנחנו נמצאים כיום בסביבת ריבית אפסית ובהתאם, התשואה שלה אנחנו זוכים בפיקדונות בבנק שואפת לאפס. לעומת זאת, קרנות ההשתלמות במסלולים כלליים בשוק הניבו בממוצע תשואות נאות בשנים האחרונות:
ב- 5 השנים האחרונות קרנות השתלמות הניבו תשואה ממוצעת של 4.03% בכל שנה.
ואילו ב- 3 השנים האחרונות הן הניבו תשואה ממוצעת של 4.23% בכל שנה.
(נכון לתאריך 31.03.2016)

4. הלוואות בתנאים אטרקטיביים

אם יידרש לכם כסף עוד בטרם חלפו 6 שנים וקרן ההשתלמות עדיין סגורה, תוכלו לקבל הלוואה מקרן ההשתלמות. חלק גדול מקרנות ההשתלמות מציעות לחוסכים הלוואות מנכסי קרנות ההשתלמות, כאשר הריביות על ההלוואות הן לרוב זולות יותר ואטרקטיביות מאלו שתשלמו בבנק.
ההלוואות ניתנות ישירות מנכסי הקרנות, ללא התערבות הבנק שלכם, ולכן אין צורך בערבים ובתשלום עמלת הקצאת אשראי וההלוואה אינה פוגעת במסגרות אשראי אחרות שניתן לקבל מהבנק.

5. ניהול הכספים באופן עצמאי

למשקיעים המעוניינים לנהל את כספם באופן עצמאי, קיימת גם קרן השתלמות בניהול אישי, שנקראת IRA.
במסלול IRA תוכלו לבחור בעצמכם או באמצעות מנהל תיקים את המניות ואגרות החוב שירכיבו את תיק ההשקעות שלכם וגם תיהנו מעמלות קניה ומכירה נמוכות יחסית, וזאת בנוסף לכל הטבות המס שציינו קודם. 

עד כאן להפעם, מקווים שלמדתם משהו חדש בניהול החיסכון שלכם! אם אתם עדיין לא חוסכים, זה הזמן לבחון את קרן ההשתלמות הדיגיטלית של מיטב דש. לחצו על הקישור פה בדף וקראו עוד על קרן השתלמות דיגיטלית, מה היא נותנת ובאיזה קלות ניתן להצטרף אליה. שיהיה לכם יום עבודה פורה !

מתעניינים בקרן השתלמות? שמעו עוד על קרן ההשתלמות הדיגיטלית של מיטב דש. 
לפרטים נוספים, לחצו כאן >>

*אין לראות באמור ייעוץ/שיווק השקעות ו/או ייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
  אתם קוראים: 5 סיבות למה כדאי לעצמאים לפתוח קרן השתלמות
  AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
  Website by:

  © 2017 מיטב דש בע”מ
  אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.